Skocz do zawartości

ACTA


Rafskix
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

A co taki strajk na forum może zdziałać? (nie oszukujmy się, kilkanaście osób na Waszej liście to max)

 

To samo w szkole się nie odzywając, może nauczyciel ma pismo do premiera wysłać, żeby tego nie podpisywano, bo się uczniowie nie będą odzywać na lekcjach...

 

Petycja którą się będzie w ogóle brało pod uwagę musi mieć minimum 1 000 000 podpisów (czyt. 1mln). Może Wam się wydawać sporo, ale to zaledwie 2,5% ludności Polski. A nawet jeśli tyle osób się zbierze to musi zostać zaakceptowana przez wiele osób, kilka głosowań i po miesiącach (do roku) znamy wynik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To samo w szkole się nie odzywając, może nauczyciel ma pismo do premiera wysłać, żeby tego nie podpisywano, bo się uczniowie nie będą odzywać na lekcjach...

Nauczyciel co najwyżej odnotuje to w swojej magicznej książce i na pewno wszystko zachce się rozmawiać ;)

 

Atreyu, już 6 znajomych moich lubi to na fb :*

Chcecie nam coś powiedzieć koledzy? ;D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogą mnie nawet aresztować. Ale mam zmienne IP. np. komórka, laptop, stacjonarny itd.

Nie dogonią mnie :) Hahah. Jak powtarzałem, słodka zemsta.

 

I tu się mylisz. Twój operator ma obowiązek zbierać twoje ip i przechowywać je przez 5 lat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Po za tym największe światowe i polskie serwisy prostestują (google...).

 

 

W tej sprawie chyba nie doczytałeś jednak do końca ;)

Akurat google już zaczyna korzystać z tego zamieszania ;) I nie widzę, by protestowało(przeciw własnym zyskom) :P

 

Artykuł pierwszy z brzegu:

 

http://nt.interia.pl/internet/wiadomosc ... le,1752126

 

 

Podać przykłady z jakiś innych stron?

Staram się być obiektywny i czytam artykuły często na kilku różnych portalach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ACTA wejdzie, to będzie więcej biedaków a co za tym idzie większa demoralizacja. Ludzie będą musieli kupować same oryginalne rzeczy np. nie można kupić tanich części do samochody z Chin tylko drogie oryginalne, tak samo z tuszami i wieloma innymi rzeczami. Przez Nas Chiny zbankrutują. Łatwo wprowadzać ACTA tym bogatym na wysokich stołkach ale niech pomyślą o większości narodowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co mnie Chiny obchodzą? :lol:

Osobiście wolałbym żeby nasze produkty zastąpiły te *made in China*. Cóż z tego że byłyby droższe jeśli ludzie zarabialiby też więcej. A średnie większe zarobki, przekładają się na możliwość kupowania większej ilości ogólnych towarów: patrz - benzyna w pl i na zachodzie. Różnica w cenie nie taka wielka, a oni mogą z pensji kupić jej dużo więcej... ;)

 

Ciekawe ilu narzekających tutaj, ruszyło tyłek sprzed komputera jak były protesty w waszych miastach. Ja byłem w Krakowie. Było 15 tysięcy ludzi. Ciekawe przeżycie. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też nie popieram ACTY chociaż widzę tu i plusy:

 

-znikną tanie podróbki made in china co niestety nie oznacza że firmy z innych krajów staną na nogi.

Nie zapominajmy o taniej sile roboczej co wykorzystuje np.taki adidas.

-dzięki większej kontroli dobiorą się do du..... pedofilom.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj, ludziki, chyba nie zrozumieliście.

To, że coś jest made in China, to nie znaczy, że slabej jakości.

Dajmy np. porcelanę. Taką drogą, luksusową.

Jest ona produkowana na tanich liniach produkcyjnych w Chinach, ponieważ jest tam po prostu taniej. I nie wplywa to na jakość np. filiżanki. Na świecie jest kryzys (Wiem, ale moje wlasne takie zdanie, to że wszyscy w USA, Nowej Zelandii stali się tacy Nowobogaccy i zaciągnęli olbrzymie kredyty.), więc jak najtaniej wyprodukować trzeba naprawdę drogi produkt. I wsio.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...