Skocz do zawartości

Skalary obraziły się na jakikolwiek pokarm co robić??


razze146
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

mówiąc wprost problem polega na tym że skalary w moim akwarium przestały interesować się pokarmem od 3 dni... mam akwarium 112l w nim 4 małe glonojady,bocje i 2 skalary jednego mam 2 lata drugiego 4 miesiące. ostatnio długo nie było mnie w domu brat nie podmieniał wody wiec cała żółtawa się zrobiła,wymieniłem 80proc. wody,ustawiłem temperaturę na 26stopni,wyczyściłem filtr i co się okazuje skalary przestały jeść po jakimś tygodniu przebywania w nowej wodzie.poza tym są jakby ospałe szczególnie ten większy... karmię je głównie pokarmem wysoko proteinowym firmy Tropical sypnąłem im także innych płatków ale dalej to samo.inne ryby zachowują się całkiem normalnie.chwilowo nie mam żadnych roślin w akwarium jedynie korzenie czy to mogło być przyczyną zaistniałej sytuacji??co robić??proszę o jakąś sensowną odpowiedź

 

 

Poprawna pisownia się kłania. Przenoszę temat.

mod. SzaraMysz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze masz obsadę do wymiany. 4 glonojady (zbrojniki) i skalary musisz oddać albo przenieść do większego zbiornika (chociaż jeden mówisz, że żyje tam 2 lata :? ). Jeżeli masz bocje wspaniałą to również za duża do twojego zbiornika nie wspominając, że to ryba stadna. Przyczyna apati oraz braku apetytu może leżeć tutaj:

wymieniłem 80proc. wody,wyczyściłem filtr

Jak wyczyściłeś fliltr. Umyłeś go dokładnie pod bierzącą wodą?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wymyłem go w cieplej wodzie częściowo surowej częściowo przegotowanej

Filtr myj tylko w wodzie z której go wyjąłeś. Prawdopodobnie masz wysokie stężenie azotanów w zbiorniku ponieważ usunąłeś bakterie nitryfikacyjne

Przeczytaj poniższy artykuł i dopasuj objawy:

http://www.superakwarium.pl/poradnik-ak ... id239.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Leczenie rybek nie należy do najłatwiejszych, ale dzięki szybkiej interwencji, może przynieść pożądany skutek. Na początek należy zmniejszyć pH poniżej 6,5-7, następnie powinniśmy wymienić sporą część wody (30-50%). Do tego warto zastosować środki chemiczne do neutralizacji amoniaku oraz zaprzestać lub zmniejszyć karmienie.

 

Jeśli poziom amoniaku wzrośnie powyżej 0,01‰, należy natychmiast rozpocząć leczenie. Obniżenie pH przyniesie oraz wymiana wody (temperatura powinna być taka sama jak w akwarium) przyniesie natychmiastowe efekty. Kilka zmian wody w krótkim okresie może sprawić, że poziom amoniaku spadnie poniżej 0,01‰."

 

skupiłem się na tej części artykułu stąd moje wnioski,a uważam że lepiej robić coś z tym niż czekać aż padną wszystkie rybki więc proszę o wskazówki jakich środków mógłbym użyć?jak często podmieniać tę wodę jeśli pierwsza podmiana nie przyniesie pożądanego skutku? nie jestem specjalistą w tej dziedzinie dlatego wolę zapytać niż coś schrzanić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś mija 2 dzień głodówki.Jak do tej pory żadna z rybek nie padła,mniejszy skalarek pływa ciągle pomiędzy filtrem a grzałką drugi ciągle wzdłuż frontowej ściany akwarium z podkuloną płetwą grzbietową rzadko ją rozwija i nie wydaje się zbyt energiczny.pozostałe rybki zachowują się normalnie,mam nadzieję że we wtorek dotrą już testy... Sory że nie edytuję posta ale się nie da:|

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak często mogę przez najbliższy czas karmić ryby?

 

Jakich środków powinienem zastosować w przypadku wysokiego poziomu NO3 i NO2 lub jakie kroki podjąć?? Na allegro znalazłem coś takiego:http://allegro.pl/sera-bio-nitrivec-100ml-bakterie-nitryfikacyjne-i2022248087.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą zrobiłem testy,oto wyniki:NO3 25\NO2 0\GH pomiędzy >7'd a >14'd\KH 10'd\pH 8.0\Cl2 mg/l 0. Uprzednio zrobiłem 2 podmiany(raz dziennie od zakończenia głodówki) i karmienie raz dziennie.Wg skali testów jedynie pH jest za wysokie,mam nadzieję że po obsadzeniu akwarium roślinami zachowanie ryb się unormuje o ile mogę to zrobić w obecnej sytuacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak z tym że dopiero teraz mam kasę żeby je kupić;p i powinny być już jutro. Ogromne dzięki za pomoc i poświęcony czas:)

 

Przed chwilą u większego ze skalarów zaobserwowałem czerwone plamy po obu stronach w okolicach pyszczka;/ Przypomina to krew... jeszcze rano tego nie było...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...