Skocz do zawartości

[30L] Krewetkarium


kamil6969
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Chciałbym zaprezentować swoje dopiero powstające krewetkarium ;)

 

:arrow: Wymiary:

40x25x30cm (30 litrów)

 

:arrow: Podłoże:

Aqua Substrate II+

 

:arrow: Filtracja:

Kaskada HBL-301

 

:arrow: Oświetlenie:

Tymczasowo zwykła żarówka przemysłowa 40W. Docelowo taśma led o barwie białej zimnej (6500k)

 

:arrow: CO2:

Easy Carbo

 

:arrow: Dekoracje:

- korzeń

- kamienie SAMURAI ROCK

 

:arrow: Flora:

-Taiwan moss

-Creeping moss

-Weeping moss

-Flame moss

-Spiky moss

-Flat moss

-Gałęzatka

-Cryptocoryne parva

 

:arrow: Fauna:

-10 szt. Crystal red

-Microrasbora galaxy 5 szt.

 

 

 

 

Akwa zalane 17.01.2012

Dołączona grafika

 

18.01.2012 - Gałęzatka zamocowana żyłką wędkarską na kamieniu oraz posadzona pierwsza roślinka;)

Dołączona grafika

 

 

20.01.2012 - zaszczepiłem mchy (mocowanie żyłką wędkarską)

Dołączona grafika

 

 

Dzisiaj tj. 21.01.2012 wrzuciłem jakąś tabletkę firmy Tetra z bakteriami na start zbiornika.

 

Później może wrzucę jeszcze kilka zdjęć. Teraz czekam na rozrost mchów i stabilizacje zbiornika aby zamówić krewetki ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 80
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

5 metrów taśmy pobiera 24W. Ja planuje dać 2-3 metry. Red cherry z Crystal red też się będą mieszać? Nie chcę mieć samych RC a na same CR mnie nie stać:P Dzisiaj też widziałem w sklepie krewetki Pinokio i też się nad nimi zastanawiam. Chcę jakąś różnorodność gatunków mieć a nie tylko jedno i to samo;p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

filtr za duży do tego akwarium.

 

 

Wyłącz napowietrzanie bo nie potrzebne do niczego.Nie miksuj krewetek bo Red Cherry zmiksują się z Babauli. Zostań najlepiej przy jednym gatunku.Kamyki widzę zasypałeś i git bo jakoś specjalnie ładne nie były;-) Nie wiem czy taśma led jest dobrym rozwiązaniem-ile toto ma Watt-4? ;-)

RC z babaulti się teoretycznnie nie mieszają

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chodzi tu o wielkość filtra a o jego wydajność. Może Ci robić pralkę.

Diody z najtańszych listw nie dają światła potrzebnego rośliną, co innego np. diody XP-E(ktoś robił i sobie chwali), z tym że to już większe koszta.

Inny "ktoś" już chyba próbował z tymi diodami i nic dobrego nie wyszło. Co innego dać je jako światło po zgaszeniu świetlówki.

Sama mam zamiar zrobić oświetlenie do kostki ale jako główne oświetlenie daję moduł aquaela a po bokach listy led.

Druga sprawa jest taka że zaraz ten silikon na listwie Ci zmatowieje i nie będzie nic widać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie diody na listwie tylko na taśmie to po pierwsze. Po drugie też uważam, że w diodach raczej moc wyrażona w watach jest mało istotna, po trzecie nie rozumiem dlaczego to światło miało by nie zadowalać roślin skoro jest tej samej barwy co drogie świetlówki akwarystyczne ukierunkowane pod rośliny (6500 kelwinów). Myślę, że jeżeli barwa światła jest ta sama lub nawet lepsza (o ile dobrze pamiętam tak dokładnie ta taśma co zamówiłem daje 6000-8000 kelwinów) i dam odpowiednie natężenie tego światła (10pasków po 25cm co daje 2,5metra taśmy na takie małe akwa) to może to się uda... Nie będzie żadnych bardzo wymagających roślin przecież, wszystko co ma być z roślinek to w sumie już jest. A tak w ogóle to jak narazie każdy z Was, który komentuje te diody MYŚLI że to nie wypali, a nikt nie wie jak to będzie działać naprawde... Może będzie ok, ja o tym tu napisze i potwierdzę zdjęciami i sami zaczniecie takie coś stosować ;) a jak nie to zawsze pozostanie mi oryginalne miejsce na żarówkę z cienkim gwintem i wtedy poszukam specjalnej akwarystycznej.

 

Ps. Dodam jeszcze, że znajomy stosuje jako oświetlenie swojego 200 litrowego akwa jedynie 5 metrów tej samej taśmy i nic więcej. Ma tam jakieś mało wymagające rośliny które nawet dają rade przy tym oświetleniu i twierdzi że więcej światła mu nie potrzebne...

