Jump to content

Sól i młodziutkie gupiki nie zaszkodzi?

Pruchol
 Share

Recommended Posts

W moim 112l akwarium zrobiła się plaga helenek....(ślimaków)Próbowałem z marchewką itd nic nie pomaga....Dzisiaj zauważyłem że helenki jedzą glonojada?!który zdechł (a przyczyn nie znam może przez helenki?)W zbiorniku większość to gupiki.Około 7 dni temu znalazłem w akwa 18 młodych gupików i teraz moje pytanie cze około 5 łyżeczek soli nie zaszkodzi gupikom (i młodym)??Z tego co słyszałem sól może pomóc w uśmiercani helenki :mrgreen:

Czekam na odp.

mod.- To chyba nie ten dział. Przenoszę.

A jaka to sól? Jeśli jodowana to nie zaszkodzi rybom, ale to bez sensu uśmiercac helenki, lepiej by je złapac i oddać/sprzedać.

Sposb na wyłwawianie helenek:

W butelce plastikowej porobić dziurki, by helenki wpełzły tam, oczywiście w butelce dać jakiś przysmak, zostawić tak przy zgaszonym świetle. Po upływie np 2 godzin powinno się roic tam od helenek.

U mnie w sklepie są helenki po 5 zl, więc jeśli wyłapiesz to z chęcią bym przygarnęła tak z 10 sztuk :P

Sagra pisze:

A jaka to sól? Jeśli jodowana to nie zaszkodzi rybom,

Chyba właśnie jodowana szkodzi. Z tego co wiem to do akwa daje się tylko sól bez jodu.

Ew. możesz usuwać świeże gniazda ikry (?)

Próbowałeś-pomogło?

oraz zrobić metodę na marchewkę, jak z krewetkami.

Tylko że hellenki nie przepadają za marchewką.

Nie karm ryb przez dzień lub 2 następnie wrzuć pokarm w tabletkach do baniaka,to zwabi nie tylko ryby również ślimaki które możesz odessać odpowiednio dobranym szlauchem co do ich rozmiaru i spuścić do wiadra z niego łatwo odłowisz ślimaki.

Stosując sól w większych ilościach ryzykujesz zdrowie ryb-warto?

Najlepiej spróbuj sposobu Sagra a do butelki daj jakiegoś mięska.

Sposób grzegrzół też może być dobry chodź nie wiem czy wcześniej jakieś ryby nie zjedzą pokarmu zanim Helenki tam zdążą dopełzać.

Z tą solą to lepiej daj spokój :P