Skocz do zawartości

Pytania techniczne i nie tylko(54 litry)


Rekomendowane odpowiedzi

Witam szanowne grono.

Mam kilka pytań.

Zacznę od najważniejszego.

Filtr FZN 2.Każdy kto ma to wie jak idzie kabel zawinięty w tym filtrze.Chodzi o to,że przy samym silniczku pękła mi ta czarna osłonka(izolacja)tych dwóch kabli co są w środku tj. niebieskiego i brązowego przy czym nadmieniam,że osobne izolacje na tych dwóch kablach są całe.I teraz pytanie czy jest tego jakoś izolowania czy czeka mnie kupno nowego silniczka?Myślałem o silikonie aby to trochę zapaćkać co by woda nie miała tak łatwo.Co o tym myślicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć.

To ja się podepnę pod temat.

Mam filtr JP-013F, akwarium 54 litry.

Wyczytałem iż ten filtr posiada węgiel aktywny. Czy w wypadku dozowania lekarstw, będę wyjmował ten filtr, to coś tam muszę włożyć czy może być sama gąbka.

Jak przechowywać wyjęty wkład z węglem żeby mi nie padła kultura ( o ile na węglu jest).

 

Dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyczytałem iż ten filtr posiada węgiel aktywny. Czy w wypadku dozowania lekarstw, będę wyjmował ten filtr, to coś tam muszę włożyć czy może być sama gąbka.

Jak przechowywać wyjęty wkład z węglem żeby mi nie padła kultura

Węgiel aktywny służy do zadań specjalnych czyli wyciąganie lekarstw z wody po leczeniu, usuwanie przebarwienia wody jak i usuwanie niepożądanych chemikaliów w akwa. Dlatego jest on w filtrze na czas spełnienia swojej roli. Raczej przechowuje się go na sucho bo nie używa się go tak często. Najlepiej więc zastąpić go: włókniną filtracyjną, keramzytem lub ceramiką. Kombinacje i układy dowolne zależy od potrzeby użytkownika ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam szanowne grono.

Mam kilka pytań.

Zacznę od najważniejszego.

Filtr FZN 2.Każdy kto ma to wie jak idzie kabel zawinięty w tym filtrze.Chodzi o to,że przy samym silniczku pękła mi ta czarna osłonka(izolacja)tych dwóch kabli co są w środku tj. niebieskiego i brązowego przy czym nadmieniam,że osobne izolacje na tych dwóch kablach są całe.I teraz pytanie czy jest tego jakoś izolowania czy czeka mnie kupno nowego silniczka?Myślałem o silikonie aby to trochę zapaćkać co by woda nie miała tak łatwo.Co o tym myślicie?

Cześć. Wrzuć fotkę na wszelki wypadek ponieważ kto wie jak to może być. 230V to nie tak mało jak "kopnie" to mogą być spore szkody.

Jak nie ma nigdzie przebicia to samo zaizolowanie sylikonem powinno być ok. lecz pamiętaj aby wszystko sprawdzić 10 razy.

 

Cześć.

To ja się podepnę pod temat.

Mam filtr JP-013F, akwarium 54 litry.

Wyczytałem iż ten filtr posiada węgiel aktywny. Czy w wypadku dozowania lekarstw, będę wyjmował ten filtr, to coś tam muszę włożyć czy może być sama gąbka.

Jak przechowywać wyjęty wkład z węglem żeby mi nie padła kultura ( o ile na węglu jest).

 

Dzięki.

Ja bym na samym początku wymienił wkład na ceramikę lub tańszy keramzyt. Węgiel zostaw sobie na dni kiedy będziesz musiał pozbyć się jakiś niechcianych związków po leczeniu ryb itp.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hm

Jak na razie to jestem zdziwiony ze on w ogóle tam jest. Tani ten filtr a takie miłe zaskoczenie.

 

Ten węgiel jest w takim plastykowym koszyku.

Czy jak chce wymienić na jakiś inny materiał to muszę do tego koszyka włożyć?

Bo luzem chyba nie mogę? Leżałby taki materiał bezpośrednio na gąbce.

 

Czy jeżeli nie przeszkadza mi ten węgiel to lepiej dla akwa żeby był czy żeby go nie było?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W najbliższym czasie mogę Ci wysłać ebooka w którym masz artykuł napisany przez doświadczonego akwarystę na temat użycia węgla aktywowanego w akwariach. My jako zwykli zjadacze chleba używamy go gdy jest nam potrzebny a inni tak zwani eksperymentatorzy używają go do redukowania azotu w wodzie(jedno z zastosowań). Po co się rozpisywać jak to znajdę i sam to przeczytasz będziesz innych uświadamiał na temat węgla aktywnego ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie potrafię sobie zwizualizować problemu tych kabli. Pewnie dlatego że filtra w łapie nie miałem ;)

 

Może takie koszulki izolacyjne na kable coś pomogą nakładasz dmuchasz czymś gorącym i masz elegancko dopasowaną izolację.

Takie koszulki nie pomogą ponieważ ten kabel zaraz na wyjściu jest zagięty pod kątem 180 stopni i nie będzie do czego złapać z jednej strony.Tak czy inaczej problem jest rozwiązany ponieważ zakupiłem Filtr Mini Kani 120.

Teraz to się zastanawiam gdzie dać pompkę?Na wlocie czy wylocie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedzcie mi czy ten silniczek od Mini kani 120 tak głośno buczy?Jak czytałem recenzje tu na forum to każdy pisał,że jest bezgłośny.U mnie jak dotyka szafki to buczy i wprawia wibracje szafkę i akwarium.A jak odciągnę to słychać w nim takie chrubotanie.Czy to normalne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak go umieścisz w akwarium to będzie niesłyszalny ;)

Powaga,wszyscy co mają ten filtr to mają go w akwarium?Wypowie się ktoś kto ma go na zewnątrz?Bo nie wiem czy go reklamować.

Przy 54 litrach szkoda go wkładać do środka bo dużo miejsca zajmuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam go na zewnątrz i własnie tak jest że jak dotyka szafki to wtedy go słychać.

Musisz go zamontować na szybie akwa tj. przykleić,lub na wężu zaraz za kubełkiem.

A jak odciągnę to słychać w nim takie chrubotanie.Czy to normalne?

Być może niedokładnie zalałeś pompe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na szybie akwa odpada bo tam jest tło.Przykleiłem na próbę na boku i też jest głośny jak i wytwarza spore wibrację.Po drugie nie można chyba źle zalać pompkę no bo niby jak?Woda sama się tam wlewa.

Silniczek idzie na gwarancję do producenta.Sam w sobie chodzi głośno.FZN 2 to przy nim niebiańska cisza.Nie rozumiem tylko jak mogli pisać w opisach tu na forum,że silniczek jest niesłyszalny.U mnie buczy a jak wrzucił go do środka akwa to ryby by tego nie wytrzymały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...