Skocz do zawartości

Węgiel aktywny w wodzie


Rekomendowane odpowiedzi

Na początek witam wszystkich. Mam na imię Paweł i jestem posiadaczem akwarium 112 litrów z czarnym żwirkiem kwarcowym o granulacji 2-4mm ,substratem jbl aquabasis, filtrem kubełkowym HW-402B i pompką Tetra APS-300.

A teraz moje pytanie: czy w przypadku gdy zastosowałem wkłady filtracyjne (gratisowe) tzn. bioceramikę, węgiel aktywny i zeolit muszę coś zmienić lub zastąpić gąbką (lub czymś innym).

Dodatkowo przyznaje że trochę się pośpieszyłem i powstał problem. :roll: Mianowicie po urządzeniu akwarium (ułożeniu dna, posadzeniu roślin i zalaniu wodą) zalałem filtr i załączyłem go. Tyle że nie pomyślałem o wypłukaniu wkładów dzięki czemu pył węglowy załatwił mi czarną wodę - na razie trwa to dwa dni. Czy muszę teraz wymieniać wodę i czyścić żwirek :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście widziałem tabelę, ale niestety w kranie można spotkać nie tylko H2O+Cl ale też wiele innych substancji. Wydaje mi się, że jeżeli węgiel aktywny pobędzie przez okres dojrzewania zbiornika w filtrze to chyba nic złego stać się nie może. :?

 

Najważniejsze że wiem o konieczności zmiany wody i oczyszczenia dna z pyłu węglowego.

Dzięki za wskazówki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...