Skocz do zawartości

P. Ramireza, bystrzyki amandy - martwica płetw?


marexi
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Zbiornik: 72l

Osada:

p ramireza 1/1

bystrzyki amandy 20

otoski 5

 

Problem polega na tym, ze ostatnio mialem ospe, zostala wyleczona. Po kilku dniach zauwazylem ze samica ramireza zaczela sie ocierac o roslinki, sklay i plywa przy szybie, tylna pletwa jakby sie jej sklejala.

U samca widc tylko i wylacznie ze od czu do czasu sie ociera i doszlo sklejenie pletw. U ramirezow widac lekkie wyblakniecie.

dodam tylko ze swiatlo mam 15w dayligth od 11 do 21.

temp w zbiorniku normalnie okolo 26-27st.

rybki jedza normalnie, ph 6.5

Wiec zrobilem tak: zastosowalem kapiel 5 dniowa w bactoforte S, nastepnie wylowilem rybki i wlozylem do innego akwa na kapiel w CMF 2 godzinna w wysokim stezeniu.

Wymienilem wode, podnioslem temp dodalem ectopur sery i wpuslilem rybki z powrotem do akwarium. pletwy po 2-3 dniach zaczely sie rozklejac ale zawaylem ze zarowno u bystrzykow i ramirez sa tak jakby poobgyzane pletwy. I chyba jest to martwica pletw tylko ze nie wiem czy juz ja wyleczylem i jak ja teraz leczyc?

dodam jeszcze ze ramirezy mialy tarlo i dzis zauwazylem ikre. Czy ryby skladaja ikre jak sa chore???

Wszystkie rybki maja apetyt.

 

Pierwsza ofiara - samiec gupika.

Doszla jeszcze samica gupika.

dodam jeszcze ze profilaktycznie dolalem dzis jeszcze costaforte.

Chce jutro kupic fishtamin sery, czy w czsie choroby np teraz jak dalem dzis lek moge jutro go podac rybkom dla wzmocnienia?

Czy ktos tu jest? halo?? dzieki za odp...

Poniosło Cię z tymi postami. Temat uzupełnia się na samym początku. Nie podbijaj tematu, czekaj na odpowiedź.

mod. szaraMysz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...