Skocz do zawartości

"Przejęte" akwarium 126l, częściowa obsada,plan "rozbudowy"


sqfaru
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Na początek powiem, że przeczytałem wszystkie istniejące tematy, które wyskoczyły mi jako podobne. Od niedawna jest posiadaczem akwarium 126l, które to odkupiłem od "znajomego znajomego" za symboliczną kwotę. Ze zbiornikiem oprócz wszystkich niezbędnych akcesoriów (filtr, napowietrzacz, grzałka itp) dostałem również kilka rybek.

Zamiast ślepo zaufać koncepcji poprzedniego właściciela wolę zadać kilka pytać profesjonalistom z forum.

 

Rybki które udało mi się zidentyfikować to :

 

2 Neonki

3 Kiryski

2 Cierniooczek Myersa

1 Bocja wspaniała

1 Sum rekini (tutaj nie mam 100% pewności, nieco różni się od tych ze zdjęć --> http://www.superakwarium.pl/sum-rekini-id840.html)

1 Glonojad (sam dokupiłem)

+ jedna niezidentyfikowana, bez szczególnych cech, przypomina mini płotkę (3cm) o złotym odcieniu łusek.

 

Spoglądając na zbiornik o losowej porze dnia widzę tylko 3 kiryski gdzieś przy dnie pływające, suma leniwie lewitującego w zacisznym miejscu i dwa neonki mieniące się gdzieś we wraku statku. Reszta gdzieś pochowana. Inaczej mówiąc, akwarium wygląda na lekko opustoszałe.

 

Zastanawiam się jak poszerzyć to rybią społeczność, aby nie spowodować konfliktów i żeby rybkom żyło się jak najlepiej.

 

Jeśli chodzi o moje upodobania, to wolałbym mieć 2 lub 3 pary ryb różnego gatunku, niż np: 30 neonek czy 10 kirysków, jak to już widziałem w niektórych propozycjach. Fajnie by było gdyby gatunki te różniły się kontrastowo kolorami np niebieskie, czerwone i żółte(ogólnie kolorowo ma być :), szukam także ryb niewielkich rozmiarów i nie rosnących zbyt szybko. Wybranie odpowiednich gatunków na podstawie takich wytycznych zajęło by mi tygodnie biorąc pod uwagę ilość wolnego czasu, a tu na pewno potraficie takie rzeczy na pstryknięcie palcami.

 

Nie chciałbym przerybić zbiornika, wolę mieć zapas na wypadek podrośnięcia rybek.

 

Nic pilnego, ale wdzięczny będę za szybkie odpowiedzi:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź :)

 

Mam dwi roslinki, których listki wyglądają jak liscie anubisa karlowatego z tego tematu http://forum.superakwarium.pl/roslinki-i-ich-pielegnacja-f5.html aczkolwiek roślina jest dosc wysoka a liście "okrzaczają" okolo 7 mm łodygę. Odziedziczylem ja z podloznym kamieniem, wokół którego ma oplecione korzonki i postawiem go pionowo w rogu zbiornika (nie wiem czy to prawidlowo) Mam zamiar wyrzucić drugą z nich bo chyba zle zniosla przeprowadzke (brązowy kolor) i dokupic kilka innych.

 

Podłoże to zmieszany grubszy i drobny żwirek.

 

Tak, to zbrojnik niebieski.

 

Oświetlenie stanowią dwie lampy jarzeniowe, jak wrócę z zajęć sprawdzę o jakiej mocy. Porównując wrażenia z oglądania zdjęć zbiorników użytkowników forum wydaje mi sie że świecą za mocno. Na fotkach akwaria sa lekko oświetlone z widocznymi zaciemnieniami w kilku miejscach natomiast u mnu światło jest mocne i jasne. Na temat oswietlenia nie zdążyłem poczytać za dużo :/

 

Z oddaniem rybek nie mam problemu bo wuj chetnie by je przyjął do swojego zbiornika prawie 300l. Jak narazie sum jest maly, około 6 cm, a jeśli chodzi o bocje to chcialbym spytac ile ew. trzebaby dokupic?

 

W odpowiedzi są rybki, które rozszerzają obecną obsadę ale nie ma nic nowego, czy to znaczy ze do tych gatunków nie można dołączyć zadnych nowych, innych?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, szkoda bo ładna jest. Ale w takim razie potrzebuje koncepcji na obsadzenie zbiornika, bo teraz to bede miał 126 litrów wody z dwoma"partyzantami" w zwirku, trzema kiryskami, dwoma neonkami i glonojadem poltoracentymetrowym (tej unknown nie licze)

 

Ps. Wytyczne w pierwszym poście.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...