Skocz do zawartości

2 pomiary po założeniu akwarium


mest1987
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Woda robi się zasadowa, czyli nie zbyt dobrze. Azotany też rosną, czyli woda starzeję się. Twardość dość niezła przy amazonce, ale azotyny trochę za bardzo rosną., Na twoim miejscu wymieniałbym co tydzień 15-20% wody a do tego stale ja zakwaszał bo robi ci się zasadowa woda nie zbyt odpowiednia do biotopu, np amazonia, albo azja.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nad tym się w sumie jeszcze zastanawiam, chcę dobrze przygotować zbiornik. To na początek, chcę najpierw nauczyć się dużo bez obecności ryb dopiero później je puścić. Myślałem o bojowniku, może neon inessa. Nie chcę ryb dennych bo mam złe podłoże dla nich i pewnie wszystko mi rozgrzebią.Jutro przyjdzie dodatkowa świetlówka więc rośliny też już będą miały dużo lepiej. Z ryb hmm nie wiem co jeszcze mogę do takiego akwarium wsadzić. Podobają mi się pielęgniczki kakadu ale nie wiem czy mam odpowiedni litraż.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Woda robi się zasadowa, czyli nie zbyt dobrze.

Nie robi się zasadowa. Zresztą zasadowa woda nie jest zbyt dobra? Powiedz to hodowcom żyworódek, albo pysków...

Azotany też rosną, czyli woda starzeję się.

Dojrzewa. To nie stara woda. Stara, miałaby przede wszystkim dużo za dużo NO3.

Na twoim miejscu wymieniałbym co tydzień 15-20%

Nie ma takiej potrzeby. NO2, podobnie jak amoniak, którego nie badał spadnie naturalnie, a NO3 jest na jak najbardziej dobrym poziomie.

 

O obsadzie proszę rozmawiać w odpowiednim dziale, nie tutaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj wykonałem kolejny pomiar i jest coraz gorzej.

 

KH-4

pH-6,5

NO2-1,0 to już jest powód do dużych obaw :(

NO3-6

Fe- 0,02 tutaj także żelaza prawie wcale nie ma w mojej wodzie :( nie nawożę niczym na razie

 

Martwi mnie NO2 i to bardzo bo coraz bardziej rośnie, dobrze że nie mam na razie wpuszczonych ryb. Dodam, że nie napowietrzam akwarium tylko skierowałem filtr w stronę tafli wody, ale te ruchy są naprawdę niewielkie. Proszę o pomoc.

 

Już chyba wiem co mogło być przyczyną (jeśli to nie ma związku to proszę o sprostowanie) otworzyłem swój filtr Aquel Fan 1 plus a tam gąbką wgl nie była przyczepiona do tego wirnika na górze, była odczepiona, dlatego nie wiem nawet czy filtr działał poprawnie przez ten czas, włączyłem też napowietrzanie i zobaczymy

 

Dzisiaj wykonałem po raz kolejny pomiar NO2 po 24 godzinnym napowietrzaniu. Wynik jest nadal bez zmian, nie wiem już jak mam doprowadzić ten czynnik do właściwego poziomu??

 

Naprawdę nikt mi nie pomoże? Bo ja nigdy tych ryb nie wpuszczę :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...