Jump to content

Agresywne molinezje

ch.anka
 Share

Recommended Posts

Witam,

mam problem z molinezjami, od jakiegoś czasu (2tyg) jedna z czterech atakowała koleżanki (mam same samice), a od dziś atakują się już wszystkie nawzajem. Nie interesują się innymi rybkami, przypuszczam, że powodem ich agresji jest to, że mam same samice, ale nie jestem tego pewna.

Czy ktoś ma doświadczenie z agresywnymi molinezjami? Ponoć to rybka łagodna..

Zbiornik 200l w składzie 4 molinezje (nie jestem pewna czy ostrouste czy black molly), 4x bocja siatkowana, 4 x sumik szklisty, 25 x neon, 3 x zbroknik niebieski + całe stado maluchów..

Niedawno u kolegi w akwarium Molinezja Samica zabiła już 2 gupika. Obgryzała im ogonki .

Mam nadzieję, że moim się nie pomiesza i zostawią resztę rybek w spokoju.

Samca chciałam dokupić, ale ciągle trafiałam na samice, a teraz jak już znalazłam samca to był o połowę mniejszy (nie wiem czy taka różnica jest ok, ale wolałam nie kupować, żeby mu krzywdy nie zrobiły)

Na razie pozostaje mi obserwować rozwój akcji i szukać większego samca...

Tak, ganiają się te moje samiczki jak głupie, wcale to nie wygląda na zabawę, tę płetwę musiała któraś odksubać bo innej opcji raczej nie ma.. chyba że zbrojnik pilnujący maluchów ją pogonił, ale mało prawdopodobne..

Jutro jak tylko będę miała czas to skocze kupić tego małego samca, może się uspokoją..

Thx za rady - napiszę co będzie z samcem ;)

Ja mam ten sam problem z molinezjami, tylko że mam 1 samca i 3 samice dorosłe i kilka maluchów i ten samiec gania wszystkie samice (nawet i te małe) i wydaje mi się że nie jest to zabawa bo samiec staje w miejscu, postawi płetwę grzbietową i nagle jakby atakował, samice czasem aż się od szyb odbijają tak ich gania :( i na dodatek przepadł mi jeden neonek i nie mogę go nigdzie znaleźć, ślad po nim zaginą. Wcześniej było w porządku, od nie dawna ten samiec zaczął się tak zachowywać.

Co można z tym zrobić?

Więc samiec się spisuje :P

Tak jak mówiłem, jeżeli samiec nie robi im krzywdy nie ma co kombinować.

Pamiętaj tylko, abyś zawsze miał te 3 samice minimum, bo jedna mniej i samczyk może je zagonić.

Bzdura.

Ja mam dwie samice z czego jedna jest złota i wszystko jest ok.