Skocz do zawartości

Powrót do akwarystyki i problemy.


Rekomendowane odpowiedzi

uhuhhu.... ze schematem to tu faktycznie nie będzie prosto. Kabelki wychodzące do góry są od napięcia? przypuszczam że są one oznaczone kolorem niebieskim jak i co trzeba podłączyć.

 

A co do eksperymentów to w najgorszym razie możesz zrobić zwarcie i albo spalisz świetlówkę albo statecznik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pokazałem zdjęcie elektrykowi z pracy i powiedział mi tak:

- brązowy faza

- niebieski zero

- dwa skrajne białe po lewej do jednego końca świetlówki

- dwa pozostałe białe (te które masz przylutowane od góry) do drugiego końca świetlówki

 

wg niego tak ma to wyglądać, facet robi w zawodzie ponad 25 lat to raczej można mu zaufać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przekazałem mu Twoje uwagi ale mówi, że bez znaczenia bo tą świetlówkę i tak możesz obracać w oprawkach, a w bryzgoszczelnych też ponoć bez znaczenia - ale wiesz jak jest na swoje ryzyko próbuj, bo gwarancji nie mogę dać, tym bardziej że jak podpinałem u siebie to miałem schemat wyrysowany na obudowie statecznika i tam była podana kolejność kabli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra jutro dostane świetlówke i przetestuje, najwyżej coś się spali ;) teraz mam pytanie zupełnie z innej beczki, musze niedługo kupić filtr do mojego drugiego baniaka i pytanie który cichszy jakiś najtańszy na allegro kaskadowy, czy AquaEl fan-1, mam ale fan mini i chyba troche za mały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...