Skocz do zawartości

włosie przypominające korzenie na kryptokorynie


Gregor002
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Zaobserwowałem dziwne zjawisko w moim akwarium 112l

Przed wczoraj założyłem dodatkowe oświetlenie do istniejącego już 2x18W Philips Master dołożyłem 1x24W Sylvania AQUASTAR. Do tego rano idąc do pracy podpinam dozowanie CO2 z bimbrowni, poprzez kamień napowietrzający (ida 2, 3 takie słupki bardzo maleńkich bąbelek / w drodze do mnie jest dyfuzor z spieku ceramicznego) wieczorem koło 18 wracam z pracy i odłączam bimbrownie. Od kiedy założyłem dodatkową świetlówkę (2dni) rośliny codziennie po przyjściu z pracy intensywnie bąbelkują. Do tego wszystkiego wczoraj przyszedł mi nawóz o taki: http://allegro.pl/nawoz-dla-roslin-makro-micro-na-5mies-koncentrat-i1998748737.html

i dałem wieczorem i dziś rano po dawce.

 

To co zaobserwowałem to szare cienkie nitki (identyczne jak korzenie) na jednym końcu listka kryptokoryny tej z

długimi łodygami, na tym jednym jest ich bardzo dużo, a na drugim jest zaledwie 3 prawie nie do zobaczenia.

 

Co to może być ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kahl: a to cóż to? reklama poprzez grafikę?

Ostrzeżenie.

I proszę mi takich rzeczy na przyszłość nie robić bo będę bardzo niemiła.

Twoja forma komunikacji bez wątpienia jest prostacka i przyziemna to fakt niewątpliwy, zresztą czytając twoje "posty", wniosek nasuwa się sam, a najbliższy przykład jest tuż powyżej. Po drugie nie sposób odgadnąć co możesz mieć na myśli, bo i niby jakich rzeczy nie robić i jaką to formą reklamy jest zdjęcie listka z glonami, na którym to nie pojawiał się żaden opis, czy też podpis?

 

A to że będziesz niemiła, i inne prywatne zwierzenia, to wyłącznie twój ból i twoich bliskich, a mnie to że masz ciężkie dni to... rybka :lol:

 

Co to może być ??

Z opisu, który zamieściłeś, wnioskował bym iż to glony nitkowe zawitały do twojego baniaka :shock:

 

http://forum.superakwarium.pl/post371608.html?hilit=glony%20nitkowe#p371608

 

post359903.html?hilit=glony%20nitkowe#p359903

 

Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okey dzięki śliczne za pomoc, może nie będę tutaj zaśmiecał, zapytam w dziale glony jak się ich pozbyć, trochę poczytałem i mam już mały obrazek dlaczego to mogło się stać

Pewnie, że tak. Nie ma co panikować, to nie jest jakaś wiedza tajemna i na pewno szybko dasz sobie radę z tymi glonami, trzeba tylko jeszcze raz zweryfikować nieco teorii, po czym przystąpić do działania.

 

Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...