Jump to content

ile kg kamieni

Recommended Posts

Chcę kupić kamloty do akwarium o wymiarach 80 x 35 x 40. Problem polega na tym, że nie wiem ile kg mam kupić. Chcę kupić kamienie ADA MANTEN lub FRODO STONE (albo jakiś tańszy odpowiednik miło byłoby jakby ktoś coś podpowiedział :)). Chcę żeby to było kilka skał (3-5 skał góra 6) z czego jedna żeby była okazała i widoczna jedna troszkę mniejsza a pozostałe były tylko uzupełnieniem kompozycji. Pisałem już chyba do 4 sprzedawców kamieni ale chyba im nie zależy na sprzedaniu :) bo żaden nic nie zaproponował.

Pozdrawiam

Tutaj raczej nikt ci nie pomoże w ten sposób. Moje rady:

1. Jeżeli jedziesz kupić osobiście to wytnij z kartonu dno akwa i wybierając od razu układaj na ziemi. W tedy będziesz wiedział czy ci starczy czy nie. Waga to rzecz potrzebna tylko dla sprzedawcy przy kasowaniu ciebie.

2. Jeżeli kupujesz przez internet to nigdy nie mów ile kilo, tylko poproś żeby ci wybrali tyle i tyle szt. o takich mniej więcej wymiarach. Najlepiej nawet narysować mniej więcej ręcznie co chciałbyś uzyskać w akwie.

Jak mi na czymś zależy to zawsze dzwonie po firmach a w późniejszym czasie wysyłam meile żeby dogadać szczegóły i zostało to na piśmie. Nie dziwię się ze ciebie olewają.

Ci sprzedawcy tak już mają-sam do kilku pisałem, nawet przedstawiłem zdjęcie aranżacji. Jak mi nie powiedzą konkretnie to nie zakupię bo tak wezmę 6kg a oni mi wyślą 1 beznadziejną skałę. Trzeba będzie podzwonić.

Dzięki za wskazówki. Zrobiłem tak pojechałem do zoologicznego i tam sobie popatrzyłem na kamyki wybrałem kilka kazałem zważyć wyszło razem 12kg (pracownik sklepu chyba nie lubi swojego pracodawcy bo podpowiedział mi że ten sam kamień za dużo mniejsze pieniądze mogę kupić w sklepie ogrodniczym). No to teraz jadę do sklepu ogrodniczego bo ten sam kamień co w zoologu kosztował 19zl za kg w ogrodniczym kosztuje 7,30. Różnica jest taka, że ten z ogrodniczego nie jest tak wyczyszczony ale zrobię to sobie karcherem no i ten z zoologa nazywa sie skała Leopard szara a ten z ogrodniczego się nazywa kamień ozdobny.

Share

• Create New...