Skocz do zawartości

tło z kory drzew


pyszu18
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

witam. tak jak napisałem w temacie, chodzi mi o tła z kory drzewa. myślałem tu albo o brzozie albo o grabie. brzoza ma fajny kolor, od białego po brązowy. za to grab/buk ma fajna plaska ciemnozielona korę. co wy o tym myślicie? moje akwa to 54 litry, miałem fototapetę, zmieniłem na czarny brystol, ale nadal mi coś nie pasuje... może wy gdzieś to widzieliście? hmm?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

afr0 - spokojnie :)

 

olyvka - tak chce to dac za akwarium. myslalem o zatopieniu, ale to jednak nie bylby zbyt dobry pomysl. taka kora roznie moglaby sie zachowac w akwarium... zreszta powstalaby za kora czesc wody, ktora by sie nie poruszala. no i byla by tam strefa martwa. zreszta mam za male akwarium, zeby jeszcze dawac do srodka tlo ;] jak mi wyjdzie, to bede robil na sprzedaz takie rzeczy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kory do wody raczej się nie wkłada pleśnieje i gnije . Co do pomysł to sam miałem takie tło zrobione ale nei mam fotek . Użyłem kory Dębowej ,bardzo wyraźna faktura przez co nabiera trójwymiarowości . Troszkę mchów nie zaszkodzi . Tło nakleiłem Silikonem do cieńkiej płyty i gotowe super efekt A tu coś na wzór na dole strony jest pokazane tło zrobione właśnie w ten sposób http://gurami1.bloog.pl/kat,458015,index.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

One nawet muszą być wyschnięte , inaczej ich nie przykleisz . To nie mój temat więc niech Kolega opisze co i jak robiła ja poddałem tylko link do tła które może zainspirować .Powiem tylko jeszcze jako ciekawostkę że właśnie to tło z linka miało być u mnie za akwarium jego cena -bagatela 1250zł. Więc chyba warto zrobić samemu:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tlo na czarnym brystolu wyglada mniej wiecej tak :

 

te dziury mam zamiar wypelnic suszonymi liscmi, do tego dolozyc jeszcze jakis kamyk i patyk. chce zrobic z tego tlo "skrzynkowe". pisze "skrzynkowe" bo nie jestem pewien, czy to tak sie nazywa. ale chce miec poprostu taka skrzynke z tylu.

 

oswietlenie bede planowal nie diodowe, tylko szunrkiem kilkunastu lampek choinkowych. mam w domu tego pod dostatkiem. jak sie nie sprawdzi bede probowal dalej ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja też będę robił coś podobnego, z tym że bardziej coś w stylu tego co podał shadow2525. Korzenie, kora, mech i również wszystko będzie w skrzynce. Sęk w tym tylko czym to poprzyklejać, czy na silikon czy na vicol. Ten drugi trochę jest rzadki więc w trakcie klejenia jedno drugie będzie przemieszczać hm..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja też będę robił coś podobnego, z tym że bardziej coś w stylu tego co podał shadow2525. Korzenie, kora, mech i również wszystko będzie w skrzynce. Sęk w tym tylko czym to poprzyklejać, czy na silikon czy na vicol. Ten drugi trochę jest rzadki więc w trakcie klejenia jedno drugie będzie przemieszczać hm..

Może klej do polistyrenu, jest bezbarwny tyle, że trochę śmierdzi, ma konsystencję kisielu. Dzięki temu że tak śmierdzi szybko wysycha ponieważ odparowują rozpuszczalniki. Trochę hardcore ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kore mam zamiar przyczepic do plyty ze sklejki za pomoca zylki. w jednym kawalku kory 4 dziurki nawierce malutkie i w sklejce. pozniej sie troche pobawie z przeplatywaniem tego przez te dziurki, ale mysle ze bedzie ok.

Moim zdaniem za dużo roboty, ja chyba zainwestuje w klej vicol + silikon i będę się bawić w ten sposób. Jutro jadę nazbierać gałęzi itp. żeby dobrze przeschnęło w domu. Plan jest taki:

 

tło skrzynkowe 130x50 [cm] z podświetleniem na górnej listwie diodami lub białymi neonami takimi jak wykorzystuje się w tuningu samochodów.

 

materiały na tło: ziemia ogrodowa, liście, kora, gałęzie.

 

Efekty myślę, że najpóźniej za 2 tygodnie. ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no pieknie, ale jak masz zamiar przyleic ziemie ogrodowa? juz lepiej chyba kupic posypke jaka sie wykorzystuje przy klejeniu modeli ( np modelarstwo kolejowe ;D ). sa rozne i bardzo dobrze sie prezentuja. sam mam na zbyciu kilka kilogramow tego... tylko, ze ja mam same odcienie jasnej zieleni... a tlo to raczej ciemne ladniej wyglada

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

myślałem o tym, że jak już poprzyklejam większe elementy typu korzenie itd, to pozostałości posmaruję pędzlem umoczonym w vicolu i obsypię ziemią i docisnę rękoma i zostawię tak to na noc rano co spadnie to spadnie i tyle, ewentualnie drugą warstwę nałożę psikając uprzednio klejem w sprayu.

 

ja raczej dążę do zachowania klimatu Amazonii. ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no no :) wikol jest dobry, ze jak wyschnie jest przezroczysty. sposob z nalozeniem kilku warstw wydaje mi sie byc konieczny. troche sie bawilem w modelarstwo, takze mozesz zaufac :] tak w_ogole to mozesz dac czarna bibule, na to kilka watstw wikolu, a na to pozniej wlasnie ziemie. zeby nie bylo przeblysku :] a duzo chcesz jej dac? czy tylko tak aby,aby ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...