Skocz do zawartości

Chore ryby - pomocy!!


Abso
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam problem z moimi rybkami. Nie jestem doświadczony w akwarystyce ale wydaje mi się, że mam 3 choroby. Moja obsada: 30 szt neon innesa, 5 otosków, 2 pielęgniczki ramireza, 4 prętniki karłowate. Akwarium jest już zalane ponad miesiąc, ryby kupione w koło 15 stycznia.

 

Na prętnikach chyba jest pleśniawka. Już je odłowiłem.

Jedna pielęgniczka ma wyłupiaste oczy. Druga w porządku.

Na neonach zaczyna się pojawiać ospa.

 

Temperaturę podniosłem z 25* do 27. Parametry wody: PH - 6,5 , NO2 - 0 , NO3 - 0. KH około 25-30.

 

Co dalej robić? Jakie lekarstwa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź jeszcze raz wodę. Nie wierzę że przy tak wysokim buforze Kh ph jest poniżej 7. To jest nie możliwe.

To że no2 równa się 0 to dobrze. Ale dlaczego no3 też równa się 0? Chyba że nie zaczął się cykl azotowy. Który utkwił w pierwszym punkcie. Czyli na nh3/4... Napisz czy obchodzisz się z akwarium tak jak matka natura chciala. Czy przeciwnie-wszystko myjesz i wymieniasz całą wodę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam mój błąd w pisaniu NO3 około 10. Wodę podmieniałem w sobotę jakieś 30 litrów. Wodę miałem odstaną z 2 dni i do tego dolany był uzdatniacz (Biotopol JBL). Po wlaniu wody do akwarium dodałem Denitrol JBL. Dzisiaj kupiłem Costapur i Mycopur. Podniosłem temp. do 30*.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...