 

Ps2. Na przykładzie znajomego wiem że po 1-1,5 miesiąca taśma jeszcze nie zmatowiała ani nic innego się z nią nie dzieje. Dodatkowym plusem tych diód jest to że wogóle się nie grzeją.

 

Ps3. Uff ale się rozpisałem;p

 

 

 

 

 

Jeszcze jedna fotka, bardziej dokładna ;)

Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akwarium wizualnie zapowiada się na ładne. Porażką jest filtr. Można by go zasłonić mchem lub jakąś drobnolistną roślinką lub w przyszłości wymienić na kaskadę.

 

Jeśli chodzi o oświetlenie to ja jak najbardziej zachęcam do spróbowania ledów. Bardzo mnie ciekawi jak wyjdzie taki eksperyment. Barwa barwą - wiadomo biała zimna najlepsza, moc też musi być odpowiednia, ale kolejną ważną sprawą jest kąt świecenia diod. Ważne aby był dość szeroki i żeby nie było efektu punktowego oświetlenia akwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kąt świecenia to około 120 stopni. Nawet jeżeli byłoby punktowe wrażenie to i tak przy rozmieszczeniu 10 pasków po całej powierzchni pokrywy punktowy efekt się schowa :P Spróbujemy- zobaczymy;p W tym tygodniu może będzie taśma i będą próby;)

 

Co do filtra, zwróć uwagę na kamyczek za roślinką obsadzony mchem :P

A co do roślinki to może mi ją ktoś zidentyfikować?;p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kąt świecenia to około 120 stopni. Nawet jeżeli byłoby punktowe wrażenie to i tak przy rozmieszczeniu 10 pasków po całej powierzchni pokrywy punktowy efekt się schowa :P Spróbujemy- zobaczymy;p W tym tygodniu może będzie taśma i będą próby;)

Czyli ok. Trzymam kciuki za to przedsięwzięcie.

 

Jeszcze taka uwaga. mchem obsadziłabym czubki korzenia przy tafli wody a środek z małymi gałązkami bym zostawiła pusty, bo pięknie to wygląda, a jak mech się rozrośnie zasłoni to.

 

Tam mała roślinka to nie cryptocoryne parva?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tam mała roślinka to nie cryptocoryne parva?

Tak to cryptocoryna parva ;) Po pierwsze rozsadź ją trochę i wykop (bo jest zakopana po same listki), najlepiej blisko korzenia (lubi zacenione miejsca, a poza tym ślicznie będzie tam wyglądać). Gałęzatkę polecam dać na pierwszy plan (zamiast tego mchu) po środku przed korzeniem (a za nią rozsadzona cryptocoryna pod korzeniami). Jak boki zarosną mchami będzie wyglądać rewelacyjnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przemyślę Twoją propozycję, lecz przesadzanie roślinki przy korzeniu odpada;p

 

"Cryptocoryne parva jest najmniejszą z kryptokoryn. Jest jednym z nielicznych gatunków, które nie zmieniają znacząco kształtu i koloru liści w zależności od warunków uprawy. Wymaga więcej światła niż inne krytokoryny ponieważ liście nieomal tracą blaszki liściowe pod wodą. Nie może też być nigdy zacieniana przez inne rośliny. Indywidualne egzemplarze powinny być sadzone kilka centymetrów od siebie, a po około sześciu miesiącach utworzą zwartą, niską grupę roślin. Polecana do sadzenia na pierwszym planie. "

źródło: http://www.roslinyakwariowe.pl/baza/cryptocoryne_parva/

 

 

 

 

Edit.:

Lekkie zmiany po lekkich sugestiach :)

Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krewetkarium faktycznie byłoby ładniejsze, gdyby nie ten filtr. Zapowiada się ciekawie. Tylko te roślinki po lewej porozsadzałabym też za korzonek i dała ciut na prawo. Tak posadzone w jednym miejscu, kojarzą mi się ze "szkółką drzewek".

 

p.s. uczepię sie tego filtra. Mozna kupic tani chiński filterek zewnetrzny, kaskada na allegro za grosze. Czasem tanie i chińskie nie oznacza złe, a nóż mogłoby sie sprawdzić a estetyka akwarium dodatkowo by zyskała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co byś nie kombinował to i tak efekt końcowy będzie taki że ten filtr popsuje wszystko:) jego rozmiary są poprostu gigantyczne jak na takie akwa :) ogólnie jak zielsko się rozrośnie zrobi się ciekawie. jeśli już bezwzględnie ten filtr musi pozostać to zastaw go czymś please :) noi zabierz ten wężyk od napowietrzania jest zbędny. aha i ten termometr wrzuć gdzieś na tył bo szpeci na samym wierzchu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij




×
×
  • Dodaj nową pozycję...