Skocz do zawartości

Agresywne molinezje


ch.anka
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Bzdura.

Ja mam dwie samice z czego jedna jest złota i wszystko jest ok.

Samiec Molinezji może nawet mieć nawet jedną samicę i nic jej nie zrobi, ale przeczytałeś post, w którym kolega opisał zachowanie swojego samca względem samic? Przeczytaj najpierw cały temat i potem odnoś się do poszczególnych wypowiedzi.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odniosłem się do Twojej wypowiedzi i uważam ją za bzdurę.

Czego nie zrozumiałeś?

Nie zrozumiałem twojej głupiej wypowiedzi.

Przeczytaj jak zachowuje się samiec kolegi i wtedy zacznij się wypowiadać.

 

Chociaż widać po twoim dennym myśleniu, że sam sobie nie poradzisz:

Ja mam ten sam problem z molinezjami, tylko że mam 1 samca i 3 samice dorosłe i kilka maluchów i ten samiec gania wszystkie samice (nawet i te małe) i wydaje mi się że nie jest to zabawa bo samiec staje w miejscu, postawi płetwę grzbietową i nagle jakby atakował, samice czasem aż się od szyb odbijają tak ich gania

Nie uważasz, że jedna samica mniej i samiec mógłby zagnić pozostałe dwie? Od razu tłumaczę, to dla twojego prostego myślenia "mógłby".

Nie jestem alfą i omegą, moja porady mogą się nie sprawdzić. Ktoś zadaje pytanie a ja wyrażam swoją opinie na ten temat. Proste.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam parę molinezji i nic się nie dzieje, czyli bzdurą jest to, że powinno się je trzymać w haremach. To tak samo jak z Bojownikiem. Jeden Ci będzie jadł krewetki a drugi nie.

Nie mówię Ci, że Ty nie możesz mieć haremu Molek 1+2 tylko, że kolega nie powinien mieć ze względu na agresywnego samca.

Powtarzam nie powinien. Zrobi co chce. Możliwe, że będzie miał dwie samice i nic się nie stanie. Ja jednak wole polecić bezpieczniejszy wariant, aby później nie wrócił na forum i nie założył tematu "Pomocy! Moje samice Molinezji nie żyją!"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednak chyba będę musiał tego samca odizolować, może nie kaleczy samic ale zaczęły mi znikać neonki, zniknęły te malutkie molinezje i krewetka, ani śladu po nich nie ma :(

 

akwa 120l (100x30x40)

4x kirysek pstry

bylo 16 jest 13 neon inessa

6x molinezja ostrousta w tym ten agresywny samiec

 

Mam drugie akwarium 54l z taka obsada:

8x gupik

1x płatka

1x bojownik syjamski

 

Mogę go tam na jakiś czas przełożyć? Nie pogryzą się z bojownikiem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Neonki znalezione, wszystkie 3 martwe we wlocie do filtra :(

Jednak to nie była sprawka tego samca i zostawiłem go ze swoimi kobietami.

Chyba otworze filter by zobaczyć czy nie ma w nim jakichś martwych rybek które mogłyby wytwarzać niebezpieczne dla żywych ryb substancje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie,

dokupiłam dwa samce (w tym jeden jest żaglopłetwy bo tylko takie samce były dostępne) i oto co zauważyłam:

moje molinezje mają samczyków gdzieś... ganiają się dalej, szczególnie jedna taka jakaś agresywna jest..

Mam jeszcze takie pytanie - czy molinezje potrafią zmieniać płeć? Wydaje mi się, że jedna z samiczek zmienia kształt płetwy i zaczyna to przypominać gonopodium...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam drugie akwarium 54l z taka obsada:

8x gupik

1x płatka

1x bojownik syjamski

 

Podepne sie szybko pod ten temat gdyz kolega pisze ze ma drugie akwarium 54l z bojownikiem i gupikami. W wielu postach tu pisalo za bojowniki z gupikami nie nadaja sie do tego samego akwa gdyz bojownik bedzie pletwe obgryzal gupikowi, wiec jak to jest? Planuje zakup obu wkrotce.

 

 

Przepraszam za brak polskich znakow - sila wyzsza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie,

dokupiłam dwa samce (w tym jeden jest żaglopłetwy bo tylko takie samce były dostępne) i oto co zauważyłam:

moje molinezje mają samczyków gdzieś... ganiają się dalej, szczególnie jedna taka jakaś agresywna jest..

Mam jeszcze takie pytanie - czy molinezje potrafią zmieniać płeć? Wydaje mi się, że jedna z samiczek zmienia kształt płetwy i zaczyna to przypominać gonopodium...

 

U mnie bylo podobnie . A ile twoje maja bo to nie tyle zmiana plci co moze dojrzewanie. U mojej 'samiczki' wyksztalcilo sie gonopodium jak miala 5-6 miesiecy. Wiec samcem byla od zawsze tylko przy mlodej rybce bralam ja za samiczke. Tez wszystkie ganiala i robi to dalej ale jako piekny samiec ;)

 

 

Przepraszam za brak polskich znakow - sila wyzsza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie bylo podobnie . A ile twoje maja bo to nie tyle zmiana plci co moze dojrzewanie. U mojej 'samiczki' wyksztalcilo sie gonopodium jak miala 5-6 miesiecy. Wiec samcem byla od zawsze tylko przy mlodej rybce bralam ja za samiczke. Tez wszystkie ganiala i robi to dalej ale jako piekny samiec ;)

 

 

Trudno mi powiedzieć, ponieważ mam je trochę ponad miesiąc, ale mają 5 cm długości, raczej młode, więc to jak najbardzie możliwe że dojrzewają.

Teraz by się chyba wyjaśnił mój problem z ich agresją wobec siebie - czyli nie agresja ale zaloty hehe.

Ale teraz znowu mam problem bo specjalnie dokupiłam 2 samce, to teraz będę mieć 3:3 (o ile kolejna "samiczka" nie dojrzeje i nie stanie się samcem). Czy taka ilość samców nie będzie za duża?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

U mnie bylo podobnie . A ile twoje maja bo to nie tyle zmiana plci co moze dojrzewanie. U mojej 'samiczki' wyksztalcilo sie gonopodium jak miala 5-6 miesiecy. Wiec samcem byla od zawsze tylko przy mlodej rybce bralam ja za samiczke. Tez wszystkie ganiala i robi to dalej ale jako piekny samiec ;)

 

 

Trudno mi powiedzieć, ponieważ mam je trochę ponad miesiąc, ale mają 5 cm długości, raczej młode, więc to jak najbardzie możliwe że dojrzewają.

Teraz by się chyba wyjaśnił mój problem z ich agresją wobec siebie - czyli nie agresja ale zaloty hehe.

Ale teraz znowu mam problem bo specjalnie dokupiłam 2 samce, to teraz będę mieć 3:3 (o ile kolejna "samiczka" nie dojrzeje i nie stanie się samcem). Czy taka ilość samców nie będzie za duża?

Ciężko powiedzieć, zależy od rybki:) u mnie jest 2:4 ale jeszcze ze 2 samice by się przydały bo mój samiec jest nie wyżyty i meczy wszystkie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...