Jump to content

Zaśmiecający użytkownicy


Nikodem
 Share

Recommended Posts

Na forum od kąd zajrzałem na giełdę. To zauważyłem że ludzie się tylko rejstrują po to by założyć ogłoszenie. Oni tyko założą temat. Sprzedadzą lub nie. Po 2 tygodniach jak nie mają kupca to nie wchodzą na forum. Tylko przeciążają serwery tacy użytkownicy. Co sądzicie na ten temat?

Link to comment
Share on other sites

Wiesz, nie każdy użytkownik musi zostać moderatorem. Pewnie zakładają takie tematy na kilku forach. Przecież ktoś nie sprzeda akwarium na przykład na forum motoryzacyjnym...

 

EDIT:

 

Na niektórych forach dobre jest rozwiązanie, że dział "giełda" dostepny jest dla userów z np. 50 postami, lub z określonym stażem. Jak ktoś się rejestruje aby coś sprzedać - sorry, zapraszamy na allegro.

Tak a na innym by wkleić zdjęcie trzeba napisać 2 posty. Co więc robią wtedy nowi użytkownicy? Spamują...

 

Pozdrawiam.

Link to comment
Share on other sites

Albo można zrobić tak że by pisać w giełdzie nie trzeba mieć konta. Ci któży się zalogują to będzie nornormalnie ich nick. A bez logowania by się wpisywało jakiś nick. I to albo + min. 20 postów. To były by dobre zmiany na forum.

Link to comment
Share on other sites

Tylko przeciążają serwery tacy użytkownicy.

Nic nie przeciążają. Nie jest to problem jako taki. Sam gdybym coś sprzedawał, to oferowałbym się na wszystkich forach akwarystycznych, a nie tylko na tym którym się udzielam. Często fora to zamknięte środowiska, mało kto siedzi regularnie na kilku na raz - choć oczywiście takie osoby też są i nawet parę znam.

by pisać w giełdzie nie trzeba mieć konta. Ci któży się zalogują to będzie nornormalnie ich nick. A bez logowania by się wpisywało jakiś nick.

Pomysły z kosmosu. Brak konta = brak kontroli. Spamowanie bez konsekwencji, nawet w wykonaniu tych którzy konta mają.

dział "giełda" dostepny jest dla userów z np. 50 postami, lub z określonym stażem.

A to już jakiś konkret. Można by się nad tym zastanowić, ale tak jak już pisałem, takie osoby nie są dla nas jakimś problemem. Pamiętajmy też, że giełda to broń obosieczna. Jak ktoś chce coś kupić/sprzedać/oddać i pisze to u nas na forum, to nie jest to tylko w jego interesie, ale także osoby która to sprzeda/kupi/przyjmie. Na innych forach akwarystycznych nie ma czegoś takiego chyba. Nie komplikujmy sprawy. Problemem są spamerzy/nabijacze postów, nie to. Lepiej zajmijcie się raportowaniem postów, to jest przydatne, a nie tworzeniem problemów których nie ma. ;)
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...