Skocz do zawartości

czy ktoś mi może odpowiedzieć co to za jajeczka?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkim.

Ponieważ to mój pierwszy post i nie jestem zaawansowanym akwarystą proszę o wyrozumiałość.

Dzisiaj zauważyłem w moim 25 L baniaczku coś okrągłego w kolorze beżu lezącego na dnie. Takich kuleczek zauważyłem 4szt.

Akwarium jest dość świeże gdyż przed świętami robiłem restart z powodu wypławek.

Żeby lepiej ukazać o co mi chodzi zamieszczam zdjęcia.

 

 

 

Co to może być?

 

 

Parametrów wody nie znam - gdyż 25L bardziej traktuje jako mebel niż akwarium. Docelowo miało to być krewetkarium.

temp. 24-25 stopni, oświetlenie na żarówce energooszczędnej po 13 godzin dziennie.

Obsada - 14 neonów, ok 20 krewetek babaulti, 1 zbrojnik i armia helenek - notabene kanibalistycznych.

Woda podmieniana co środę 20% ( 4L kranówki + 1L destylowanej)

Jeśli to kogoś interesuje mieszkam na śląsku i z tego co wiem wodę mamy i tak dość miękka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj zauważyłem w moim 25 L baniaczku coś okrągłego w kolorze beżu lezącego na dnie.

Obsada - 14 neonów, ok 20 krewetek babaulti, 1 zbrojnik i armia helenek - notabene kanibalistycznych.

 

:shock:

 

14 nonów i zbrojnik do natychmiastowego oddania do większego zbiornika bo się tam męczą.

 

 

Kahl: wypowiedź nie na temat, ostrzeżenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bałem się że może to być znów jakieś monstrum. Plaga wypławek zdziesiątkowała mi krewetki. Podobno to nie możliwe a jednak dobrały się do mięsa.

Mam nadzieje że krewetki zjedzą ikrę bo nie chcę żadnych ryb.

A to, że neonów jest za dużo jak na ten zbiornik to już poczytałem. Siostra mi je wrzuciła bo jakaś jej koleżanka likwidowała akwa. Szkoda mi je uśmiercić a chętnych nie znalazłem.

 

 

Dzięki za pomoc ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej wątpię że to ikra zbrojnika (chyba że przyjął samicę która miała ikrę już w sobie).

A jak chcecie nabijać posty to nabijajcie ale gdzie indziej bo tu trzeba pomagać a nie kółko powtażać że za mały zbiornik ludzie przecież chłopak napisał że jest początkujący więc rozumiem raz napisać ale bez przesady (każdy powtaża to samo).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z ikry nic nie będzie. Niezapłodniona ;)

 

To na pewno.

 

Aha, i zbrojniki składają ikrę raczej pod kamieniami itd.

Raczej tak,ale widzisz w opisie jakąś inną rybę,do której pasowała by ta ikra?

 

Mamy tu niecodzienną sytuację,kiedy to sama samica składa ikrę i robi to gdzie popadnie.

To wszystko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...