Skocz do zawartości

Chcę krewetki [?!]


h_ubertus
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Chciałbym zakupić (10-15szt) krewetek do swojego malutkiego akwarium (30l) ale nie wiem czy mogę trzymać je z innymi rybkami?!

Moje akwarium jest małe, ale urządzone tak, aby było w nim jak najwięcej miejsca dla rybek, ponieważ mam ich dosyć sporo jak na taki mały zbiornik.

- 1 glonojad

- 3 kardynałki chińskie

- 2 razbory klinowe

- 2 skalary (bardzo małe, są małe b.długo i nie rosną a to dobrze)

- 2 prętniki karłowate

- parka bojowników

- 2 proporczykowce z kap lopez

- 2 kirysy

- 4 neonki inesa

Razem 20 sztuk. Rybki nie sprawiają problemów i nie są konfliktowe w stosunku do siebie. Trochę dużo jak na 30litrów, ale z tym się nie martwić, bo na wakacje kupuję zbiornik 150l (chyba wystarczy). Lubię mieć kolorowo w akwarium i chcę mieć jak najwięcej różnych gatunków rybek.

 

Ale wracając do meritum tematu. Chcę kupić 10-15 krewetek do tego akwarium, ale nie wiem czy będą one dobrze współżyły z moją obsadą. I tutaj proszę znawców krewetek o odpowiedzi na poszczególne pytania.

 

Czy moje rybki nie pozjadają mi krewetek? (proszę nie zważać na wielkość zbiornika, ponieważ jak już pisałem niedługo kupuję dużo większy)

Czy piasek (żółty taki nie wiem jak to określić) będzie dobrym podłożem dla krewetek?

Co jedzą krewetki?

Czy uniwersalnym pokarmem dla rybek będą się żywiły krewetki?

Jakie kryjówki muszę zrobić dla krewetek?

Jakie są maksymalne rozmiary poszczególnych gatunków krewetek?

Czy krewetki szybko rosną?

 

 

 

 

mod.- Przyznaję ostrzeżenie za pisownię !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz....nie wiem czy dobrze będą współżyły z rybami...jakoś nie widzę współżycia ryby z krewetka...no ale nie ważne.

 

Usuń wszystkie ryby z akwarium(masz na nie za małe akwarium) oprócz bojownika i będzie może ok. Oczywiście czy będzie ok, zależy od temperamentu bojownika...może nie będzie chciał współżyć....znaczy zjeść krewetek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 glonojad

- 3 kardynałki chinskie

- 2 razbory klinowe

- 2 skalary (bardzo małe, są małe b.długo i nie rosną a to dobrze)

- 2 prętniki karłowate

- parka bojowników

- 2 proporczykowce z kap lopez

- 2 kirysy

- 4 neonki inesa

Obsada wymaga natychmiastowej redukcji i zakupu nowego i większego akwarium, nie czekaj do wakacji bo nie doczekasz,na bank ryby zdechną .

Pytasz jeszcze o krewetki? :shock:

Nie dawaj foty akwarium bo nie zasnę,albo nie będę mógł zasnąć!!!!

Przeczytaj koniecznie i dokładnie i na tym się wzoruj bo nie będzie kolorowo, obsady-zbiornikow-f39.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A taka obsada w 150litrowym by mogła być? Bo nie chcę oddawać rybek tylko jak coś to jutro kupię akwarium duże żeby było ok.

Jak będę miał większe akwarium to mogę dokupić te krewetki?

Też nie. Na takie coś to myślę, że +300l. Swoją droga szkoda kombinować tylko oddać parę rybek. Szkoda je męczyć.

Pytanie tylko do którego litrażu mamy Ci pomóc dobrać obsadę, bo była mowa o 150l. Najlepiej to podaj wymiary baniaka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...