Skocz do zawartości

Dobieranie się par u Zeberek


Łukasz444
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ! Mam pytanko dotyczące pielęgnic zebra. Kupiłem 7 sztuk do akwarium 126 litrów . 2 Zeberki osiedliły się w grocie i kopią jak szalone + to że obrały sobie 1/3 dna akwarium dla siebie i pilnują rewiru . Czy to już para czy muszę czekać aż się wytrą ?? 2 już oddałem . Zostało mi 5 w tym te 2 są razem non stop zostały 2 samce i 1 samica . Rybki mają od 4 do 6 cm . A jeśli to już para to muszę już wyprowadzić te 3 nie dobraną czy na razie jeszcze mogą zostać aż dorosną do chociaż 10 cm ? Mam w akwarium też inne ryby ale one już jutro wyprowadzają się do kolegi do 500 l zostanie mi te 5 Zeberek 1+1 zbrojnik niebieski 3 brzanki sumatrzańskie (było więcej ale je trochę przekarmiłem i padły ) i Labeo Bicolor ( Co do tego Labeo to w sklepie facet mnie oszukał i powiedział że może żyć w 126 litrach , sprzedał mi 2 !! 1 jest juz u tego kolegi 500l ). Nie mam gdzie go już oddać . Z góry dziękuje za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie tu jest problem . Zeberek za bardzo nikt nie chce wziąć . Dlatego pytam czy mogą być razem dopóki nie znajdę im domku. I co z tym Labeo ? dla niego też nie mam nowego domku. a nie oddam go komuś kto ma akwa 25 litrów a w nim 5 neonów czarnych 3 gupiki i molinezje bo juz takiego chętnego miałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro dobrała Ci się już parka to możesz spokojnie oddać resztę ryb.

Niekoniecznie.

To,że podchodzą do tarła świadczy tylko o tym,że ryby mają się ku sobie.

Jednak poczekaj z tym oddawaniem reszty do wylęgu młodych,bo np.któraś z ryb może być bezpłodna.

Rzadko się to zdarza,ale jest taka możliwość,więc dla pewności poczekaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I właśnie o to mi chodziło czy samo dobranie się znaczy że to będzie dobra para. Rybki jak na razie się nie gryzą nie atakują (wystarczy że samiec wypłynie z grotki i reszta już wie że musi się wycofać na swoje terytorium) Więc poczekam na małe Zeberki . Zresztą i tak na razie nie mam nikogo kto zaadoptuje resztę składu. Dzięki za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zoologu pływało ich chyba z 30 . Kupiłem miesiąc temu 7 z nich . Dziś byłem i jeszcze pełno pływa w tym samym Baniaku. Zeberki są mało Lubiane z tego co czytałem to każdy uważa że to mordercy innych rybek i jak się ma zeberki to już nic innego + to że tak jak napisałeś będą ich miliony . A mi się akurat podobają i są bardzo ciekawymi rybkami. Najlepsze są te ich wykopy :] po co urządzać akwarium . One same sobie urządzają . Będę namawiał znajomych żeby zakładali akwaria :] wtedy będę miał gdzie je oddawać :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma problemu mam staw blisko domu tam wrzucę te miliony zeberek :D (żart oczywiście) czytałem że są bardzo płodne ale czy to powód by ich nie hodować ?? Jak na razie chcę dobrać dobrą parę . A wy co robicie z rybkami jak nikt nie chce ich brać ???

Ja bym wziął chętnie kilka do 300l ale niestety ja z niemiec ;/ i nie mam jak.

 

Ja akurat nie mam problemu co robić z małymi rybkami i mnie w okolicach jest dużo chętnych na małe rybki.

np. mam okolo 80szt skalara (pewnie jeszcze padnie troche które się nie dokramią) ale wystawie je w necie za 2 do 3 euro i się ich pozbęde bo owy skalar koi u nas kosztuje 10 euro za szt,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...