Skocz do zawartości

zbrojnik niebieski a ikra


Rekomendowane odpowiedzi

czesc wam wszystkim mam parke zbrojników ostatnio w sobote zauwazyłem w moim 112litr akwarium pojedyncze ikre w akwarium osobno lezaca na dnie myślałem ze to jest od ślimaka co sie okazało w kokosie jest ikra a glonojad ja pilnuje az do dzis,problem jest w tym ze moim zadaniem to troche za długo ,od soboty to jest 5 dzien i sie nic nie wyklówa zbierałem wczoraj po akwarium osobno latajaceą ikre dałem spowrotem na swoje miejsce trm .28st.doradzcie mi jak to z to z glonojadami jest,i w razie jak sie cos wykluje to te młode dac do innego akwarium czy nie moja obsada rybek to

 

6-kirysek

4-paletki 10 cm

30 neonki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ikra jest zazwyczaj składana w w ilości 50-100 jaj. Ikrą opiekuje się samiec, który odgania samicę oraz wachluje ikrę .Młode wylęgają się po około 4-7 dniach, a odżywiają się zawartością z woreczka żółciowego. Po kolejnych kilku dobach młode zaczynają pływać. W tym momencie odławiamy samca, a młode karmimy sparzonymi i roztartymi płatkami owsianymi, roztartą i sparzoną sałatą oraz pokarmami suchymi i roztartymi glonami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...