Skocz do zawartości

Sól i młodziutkie gupiki nie zaszkodzi?


Pruchol
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

W moim 112l akwarium zrobiła się plaga helenek....(ślimaków)Próbowałem z marchewką itd nic nie pomaga....Dzisiaj zauważyłem że helenki jedzą glonojada?!który zdechł (a przyczyn nie znam może przez helenki?)W zbiorniku większość to gupiki.Około 7 dni temu znalazłem w akwa 18 młodych gupików i teraz moje pytanie cze około 5 łyżeczek soli nie zaszkodzi gupikom (i młodym)??Z tego co słyszałem sól może pomóc w uśmiercani helenki :mrgreen:

 

Czekam na odp.

 

 

mod.- To chyba nie ten dział. Przenoszę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jaka to sól? Jeśli jodowana to nie zaszkodzi rybom, ale to bez sensu uśmiercac helenki, lepiej by je złapac i oddać/sprzedać.

Sposb na wyłwawianie helenek:

W butelce plastikowej porobić dziurki, by helenki wpełzły tam, oczywiście w butelce dać jakiś przysmak, zostawić tak przy zgaszonym świetle. Po upływie np 2 godzin powinno się roic tam od helenek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie w sklepie są helenki po 5 zl, więc jeśli wyłapiesz to z chęcią bym przygarnęła tak z 10 sztuk :P

 

Sagra pisze:

A jaka to sól? Jeśli jodowana to nie zaszkodzi rybom,

 

 

Chyba właśnie jodowana szkodzi. Z tego co wiem to do akwa daje się tylko sól bez jodu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ew. możesz usuwać świeże gniazda ikry (?)

Próbowałeś-pomogło?

oraz zrobić metodę na marchewkę, jak z krewetkami.

Tylko że hellenki nie przepadają za marchewką.

 

Nie karm ryb przez dzień lub 2 następnie wrzuć pokarm w tabletkach do baniaka,to zwabi nie tylko ryby również ślimaki które możesz odessać odpowiednio dobranym szlauchem co do ich rozmiaru i spuścić do wiadra z niego łatwo odłowisz ślimaki.

Stosując sól w większych ilościach ryzykujesz zdrowie ryb-warto?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...