Skocz do zawartości

PYTANIE CO DO HODOWLI


Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich :)

Mam do was pewne pytanie .

Chciałbym hodowac Ducha brazylijskiego ( Duch amazoński , duch nożowiec , łac.apteronotus albifrons)

Czytałem że nie mozna go hodowac z innymi duchami itd ale nie o to mi chodzi .

Chciałbym wiedzieć jakie musi być minimalne akwarium dla tej rybki , zaznacze odrazu że chce mieć tylko TĄ rybke i żadnej innej .

 

Z góry dzieki za odpowiedz :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawy pomysł zrobienia akwa tylko pd "duszka" ale raczej nie będziesz się cieszył jego towarzystwem za często. Są to dość płochliwe ryby i lubiące skrytki. Moim zdaniem 200 to trochę mało. Może nie są to szybkie rybki, ale duże rosną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm...mało pocieszające :P

Przyznam że dopiero zaczynam przygode z akwarystyką więc moja wiedza jest bardzo ograniczona .

Może mi podpowiecie jakie rybki nadają sie do akwarium w którym nie chce mieć roślinek .

Wiem że to brzmi dziwnie ale chciałbym zrobić tak że na dnie będzie biały piasek z białymi kamyczkami ,

akwarium będzie podświetlane na niebiesko .

Szukam małych czarnych rybek , ewentualnie niebieskich bądź czarnych w żółte paski ( kiedyś widziałem takie ale nie moge znaleść ich nazwy i tu nie chodzi o Bocje )

Dodam że posiadam 100 l akwarium .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawy pomysł zrobienia akwa tylko pd "duszka" ale raczej nie będziesz się cieszył jego towarzystwem za często. Są to dość płochliwe ryby i lubiące skrytki. Moim zdaniem 200 to trochę mało. Może nie są to szybkie rybki, ale duże rosną.

Płochliwośc tej ryby nie jest tak wielka. Wszystko zależy od zrobionych zasieków na tyle zbiornika. Posiadam takiego około 20-22cm i jest widoczny cały czas.

 

No i po zgaszeniu światła i zapaleniu ledów(niebieskich) prezentuje się wspaniale.

A te małe rybki np. Kiryski Czarne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Accord dzięki za pocieszenie :P

Czyli jeżeli kupiłbym 200 litowe akwarium i np. na dnie z tylu akwarium porobił szklane kryjówki dla Duszka ( w końcu i tak jest ślepy więc nie będzie świadomy że jego kryjówka jest ze szkła :P ) to myślisz że urośnie do 20 cm ? :D Taki właśnie miałem cel jeden duży duszek w prostym akwarium .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do 50 cm na wolności albo w dużym akwarium , wiadomo że jak będzie mało miejsca to ryba nie urośnie do takich rozmiarów skarłowacieje do takich wielkości do jakich pozwala mu normalnie żyć środowisko .

W tym przypadku będzie musiał sie zadomowić w max 200 l akwarium :)

Tak mi się wydaje przynajmniej . Nie mam zamiaru kupować wielkiego akwarium specjalnie po to żeby hodować Duszka :D bez przesady :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

IDEALNIE !! :D

 

Ile litrów ma to akwarium ? :D

 

Mam dosc dziwne pytanie :D Mieszkam nad morzem , mam blisko na plaże i czasami ide sie tam przejsc :P na brzegu leżą czasem świetne kamienie :D Czy mogłbym wsadzić je do akwarium ? Słyszałem że podobno można ale warto jest wyparzyć .

Prawda czy ściema ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta Twoja upragniona ryba, to najpewniej Babka złota – Brachygobius xanthozona.

 

Pamiętaj, że to rybka nie lubiąca towarzystwa innych ryb innego gatunku, ale tego samego jak najbardziej. Nie przejmuj się jej nieurodziwym wyglądem, jest ona bardzo wesola.

Potrzebuje minimalnego zasolenia wody, i musisz kupić testy na azoty itd., bo nie znosi zmiennych parametrów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rosną klony? Ale drzewa, czy sobowtóry? :)

Gotuj, jak to Accord przepowiedzial, i dodaj dosyć dużo soli. Później gotuj bez, żebyś nie przesolil akwarium. Aha, i nie podgrzewaj wody, tylko od razu zalej kamień w garnku wrzącą wodą z czajnika i zagotuj. Będzie lepszy efekt, glony itd. zmiękną i odpadną.

 

Aha, i pisz tak, byśmy zrozumieliśmy, bo na początku pomyślalem, że chcesz umyć glony, ale nie wiesz jak. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hahaha....klooonyyy...oczywiście że chodziło o glony :P

 

Dobra zrobie jak mówicie :D jutro sobie jakieś kamienie przyniose do domu :D

 

Strasznie was męcze pytaniami :D Ale to juz ostatnie na jakiś czas :D

 

 

Link z youtuba. Znalazłem tu dużego duszka ale to nie o niego chodzi .

Chciałbym sie dowiedzieć to to za ryba pływająca obok niego na poczatku filmiku . Z pomaranczowymi pletwami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...