Skocz do zawartości

Pytanie - Z cyklu dlaczego rośliny nie rosną...?


Rekomendowane odpowiedzi

Pytanie - Z cyklu dlaczego rośliny nie rosną...?

 

Zbiornik 200 l

 

Oświetlenie - (orientacyjnie)

2 x 30 W (chyba flora glo)

2x 24W tez akwarystyczne - nie moge odcyfrowac juz napisow

 

Parametry wody wg Tetry :

NO3 :10-25

No2 :0

Gh :8 d

KH ? - ten parametr nie poytafie do zadnego koloru dopasowac15

Ph :6,8 - 7,2

Cl 0

 

Obsada

Zbrojnik lamparci,

Skalary 8

Neonki czerw 28

Molinezje 4

Sum 1

 

Rośliny - nie pamietam nazw

Nawożę CO2 - bimbrownia

Dodaje przy podmianie wody Plant Gainer - nawóz dla roślin, Niestety wzrost roślin jest kiepski.

 

Przedtem wiekszosc roslin załatwiał zbrojnik ( maleństwo ma 45 cm) wykopujac wszystko , ale 3 tyg temu wsadzilem rośliny do doniczek z kokosów.Niestety wzrostu nie widac.

 

Mam troche krasnorostow co by znaczylo o zlej dystrybucji co2... ale mam kubelek tetra ex 900 + fewnetrzny duzy filtr - + samo co2 jest puszczane na drabinke...

 

Podłoże - kamienie + pod to jakas taka ziemia akwarystyczna tetry Tetry - niestety nie pamietam co...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem,że to nie pomoże odnośnie tematu,ale czy nie wydaje ci się,że ten zbrojnik ma trochę mało miejsca?

 

 

przez te krasnorosty/glony, one hamują ich wzrost. Pozbądź się ich, a wtedy wszystko ruszy.

A ten glonojadek rzeczywiście ma troszkę mało miejsca...

 

Dział obsady....tam też się udaj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra, masz 2 lata... ja też mam. Silnie odmulałem, robiłem restarty, wymieszałem to, część wyrzuciłem, nic nie dodawałem, dolewałem tylko ferro-aktiv i jeszcze kilka innych, nie pamiętam już nazw, bo rybki robią kupe... mówiąc dosłownie i pokarm opada i się tworzy nawóz. Wszystko gnije substancja powraca. Także mi się tej substancji tyle nagromadziło, że wszystko ładnie rośnie, aż trzeszczy, od dobrych kilku miesięcy nic nie dolewałem, bo glony miałem, teraz ich liczba się zmniejsza. Także, jeżeli nie masz 1+W/1l to nie musisz się o to martwić.

Tutaj masz raczej problem z tymi glonami (nie pamiętam dobrze), ale coś masz na roślinach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja tak, ale przy twojej roślinności to jedynie woda mogła go wypłykać :? Wywal tego kolosa z akwarium i będzie jeden problem z głowy.

A najlepiej nie wywalaj tylko oddaj :lol: później kulki gliniano-torfowe lub rekonstrukcja podłoża, ciemny bazalt na wierzch, zmiana aranżacji-

dosadzenie roślin, wrzucenie korzonka wyrzucenie ozdób( kokosów itd...) i gitara ;) Może trochę odbiegłem od głównego wątku ale tak bym zaczął

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem dzisiaj w sklepie akwarystycznym i facet powiedział że jak mam substrat > niż 2 lata to po prostu przestał działać i trzeba restartować akwarium...

Szczerze nie wierzę

 

Yyy jasne , kup u niego niech sobie zarobi heh. Widzę że masz malutko roślinek i to takich które powinny rosnąć w zwykłym żwirku.Wygląda na to że krasnorosty "zjadają" ci rośliny. Parametry mogą szaleć przy takiej obsadzie. Podmianki robisz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wierze w Twoje azotany 10-25ml tylko 25ml wzwyż o czym świadczy linienie zbrojnika (te jaśniejsze plamy na nim).Fosforany bez testu masz na pewno za wysokie.Ta ilość roślin ,którą masz nie potrzebuje ani CO2 ani nawożenia tylko usuwania azotanów i fosforanów przy tych rybach co widać.Krasnorosty to glony nadmiarów.Mogą pomóc rośliny pływające skoro wykopuje ci zbrojnik inne , spróbuj też posadzić Nurzaniec olbrzymi(obłożyć kamieniami).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...