Skocz do zawartości

112l - Szczerze....


michal328
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, chciałbym abyście wyrazili opinie co do mojego Akwarium.

Głownie chodzi ci mogę w nim zmienić, co dodać a co wywalić.

Jeszcze jaki byście filtr polecili, nie drogi bo nie jestem taki bogaty.

 

112l (80 x 35 x 40cm) profilowane.

Filtr: HAILEA BT 700 690l/h

Podłoże: Tetra Substrate

Grzałka: Hailea...

Pokrywa: 2x18W

Ryby: 1xWelon, 3x Neony, 2x Mieczyk, 2x Glonojad, reszty nie znam:)

Zdjęcia:

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

 

 

 

 

PS: Chciałbym się dowiedzieć, jak posadzić trawnik kupiony np na allegro. Coś słyszałem o siatce ale niewiem jak??? Jakby mógł ktoś wytłumaczyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ja tam widzę welona + neonki? Tych rybek nie można łączyć w jednym zbiorniku - http://www.superakwarium.pl/welon-welon ... id752.html

http://www.superakwarium.pl/neon-innesa-id419.html

Tak więc obsada do wymiany (napisz całą)

Filtr bym radził zmienić na coś zewnętrznego.

Ceramiczny zameczek jest niepotrzebny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro ma być szczerze to będzie bardzo szczerze.

Pozytywne:Tło może być,korzenie też.

Zmieniłbym: obsadę zbiornika, wywalił jak najdalej ten zameczek, podłoże na jednolity kolor, przyciął rośliny żeby były mniejsze, ale za to dokupił więcej gatunków,

 

Podaj jeszcze wymiary akwa, filtr, oświetlenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie wy macie zdanie jakbym posadził trawnik na przodzie, tylko niewiem jak się sadzi...;d

 

 

Podaj jeszcze wymiary akwa, filtr, oświetlenie.

Są w opisie.

 

Przepraszam gdzieś mi umknęło. Ja na Twoim miejscu poszukałbym mchów i nimi ładne obsadził korzeń. Co do trawnika może z gałęzatki? Jeśli już naprawdę chciałbyś zostawić to podłoże to jak dla mnie najlepiej trzymałaby się gałęzatka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Strasznie małe fotki.

Na początek wyrzuciłabym zamek, potem ujednoliciła podłoże, żeby było jednokolorowe i przesunęła rośliny bardzien na tył.

Z trawnikiem może być problem. Jakie masz oświetlenie?

 

edit

Znalazłam dane o oświetleniu, przy takim świetle z trawnika raczej niewiele wyjdzie. Jaka jest temperatura w akwa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomimo tego ze nie mogą ze sobą żyć, mam już od początku i wszystko jest dobrze. Obsady na razie nie będę zmieniał. Chodzi mi o Akwarium, a nie o obsadę.

A ja się będę dalej czepiał obsady. To że żyją razem to nie znaczy że jest im dobrze. Jaką masz temperaturę w akwarium? Znając życie to pewnie masz ok 25°C i męczysz welony... :x

Mimo tego, że wiesz że nie mogą żyć razem to i tak je hodujesz w jednym zbiorniku..

 

Tą duża krzaczastą roślinę z przodu proponuję dać na bok lub z tyłu, przy przedniej szybie nie pasuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podaj kompletną obsadę.

Neonki trzyma się w ławicach (co najmniej 10szt).

Mieczyki trzyma się w haremach.

Jakie masz glonojady? Zbrojniki jakie?

 

Zamek do wywalenia. Tło do wymiany na ciemne jednolite. To coś obok korzenia (wygląda mi na jakieś morskie ustrojstwo) też bym wywalił.

Roślina po prawej bardziej na tył a na pierwszy plan daj trawnik z gałęzatki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

około 24 - 26C....

 

Tyle ze jeśli bym chciał rośliny usunąć lub zamienić ich położenie prawdopodobnie wyrwał bym pol akwarium, gdyż są bardzo zakorzenione i grube;/

temperatura strasznie ci się waha i chyba trochę za wysoka dla welonka.

 

W takim razie nic nie zmieniaj :P

Nie wiem jakich innych rad oczekujesz..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o wygląd to zamek aut, przesadź rośliny tak jak już pisano wcześniej i zmień podłoże na jednolite.

Tylko doradzam, jeśli posłuchasz zobaczysz że będzie lepiej.

 

A tak w ogóle ten mech to przywiązywać żyłką czy do siatki?

Żyłką lepiej, mniej ją widać i łatwiej ją ukryć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

obsada to już moja sprawa....

 

Wyobraź sobie, że nie do końca. Akwarium, to całość, nie tylko wystrój, ale i przede wszystkim obsada. Wystrój, dobiera się też pod ryby.

 

Obecna obsada rybna jest zła i to czy się to ci podoba czy nie, ludzie będą na to zwracać uwagę, a ty możesz zapomnieć o trawniczku przy tych rybach. Zdjęcia ryb których nie znasz, daj w dziale identyfikacja. Po prostu nie wypada nie wiedzieć co się ma. Ja tam widzę platki jeszcze.

 

Co do oceny:

- kiczowaty zamek, koniecznie do wyrzucenia.

- skałka zatwardzająca wodę.

- źle dobrany żwir, jeśli był to gotowy mix to prawdopodobnie też zatwardza wodę.

- no i przede wszystkim tak jak pisałem, zła obsada. Dużo zmieniać nie trzeba. Oddać zimnowodnego welona, dokupić neonów, zdecydować się na mieczyki, lub platki.

 

Oczywiście możesz zrobić z obsadą po swojemu, ale welon te mchy wciągnie w ciągu kilku minut, a inne trawnikowe rośliny wykopią zbrojniki...pokazuje tym samym że działanie na zasadzie "to nie wasza sprawa" - dobrze się nie kończy. :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...