Skocz do zawartości

ACTA


Rafskix
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,na dniach ma wejść w Polsce ustawa ograniczająca wolność słowa w internecie.

Chodzi o to:

http://demotywatory.pl/3657064/udostepnij

Proszę wszystkich o głos protestu:

http://www.petycjeonline.pl/petycja/nie-dla-acta-nie-zgadzam-sie-na-podpisanie-umowy-przez-polske/614

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko czekałem aż ten temat powstanie...

Czyli jak ktos ma konto na torrnenty bądź innych portalalach tp police może zrobić wjazd na chate??

Jakby się uprzeć to i teraz możesz mieć. Nie o to konkretnie chodzi.

Chodzi o to że dostawca internetu, będzie musiał na bieżąco kontrolować co oglądasz/ściągasz i blokować treści mające prawa autorskie, ponad to do blokowania treści dla wszystkich, nie trzeba wiele. Treści nie będzie blokował sąd, tylko koncerny na życzenie. Przykładowo ktoś zrobił sobie vbloga na YT i w napisach końcowych umieścił 5 sekund "We wiil rock you" i przez te 5 sekund cały półgodzinny materiał może być zablokowany na podstawie praw autorskich. To samo tyczy się każdego odnośnika do popkultury, lub danej marki...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakby się uprzeć to i teraz możesz mieć. Nie o to konkretnie chodzi.

Chodzi o to że dostawca internetu, będzie musiał na bieżąco kontrolować co oglądasz/ściągasz i blokować treści mające prawa autorskie, ponad to do blokowania treści dla wszystkich, nie trzeba wiele. Treści nie będzie blokował sąd, tylko koncerny na życzenie. Przykładowo ktoś zrobił sobie vbloga na YT i w napisach końcowych umieścił 5 sekund "We wiil rock you" i przez te 5 sekund cały półgodzinny materiał może być zablokowany na podstawie praw autorskich. To samo tyczy się każdego odnośnika do popkultury, lub danej marki...

 

Dzięki, czyli nie muszę się obawiać torrentów i innych uffff.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No co się dzieje z tym UE -.-

 

Nie podoba mi się to. Nawet na fb lub blip nie będę mógł wrzucać swoich poglądów, zdjęć. Te forum z powodów naruszeń praw autorskich. Zachęcam do podpisania petycji.

Wreszcie przynajmniej powrócimy do książek. Jak nasi przodkowie. Koniec z internetem. Słodka zemsta.

To przez obecne rządy. Przez pana P. Ufff... Całe szczęście, że jest jeszcze partia 'moherów'.

Nie do końca jest prawdą to, że policja może rekwirować Twój sprzęt. Trzeba zmienić kons., ponieważ policja nie ma takiej ulgi bez nakazu.

 

Pozdrawiam. O ile 26. jeszcze się tu zobaczymy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaraz dam linka w swojej sygnaturce do teledysku na YT.

Mam w 'doopie' to, że nie mam do tego praw autorskich.

Mogą mnie nawet aresztować. Ale mam zmienne IP. np. komórka, laptop, stacjonarny itd.

Nie dogonią mnie :) Hahah. Jak powtarzałem, słodka zemsta.

Na razie, są duże szanse. Każdy podpis się liczy. W prawie każdym mieście są ustalane na facebooku 'manifestacje' .

Jak na razie, to na 18 idę pod plac katedralny ;)

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiecie że Torrent nie jest nielegalny?

Protokół torrent jak najbardziej legalny.

Ściąganie pirackich treści przez torrent nie.

Płacisz ża aktywacje konta.

