Skocz do zawartości

Co dodać co ując ?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam jestem początkującym akwarystą lecz miałem kilka akwariów w swoim życiu lecz to jest jedno na które wydałem dużą ilość pieniędzy.Chciał bym się zapytać czy utworzone przeze mnie warunki życia dla ryb są w miarę do strawienia . Link do zdjęcia http://imageshack.us/photo/my-images/853/dscn3691p.jpg/

Prosze o porady :)

Pozdrawiam.

Ahh zapomniałem :)

A więc akwa 54 l

Filtr aquael 550l/h

Grzałka 100w (firmy nie pamietam)

Obsada:

Parka Pielęgniczek ramireza

Parka gurami ( niestety zostaly mi po akwa 112l które pękło)

10 x neon innesa

5 kirysków panda

Roślin niestety nie pamietam nazw

Oświetlenie standardowe 15w świetlówwka ale dodalem folię odbijajaca swiatlo pod nia wiec moze cos daje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

prezentuje się dosyć przyjemnie, ale jak wyżej moczarkę gdzieś z tyłu i coś na pierwszy plan:) kusiłby mnie mały heniu ale obawiam się że oświetlenie będzie słabawe, a to jest dosyć wymagająca roślina. A powiedz jeszcze czy jakieś CO2 stosujesz?

Tak dodaje jakis specyfik niby 1 kropelke dziennie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sory, ale mam pytanie to ty nie wiesz co stosujesz?? Odnośnie wyglądu:

- czarne tło

- moczarka jako 3 plan (może być nawet jako dodatkowe tło)

- kokos wstawić między moczarkę, a pozostałe rośliny (fajny efekt ukrytej groty :))

- Ja bym dała jeszcze coś na 2 plan i 1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sory, ale mam pytanie to ty nie wiesz co stosujesz?? Odnośnie wyglądu:

- czarne tło

- moczarka jako 3 plan (może być nawet jako dodatkowe tło)

- kokos wstawić między moczarkę, a pozostałe rośliny (fajny efekt ukrytej groty :))

- Ja bym dała jeszcze coś na 2 plan i 1

Wiem wiem co staosuje JBL ferropol 24 to jest co2 tak ja pisza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Sory, ale mam pytanie to ty nie wiesz co stosujesz?? Odnośnie wyglądu:

- czarne tło

- moczarka jako 3 plan (może być nawet jako dodatkowe tło)

- kokos wstawić między moczarkę, a pozostałe rośliny (fajny efekt ukrytej groty :))

- Ja bym dała jeszcze coś na 2 plan i 1

Wiem wiem co staosuje JBL ferropol 24 to jest co2 tak ja pisza
Wtedy pisałeś, że nie wiesz. Kiedy będą zmiany?? Wstawisz fotki??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja rośliny posadziłbym bardziej z tyłu. Jak sadzi się je po przekątnej, z tyłu większe i do przodu coraz mniejsze

wtedy wizualnie powiększa się akwarium. Dodatkowo zasłoniłbyś tym samym filtr i grzałkę.

Ogólnie ciemne podłoże w akwarium roślinnym lepiej się prezentuje, a te eksperymenty z dwoma kolorami podłoża jeżeli bardzo Ci się podobają oki. I ten kokos gdzieś z boku obsadzony roślinami może by się tak w oczy nie rzucał.

Ale to tylko moja opinia. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja rośliny posadziłbym bardziej z tyłu. Jak sadzi się je po przekątnej, z tyłu większe i do przodu coraz mniejsze

wtedy wizualnie powiększa się akwarium. Dodatkowo zasłoniłbyś tym samym filtr i grzałkę.

Ogólnie ciemne podłoże w akwarium roślinnym lepiej się prezentuje, a te eksperymenty z dwoma kolorami podłoża jeżeli bardzo Ci się podobają oki. I ten kokos gdzieś z boku obsadzony roślinami może by się tak w oczy nie rzucał.

Ale to tylko moja opinia. ;)

Będe wszystko zmienial ale obawiam sie ze restart akwarium po miesiacu od zalozenia to za szybko a wody moge ulac ok 30l
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co może kokos na prawo między te kamienie, na to mech jawajski. I lewą stronę zrobić jak poprzednicy radzą, moczarkę, tzn tą największą roślinkę w sam róg tym samym zakryjesz filtr, i stopniowo coraz niższe roślinki. Z prawej strony dałbym jaką cryptocoryne i może anubiasa:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...