Skocz do zawartości

krewetki


Carolinka
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!!!

Od jakiegoś czasu mam akwarium o wymiarach (40x25x25,25l)z pokrywą i oświetleniem o mocy 1x25W.Sprzęt jaki mam w akwarium pompkę firmy AQUAEL-Pat mini, grzałkę firmy Elite o mocy 25W,termometr.podłoże żwirek rzeczny,roślinki,kamienie,kokos,korzeń.zwierzęta jakie znajdują się w akwarium to 4kirysy,1 glonojad,2otoski i było 10 rybek ale jest 9 bystrzyków amandy, ślimaki helena i kilka krewetek babaulti i kilka krewetek white pearl.Na początku miałam najpierw własnej roboty klapę nie przepuszczała powietrza a ja mam w pokoju gorąco.Więc na klapie zaczęła się robić jakiś grzyb pleśń i zaczęły zdychać krewetki babulti i white pearl miały takie plamy pomarańczowe ,czerwone coś takiego i też zdechłą mi 1 amanda ale na niej nic nie było,roślinki większa połowa poszła do wyrzucenia bo się rozwalały i był na nich biały nalot .Dlatego Poszłam do zoologicznego i kupiłam środek firmy tropical CMF.Wlewałam tak jak na opakowaniu pisze.Pozbyłam się tego mam czystą wodę roślinki dostałam i wszystko w porządku było, a dzisiaj rano paczę do akwarium a tam leży 20 krewetek zdechłych babaulti i white pearl i znowu mają plamy. Więc nie wiem czy mam coś znowu w akwarium i muszę znowu coś kupić czy to po tym środku,albo od nowa robić akwarium.Proszę o rady dodam zdjęcia. Z góry dziękuje.:)

 

 

 

mod.- Przeniosłam do działu: Krewetki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zwierzęta jakie znajdują się w akwarium to 4kirysy,1 glonojad,2otoski i było 10 rybek ale jest 9 bystrzyków amandy, ślimaki helena i kilka krewetket babaulti i kilkta krewetkek white pearl.

 

Ta obsada jest zla, prawie wszystkie zwierzęta powinny wylecieć. A Tobie proponuje zacząć hodować RC, lub bojownika tutaj. Oddaj zwlaszcza zbrojnika, ponieważ się męczy.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!!!

wodę zmieniam raz w tygodniu 10l,po chorobie zrobiłam od nowa akwarium wszystko wygotowałam ,roślinki nowe dałam.co do filtra to on jest dobry bo chociaż mi krewetki małe nie wsysa miałam wcześniej inny i jak były małe krewetki to musiałam mięć pończochę, a po drugie jest lepsza w czyszczeniu.Niby czemu obsada w akwarium jest złą? testów wody nie robię.zanim do akwarium zostały wpuszczone zwierzątka to było wszystko przegotowane akwarium dobrze umyte roślinki wsadzone i woda odstana.Więc było wszystko zrobione tak jak powinno.wszystko zaczęło mi się psuć jak zrobiłam drugą klapę była za szczelna i wilgoć się zbierała.Pierwsza była dobra ,ale zaczęłam wymyślać i akwarium się zaczęło psuć. Dzięki za odp:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...