A to że jesteś jeleń i za dostęp do bazy pirackich torrentów płacisz, biorąc pod uwagę że na tpb jest ta sama baza tylko dużo większa, to już inna historia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hallo

ACTA jest czymś więcej niż tylko ograniczeniem "życia internetowego" ale jako takie będzie najbardziej dla nas odczuwalne. ACTA będzie się wpychać w całe nasze życie, przy odrobinie pecha przy przekraczaniu granicy będzie można wyjść w samych gaciach z kontroli granicznej, jak się będzie miało na sobie jakieś ciuchy podrabiane :D

Co do samej części internetowej to jazdy mogą być nawet takie że zrobisz jakiegoś manuala DIY, robimy dekiel czy inną filtracje hydroponiczną i gdzieś w trakcie sesji zdjęciowej zawieruszy się wiertarka aku czy inna tel kom na zdjęciu czy filmie tak że będzie ewidentnie widoczne logo producenta, producent czy inny przedstawiciel producenta może się domagać zdjęcia tego materiału ze strony albo wręcz zamknięcia całego serwisu bo on sobie nie życzy okazywania w ten sposób logo jego firmy. Dokładając do tego że system komentarzy też jest treścią strony, da to nieograniczone możliwości do nadużyć stosowanych przepisów, będzie można samemu nawrzucać paszkwili i na tej podstawie doprowadzić do zamknięcia danej strony.

 

Posiadaczy torrenowych kont nie pocieszamy. Jak by państwo było sprawne i realizowało ustawowe obowiązki służb powołanych do wymuszania szeroko rozumianego porządku i przestrzegania prawa już dawno miała byś wjazd na chatę o ile ściągasz pliki objęte ochroną prawami autorskimi i jeśli ktoś jest stratny dzięki temu procederowi na majątkowych prawach autorskich. Żyjemy w polsce dlatego ACTA głównie odczujemy na serwisach zagranicznych które po wprowadzeniu tego porozumienia będą przez system prawny zmuszone do jego realizacji.

 

Po przestudiowaniu całej treści porozumienia nie jestem optymistycznie do niego nastawiony, drażni mnie zapis o przystosowaniu przepisów prawa do potrzeb porozumienia, gdzie samo porozumienie narusza bardzo wiele swobód zwykłych obywateli z przeniesieniem winy na osoby trzecie włącznie. Nie trzepnie mnie on bezpośrednio bo już nie ściągam muzyki czy gier i nie kupuję podróbek znanych marek, aczkolwiek słucham muzy na youtubie i tu już widzę że mi znaczna część playlisty uciekła ;/

Nie mniej jednak wszyscy którzy zdecydują się na podpisanie tego porozumienia będą stratni i zdecydowanie bardziej inwigilowani ku chwale koncernów wydawniczych a nie sensu strikte autorów. Idąc dalej za ciosem polska nic na tym nie zyska gdyż my zbyt wielu "opatentowanych znaków towarowych" nie posiadamy i nie przypominam sobie co z polskich wyrobów, poza muzyką, "podrabiać" można.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swoją drogą to ciekawie jest pomyślane te ACTA.Providerzy internetu mają monitorować treści przesyłane przez ich klientów i w razie czego odcinać im usługę.To strzelanie sobie w kolano.A druga sprawa to szybkie łącza.Po co komu 10-150 Mbit jeśli do streamingu w hd z youtube itp ,skype'a ,grania po sieci,radia online,przeglądania stron,poczty w zupełności wystarcza 6 Mbit/s ?

Dziwne że firmy telekomunikacyjne siedzą cicho.Czyżby krótkowidztwo?

Szykuje się cenzura jak w Chinach :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem raczej to nie przejdzie, grupa Anonymus skutecznie opanowała Polskie strony www, partie polityczne, strony sejmu, kultury, CBŚ, ABW, BOR... Przecież Polska jest przez to sparaliżowana w pewnym stopniu, a podejrzewam że to tylko ostrzeżenia.

 

Po za tym największe światowe i polskie serwisy prostestują (google, fb, allegro...).

 

Z drugiej strony, Chiny, Japonia, Korea i podobno Rosja już to mają, więc jest to realne zagrożenie również na Polski.

 

Polacy i tak są na tyle cwani że znajdą szybko rozwiązanie gdyby to ewentualnie weszło, na pewno są programy do zmieniania IP czy czegoś co utrudni lokalizację w sieci lub chociaż zamaskuje co aktualnie dany użytkownik robi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...