Skocz do zawartości

[30L] Krewetkarium


kamil6969
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 80
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Akwarium wygląda nie najgorzej ale do ideału trochę brakuje.

Spróbuj włożyć do filtra watę, może wyczyści Tobie dokładniej wodę.

Według mnie korzeń tu nie pasuje.

Roślinki lepiej jak by były drobnolistne (polecam rotale indice - rośnie bardzo szybko i jest ładna)

Tą roślinkę po prawej z tyłu bym przeniósł gdzie indziej, a tam zrobił taki jakby wodospad z gałęzatki. Tak samo z korzeniem trochę na lewo.

 

Teraz jest tak trochę nienaturalnie ten korzeń ułożony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem co masz na myśli pisząc "wodospad z gałęzatki"...? A od korzenia się odczepić:P Takie były moje założenia od samego początku że ma być korzeń porośnięty mchami na całe akwa:P A wata po co? Mechanicznie woda jest czysta... A glonów wata nie zlikwiduje;)

 

Edit. Korzeń kupiłem :P 45.99zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tło tak będzie:P Szczerze to nie chce mi się go malować jak narazie ;) Dzisiaj na tył przyszła jeszcze grzałka 50W i teraz to w ogóle strach zdjęcie Wam pokazać:P a co do gałęzatki też mi się już przestaje podobać:P myślałem nad trawnikiem z glosi ale przez ten korzeń będzie bardzo utrudniony dostęp do np przycinki...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Doszedł nowy kamyczek którego nie usunę bo tak powiecie:P Fakt, biały zupełnie nie pasuje, ale zawsze coś innego:P Tak dobrze widzicie... jest to wapień, w dodatku taki do morskich akwa na rafę :P

Już się tłumaczę... Otóż w akwarium pH wynosi poniżej 6,4 (chyba wina substratu i wielkiego korzenia jak na takie małe akwa)... ślimakom które w nim żyją aż skorupki wybielały... Myślę, że po włożeniu takiego małego kamyczka uda mi się osiągnąć pH w okolicach 6,8 co by było idealne dla CR i slimaczków helenek.

 

Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na zdjęciu szyba brudna;p ale skoro już poruszyłeś temat czystości wody to muszę powiedzieć, że za bardzo zadowolony z kaskady nie jestem... Chyba lepszy był poprzedni "predator" ;p Ta kaskada ani to taflą wody nie rusza ani nic... Więc nieczystości ściąga tylko z pod siebie a to co na drugim końcu akwa to sobie poprostu leży (chociaż w sumie tego nie widzę:P )... Skimer też nie daje rady... Ehh :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Karolcia przyjrzałaś się tym zdjęciom? Moczarka po prawej, gałęzatka na samym przodzie przy korzeniu i 6 gatunków mchu (jawajskiego nie ma bo mi się nie podoba).

Po prawej jest moczarka tylko na zdjęciu taki "pusty efekt":P

Czarne tło to naprawdę dobry pomysł i wiem o tym od chwili zakładania... Niestety moje lenistwo mi na to nie pozwala :D

 

Ma ktoś pomysł jak poprawić kondycje roślinek? Bo z tego co wiem to nawozy nie wchodzą w gre przy CR, a i tak podłoże to Aqua Substrate II+ . Codziennie daję 1 ml Easy Carbo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Karolcia przyjrzałaś się tym zdjęciom? Moczarka po prawej, gałęzatka na samym przodzie przy korzeniu i 6 gatunków mchu (jawajskiego nie ma bo mi się nie podoba).

Po prawej jest moczarka tylko na zdjęciu taki "pusty efekt":P

Czarne tło to naprawdę dobry pomysł i wiem o tym od chwili zakładania... Niestety moje lenistwo mi na to nie pozwala :D

 

Ma ktoś pomysł jak poprawić kondycje roślinek? Bo z tego co wiem to nawozy nie wchodzą w gre przy CR, a i tak podłoże to Aqua Substrate II+ . Codziennie daję 1 ml Easy Carbo.

oczywiście , że widzę te roślinki(większość z nich sama posiadam). Chodzi mi oto , że możesz dołozyć roślinkę lubiana przez krewetki - a to były tylko przykłady. :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij




×
×
  • Dodaj nową pozycję...