Jump to content

nowe oswietlenie + nawoz = problem ?

Recommended Posts

Witajcie,

Na wstepie napiszę, że już głowa mnie boli od czytania tego wszystkiego i stwierdzam że mam może i nie nietypowy problem ale conajmniej jak dla mnie dziwny.

Akwarium: 112 l ma 4 miesiące,

żwir zwykły bez ulepszaczy,

tydzien temu Filtr zewnętrzny kubełkowy HW 402B 1000l/h z lampą UV-C 7W zamontowałem zamiast (Aqua Fun 1 wew.)

wkłady to bioceramika i zeolit

oświetlenie tez tydzien temu zmieniłem z 2x18W na 2 x 28W Aquastar i Grolux, od wczoraj programator od oświetlenia dziala:11-13 , 15-22

podaje CO2 poprzez bimbrownie i tez EasyLife ProFito w zalecanych dawkach, lecz teraz już podaje 1/3 dawki

rośliny rosną pieknie, ale orzech dorastajacy do tafli wody dostaje na liściach - krasnorosty compsopogon czyli niteczki dorastajace do 2cm,

inne rosliny wzglednie czyste.

Podmianki raz w tygodniu 20 l

Czy przy tafli wody jest zbyt duże oświetlenie ze liście sa porosniete glonami ? Nowe listki są czyste jak i przy dnie.

Zdjecie z przed 2 tyg.

Testów nie robiłem bo nie mam, lecz pomalu sie zastanawiam nad kupnem.

Z góry dziękuję wszystki za zainteresowanie i pomoc. ;)

Mod. Drobniczek:

Mnie głowa boli od poprawiania Twoich błędów ort. Dostosuj się do regulaminu i popraw swój następny post.

Next time: ostrzeżenie!

post-12219-13685167383895_thumb.jpg

Kilka przyczyn albo był za silny ruch wody przed zmianą filtra albo za wysoki azot lub po prostu po zmianie filtra. Możliwe też że wymiana oświetlenia i filtra zbiegły się w czasie. Jak nie ma ich wiele ograniczył bym tylko nawożenie. Spróbuj usunąć je mechanicznie, jak możesz zrób testy lub cierpliwie czekaj obserwując.

Miałem dokładnie to samo, zwiększyłem po4 i nie świeciłem światła w akwarium przez kilka dni (ale nie zaciemniałem całkiem)

u mnie pomogło. Nitki wcześniej ściągałem ręcznie - dokładnie to nawijałem je na patyczek od szaszłyków.

Ale jak nie chcesz zwiększać Po4 to zmiejsz azot

Share

• Create New...