Skocz do zawartości

jaki najcichszy filtr do akwarium 60 litrów


garnett15
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć wszystkim,

 

Syn dostal kilka miesiecy temu od dziadków akwarium 60litrow z pokrywą w składzie : 3 razbory, 2 glonojady, 3 brzanki (łagodne nie pamietam dokladnej nazwy) oraz 2 molinezje.

Ja osobiscie znam sie mało na tym, syn jest maly i praktycznie nic nie wie o hodowaniu rybek. Dostal gotowy zestaw ktorych dużo jest w sklepach razem z grzalką, filtrem itd. Filtr wymienilem po kilku dniach na Aquael UNIFILTER 500 UV, ponieważ ten z zestawu huczal jak ciągnik. Ten ktory kupilem jest cichszy ale zastanawiam sie czy mogłbym kupić coś jeszcze cichszego ? Akwarium stoi w pokoju gdzie spi syn i troche przeszkadza w nocy lekki hałas.

Czytalem na forach ze jedni polecają kaskady inni filtry zewnetrzne, wewnetrzne a w sklepach oczywiscie przy każdym filtrze jest tekst (bardzo cichy)... sam nie wiem co kupic :/

Jesli chodzi o priorytety to po pierwsze szukam czegoś co bedzie mega ciche !

Na drugim miejscu wydajnosc, na trzecim cena - nie gra znaczącej roli

Fajnie gdyby byla rownież regulacja kierunku i mocy strumienia aby np na noc wyciszyc do minimum hałas.

 

P.S. druga sprawa troche z innej beczki :) jak wytłuc ślimaki ktore rozmnażają sie szybciej niż jestem w stanie je usuwać ;)

 

Z góry dziekuję za konkretne podpowiedzi.

Pozdrawiam

Tomek

 

rainbow - Uważaj na pisownię i używaj polskich znaków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czesc wszystkim,

P.S. druga sprawa troche z innej beczki :) jak wytłuc ślimaki ktore rozmnarzaja sie szybciej niz jestem w stanie je usuwać ;)

Z gory dziekuje za konkretne podpowiedzi

Pozdrawiam

Tomek

W sprawie ślimaków, proponuję udać się tutaj ( http://forum.superakwarium.pl/jak-pozbyc-sie-plagi-zatoczkow-tu-sie-dowiesz-t16656.html). Sądzę, że odpowiedź jest konkretna, tak jak prosiłeś :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam 54 L i filtr Aquael Mini Kani 120, jestem bardzo zadowolona, jest regulacja strumienia i kilka sposobów montażu, właściwie wcale go nie słychać nawet na największym przepływie. Hałasuje tylko brzęczyk do napowietrzacza :)

Jest to filtr zewnętrzny; próbowałam z różnymi filtrami i szczerze się przyznam, że nigdy w życiu nie kupię już wewnętrznego. Strasznie się brudzi, źle wygląda, szybko się psuje, kiepsko filtruje i nie ma właściwie możliwości wyboru jeśli chodzi o wkłady. U mnie w filtrze leżą 2 gąbki, wata filtracyjna, żwir i ceramika. I jest git 8-)

Co do kierunku strumienia - jak ułożysz rurkę, tak będzie.

 

Obsadę dostał nienajlepszą, proponuję oddać i kupić mało wymagające, wesołe rybki (platki, gupiki - ale z gupików tylko samce, inaczej będą się mnożyć.) Te rybki będą cierpieć, a i dziecku będzie przykro, jak zdechną.

Ślimaczki je również bojownik. Można byłoby pomyśleć o haremie bojownika i stadku kirysków na dno. Ale to już kwestia gustu. Proszę tylko nie dawać synowi wyboru "którą rybkę byś chciał", bo potem będą problemy - trzeba dokładnie wybrać gatunki. Z autopsji wiem, że smutne i chorujące rybki w akwarium na długo zniechęcają do akwarystyki.

Można kupić jakąś książkę dla początkujących, a wszystko stanie się prostsze, polecam np. zajrzeć tu: kacik-czytelnika-czyli-recenzje-ksiazek-akwarystycznych-t40619.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej nie polecałbym Bojownika, bo to znacznie możliwość dodania innych gatunków.

Co do zjadania ślimaków przez Bojowniki... Wątpię, aby Bojownik zjadł ślimaka, która ma 2 czy 3 cm.

 

Na ślimaki najprościej będzie kupić Helenki. Wystarczą z 3-4 sztuk i na pewno poradzą sobie z plagą ślimaków.

Co do rybek proponuję żyworódki. Platki i Gupiki. Na dno Kiryski Panda lub Pigmeje 6 sztuk i ławca Neonek Innesa 10 sztuk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...