Skocz do zawartości

Pawiooka, problemy z ikrą.


piczu94
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, dzisiaj moje pielęgnice pawiookie złożyły ikrę. Ale podczas składania większość jajeczek spadała z kamienia gdy rodzice wachlowali płetwami. Ikrę składają na łupku kwarcowym. Moje pytanie: od czego zależy czy ikra się przyklei czy się nie przyklei? Pielęgnice mają po ok 27cm, są same w akwa o długości 150cm. Nie znam parametrów wody oprócz pH które wynosi ok 7,5. Dodam jeszcze że to ich pierwsze tarło w nowym akwarium, mam je dopiero 26 dni. Proszę POMÓŻCIE! Z góry dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie jak najbardziej sensowne,ale prawdę mówiąc nie zastanawiałem się nad tym.Nie miałem takich problemów.

 

Wygląda na to,że kamień był po prostu nieodpowiednio oczyszczony przez rybska.

Chociaż z drugiej strony kirysy tez kleją ikrę do szyb i nie czyszczą ich przed tym,więc może tu wchodzić w grę jakiś inny czynnik.

 

Tak,czy tak ikra,która opadła najprawdopodobniej jest niezapłodniona.

 

Ps.Jak masz tylko ten baniak,to bym się nie martwił tym,że nie będzie maluchów.Młode pawie bardzo szybko rosną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

ja przy okazji co jaki czas składają ikre i dlaczego ją zdzarły mmmmm ak. duże 300l woda chyba ok jak złożyły mają ponad 30cm a niewiem czy to para? ale dwie samice chyba niezłoża iky co ???

:shock:

Możesz to przetłumaczyć na polski?

 

Sądzę że to o to chodziło:

Tak przy okazji zapytam:Co jaki czas składają ikrę i dlaczego ją zjadły ?

Akwarium ma 300l, woda chyba ok.Jak złożyły ikrę miały ponad 30 cm a nie wiem czy to para ale 2 samice chyba nie złożą ikry co ???

 

 

Samice ikrę może i złożą ale jej nie zapłodnią czyli z ikry nic nie będzie ( napisałem żeby nie było że spam ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...