Skocz do zawartości

[450] Ogólne


freekamil
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Pokaż akwarium w całej okazałości.

Skalary będą skubać i zjadać mniejsze neonki innesa bo to ich przysmak.

Posadź dużo roślin, bo jest bardzo pusto i ubogo.

Pomyśl coś o lepszej aranżcji bo wygld tak nienaturalnie, sztucznie.

Z tkiego litrażu można zroić naprawdę piękne cuś...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podaj więcej szczegółów na temat zbiornika (Oświetlenie, filtracja etc.)

Daj mniejsze fotki i rób je bez flasha.

 

W obsadzie piszesz glonojady - jakie ?

 

A teraz moja ocena. Przykro mi ale nie wygląda to dobrze. Te kamienie (każdy z innej parafii i inne "dekoracje" wyglądają jak jakiś tor przeszkód do motocrossa).

 

Daj jakieś ciemne jednolite tło (chyba że go nie widać przez lampę błyskową). Kup rośliny i jakieś fajne korzenie, z których stwórz jakąś sensowną aranżację.

Jeżeli nie masz weny, to pooglądaj zbiorniki prezentowane na forum lub gdzieś w sieci.

Wywal te kamole i to dziwne coś na środku z dziurą i rogami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodaję jeszcze parę fotek myślę że lepiej to będzie wyglądało. Poradźcie co zmienić co wywalić, czy te korzenie po lewej stronie pasują do kamieni, czy może wywalić te okrągłe. A ta dziura pośrodku to kryjówka dla glonojada.

Oświtlenie 4x54W filtr Eheim 2329 oraz jak widać przedfiltr. Zaznaczam, że nie chcę żadnych roślin.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodaję jeszcze parę fotek myślę że lepiej to będzie wyglądało. Poradźcie co zmienić co wywalić, czy te korzenie po lewej stronie pasują do kamieni, czy może wywalić te okrągłe. A ta dziura pośrodku to kryjówka dla glonojada.

Oświtlenie 4x54W filtr Eheim 2329 oraz jak widać przedfiltr. Zaznaczam, że nie chcę żadnych roślin.

Na Twoim miejscu zostawiłbym okrągłe kamienie i dołożył korzeni. Dużo korzeni i takich które zapełnią trochę tą dużą pustą przestrzeń w akwarium.

Co do kryjówki dla glonojada to zrób mu z łupiny kokosa albo zmyślnie ułożonego korzenia, bo to coś wygląda nienaturalnie i brzydko.

 

Jeżeli nie chcesz mieć roślin to po co Ci takie mocne oświetlenie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już wcześniej pisałem, skalary będą skubać i powoli zjadać neonki innesa (nie mówię, że od razu je zjedzą ale jak sie zaaklimatyzują to z 45 zrobi się 40->30->20 -).

Jak gupiki ci się rozmnożął to skalar je zaraz połknie.

Na mułojady to troche nie takie podłoże bo one lubią drobniutki piasek, gdyż lybią się zakopywać i większość życia spędzają na dnie bo słabo pływają.

 

Skoro nie chcesz żadnych roślin to może zrób malawi?

Niestety wtedy będziesz musiał pozbyć się większości rybek(właściwie wszystkich).

Bez roślin jest gorzej dla ryb bo nie ma tam naturalnych warunków.

Wywal tą ceramikę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...