Skocz do zawartości

[72L] by infidel - 25.06.2012 - str 1


infidel
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

Kurcze, kilkanaście lat temu jak miałem pierwsze akwarium wszystko było ok, ryby żyły długo, nie chorowały. ogólnie nie było żadnych problemów. Miałem tylko akwa 60l kamyszki, najzwylkejszy filtr i grzałkę bez termostatu. Spartańskie warunki ale problemów brak. Teraz znacznie lepsze warunki, pełna opieka itp a ryby chorują, roślinki nie rosną. Co się dzieje?? :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze, kilkanaście lat temu jak miałem pierwsze akwarium wszystko było ok, ryby żyły długo, nie chorowały. ogólnie nie było żadnych problemów. Miałem tylko akwa 60l kamyszki, najzwylkejszy filtr i grzałkę bez termostatu. Spartańskie warunki ale problemów brak. Teraz znacznie lepsze warunki, pełna opieka itp a ryby chorują, roślinki nie rosną. Co się dzieje?? :?

 

 

 

Zmiana parametrów wody,dostęp do bardziej wymagających gatunków ryb i roślin które kupujemy bo ładniejsze od tych pospolitych w akwarystyce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Zgodnie z zapowiedziami dziś do zbiornika trafiły Pielęgniczki Ramireza, a dokładnie 2 parki. Samce mają ok 4cm samice ok 3. Ładne, szybko się zadomowiły. Teraz czeka mnie pogoń za roślinkami a w 2 sklepach dziś bylem i wszędzie zatoczki... :o

 

chyba poszukam prywatnie gdzieś...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Przyglądałem się usilnie wczoraj wieczorem i zauważyłem ze to same pielęgnice skubia ta Ikre. Co jest kompletnie bez sensu bo opiekują się nia, łapią babelki powietrza i zanoszą by ja napowietrzyc, bronią przed innymi rybami. A po tym wszystkim ja zjadają. o co tutaj chodzi? Za słabo karmione w tym okresie? może zwiększyć ilość pokarmu i karmien :?:

 

dostają 2 razy dziennie, rano i wieczorem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do spleśniałych ziarenek to bym zauważył. Oglądałem nie jedną foto-relację i wiem że jajeczka rozwijają się jak najbardziej prawidłowo. Prędzej kwestia dojrzałości. Szkoda, bo średnio co 10-14 dni mam ikrę. Mają na to parcie ale niestety brak konsekwencji. Nie chce ikry przenosić czy stwarzać akwarium tarliskowego bo nie o to chodzi. Ma być naturalnie, mają same zadbać o swoje potomstwo. Tylko coś im nie wychodzi. Kurde, tak daleko są i nie dają rady... :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...