Skocz do zawartości

Akwa i porodówka


marmur
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jako , że jestem tu nowy to Witam Wszystkich na wstępie. ;)

 

Nie dawno wciągnąłem się w akwarystykę za sprawą mej "Drugiej Połówki". Któryś ze znajomych polecił jej tą stronę i tak znalazłem się z moim pytaniem u Was. Zatem przechodząc do sedna.

 

Sprawa wygląda następująco. Mam aqua 112l, w którym są molinezje, oczywiście kilka jest "kotnych" i chciałbym im zapewnić swego rodzaju porodówkę :P . Kotniki to zła sprawa ponieważ trzeba rybki pilnować kiedy je tam dać, wyciągać po okoceniu, a poza tym przy bodaj 5 samiczkach, 5 kotników w takim aqua to raczej sprawa nie realna (przynajmniej jak dla mnie, estetyka i miejsce dla reszty ryb drastycznie spada) i do tego jeszcze problem w takiej postaci, że czasu mam mało i parę razy zastałem okoconą Molly z rybkami w brzuszku, ale już nie w łonie a w żołądku :P

 

Ech, jak zwykle rozpisałem się nie na temat :)PYTANIE:

 

Mam akwarium, 16l i wymyśliłem aby połączyć je ze sobą, tak, aby warunki wodne i w jednym i w drugim były takie same (będą stały obok siebie). Tam przenosić rybki, które w spokoju mogły by się kocić, a na dnie troszkę gęstych roślin aby maluchy miały gdzie się kryć.

Do dyspozycji obecnie mam filtr 200l/h i parę wężyków.

 

Mój pomysł polega na tym, aby do głównego aqua dorzucić filtr 200l/h, który pompowałby rureczką wodę napowietrzoną do stojącego obok, troszkę wyżej aqua 16l, a z 16'tki wodę odprowadzałbym zwykłym wężykiem przy pomocy sił grawitacji (o przelanie wody się nie martwcie, już wpadłem na pomysł jak wyrównać napływ z odpływem :) )

 

Wiem, że istnieje możliwość dokupienia drugiej grzałki, filtra i tym podobne, ale mnie zależy na tym, żeby te dwa zbiorniki były połączone ze sobą, aby warunki wodne były jednolite (Plus ograniczone zasoby kontaktów elektrycznych, które i tak już są rozdzielone na parę sposobów oraz oczywiście jak najmniejszym nakładem finansów). Dodatkowo stosunkowo mało czasu aby stale doglądać rybki w tych małych kotnikach.

 

Przepraszam, za "wall of text" ale tak już jakoś mam :) Liczę na odpowiedź w mojej sprawie i pozdrawiam!

 

 

Marmur

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

hej trochę roboty z twoim wynalazkiem ja niedawno zrobiłem porodówkę dla danio w mniejszej skali

mianowicie akwarium przedzieliłem szybą ok 1/5 części oraz całą wysokość. filtr ustawiony w taki sposób by przelew spływał na mniejszą część(nieszczelności w szybie dzielącej wyrównują poziom i mieszają wodę ). Na dnie części rozrodczej siatki plastikowe odgradzające dno(ja wykorzystałem siatkę ochronną z butli co) w przypadku żyworodnych siatka umieszczona w połowie na pręcikach.

Rankiem po błyskawicznym odchudzeniu samiczki :) odławiamy przyszłych rodziców i czekamy.

warunki w obu częściach są identyczne a instalacje nie licząc docięcia szyby trwa ok 2 minut .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...