Skocz do zawartości

System punktów za pomocne posty


adminnew
 Udostępnij

Czy jesteś za wprowadzeniem takiego systemu?  

57 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy jesteś za wprowadzeniem takiego systemu?

    • Tak, zdecydowanie jestem za
      10
    • Tak, ale nie jest to konieczne
      16
    • Wszystko mi jedno
      6
    • Nie, bez tego też przeżyjemy
      6
    • Nie, to zdecydowanie zły pomysł
      19


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 53
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

i tak i nie

tak: łatwiej będzie można znaleźć pomocnych forumowiczów

nie: będzie bałagan i możliwe że osoby niezasługujące na pkt dostaną je

 

jakby była możliwość weryfikacji czy punkt się należy czy też nie to byłoby dobrze ale to jeszcze większe zamieszanie z tego by wyszło... więc: jeśli będą punkty- będzie ok, nie będzie- nie załamię się psychicznie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy:

 

- plusy do danych postów - jak najbardziej tak. Znam takie rozwiązanie z innych for, sprawdza się super. Przydatne rady/posty są wyróżnione. Przy czym te plusy nie są powiązane z danym kontem, ilość plusów danego usera się nigdzie nie wyświetla, nie ma rywalizacji.

 

- plusy dla userów... tutaj już kwestia dyskusyjna. Parę razy to omawialiśmy już dawniej. Ogólnie sprowadzało się do tego że forum to nie Ogame, by sobie punkty nabijać i userzy, podobnie jak często nabijają sobie teraz posty będą starali się nabijać punkty. Osoby wyróżniające się wiedzą sami wyróżniamy już rangą przyjaciela. ;)

 

Prosto i bez kombinowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z jednej strony to by było dobre. Od razu widać jaki użytkownik najczęściej służy pomocą, z drugiej wiemy jak niektórzy kombinują i będą sobie tylko nabijali punkty "kolega koledze".

 

Jak dla mnie potwierdzam słowa Dawos:

Moim zdanie będzie dobrze tak jak było bez punktów.

Wam się zaoszczędzi roboty i nam nie potrzebnej głupoty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja także spotkałem się z systemem nagradzania użytkowników punktami za pomoc i myślę, że jest to ciekawy pomysł, jak kolega wyżej napisał pozwala oddzielić użytkowników, którzy faktycznie mają wiedzę i pomagają od "nabijaczy postów" jestem ZA !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy:

 

- plusy do danych postów - jak najbardziej tak. Znam takie rozwiązanie z innych for, sprawdza się super. Przydatne rady/posty są wyróżnione. Przy czym te plusy nie są powiązane z danym kontem, ilość plusów danego usera się nigdzie nie wyświetla, nie ma rywalizacji.

Jestem za takim wariantem. Plus dla posta, nie dla usera. Przydatne info wyróżni się od śmieciowego. Plusy dla userów namnożyłyby niepotrzebnych postów...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy:

 

- plusy do danych postów - jak najbardziej tak. Znam takie rozwiązanie z innych for, sprawdza się super. Przydatne rady/posty są wyróżnione. Przy czym te plusy nie są powiązane z danym kontem, ilość plusów danego usera się nigdzie nie wyświetla, nie ma rywalizacji.

Jestem za takim wariantem. Plus dla posta, nie dla usera. Przydatne info wyróżni się od śmieciowego. Plusy dla userów namnożyłyby niepotrzebnych postów...

Dokładnie, wystarczą nieprzypisane do usera punkty i podklejone tematy. Z tego początkujący będą mogli czerpać informacje.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

To może ja się wypowiem też. Według mnie rozwiązanie takie jest dobre, szczególnie na forum, gdzie użytkownicy szukają pomocy.

Modyfikację można ustawiać na wiele sposobów. Punkty może przyznać założyciel danego tematu, albo każdy (w przypadku zamieszczania np. własnych artykułów lub dzieł). W każdej chwili można zobaczyć kto, od kogo, kiedy i za co dostał punkty, więc nie ma mowy o oszustwach. Za próby manipulowania groziłyby kary.

Lista kto ile ma punktów również może być widoczna dla każdego, albo tylko dla wybranych grup.

 

Zatem w skrócie wygląda to tak:

-ktoś zadaje pytanie, ktoś inny, albo nawet kilka osób udzielają POMOCNEJ odpowiedzi, pytający przyznaje punkty komu chce

-ktoś spędził całe popołudnie na napisanie artykułu, wrzuca go na forum, każdy, kto uważa artykuł za pomocny może przyznać punkt

-lista tworzy się lista rankingowa, a po jakimś czasie wiadomo kto jest najbardziej pomocny, a kto ma dużo postów bo lubi spamować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już kiedyś pisałem o tym na forum. KLIK! :D

Jestem ZA, ale chciałbym, by było to kontrolowane.

Proponuję również:

1. Wariant - By była ograniczona liczba punktów do oddania dziennie.

2. Wariant - By można było wybrać najlepszą odpowiedź w temacie. Funkcja tylko dla założyciela topicu.

 

Pozdrawiam,

Adamon.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Wariant - By była ograniczona liczba punktów do oddania dziennie.

 

Sądze że to głupi pomysł bo jak pomożesz a ktoś ci nie będzie mógł punktów dać to będzie źle.

A czasem się zdarza że można pomóc więcej razy na dzień niż na przykład 10 razy.

Więc raczej to by nie było dobre.

A powiedzcie mi jeszcze jak by to było z punktami w dziale galeri przecież tam niby nie ma co pomagać , przecierz tam przedstawia się zbiorniki ?

Drobniczek- ortografia !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście wydaje mi się, że to już będzie za dużo zamieszania. Choć głosowanie na pomocne artykuły wydaje się ciekawym pomysłem pod warunkiem, że nie będą powstawały masy "spamowych" tematów o podobnej tematyce.

Jeśli już, to skłaniałabym się raczej w stronę przyznawania punktów postom, nie użytkownikom.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli będzie ktoś siedział i czytał to wszystko i decydował czy dany plusik się należy czy nie, to oki...dla mnie strata czasu...jestem na forum niedługo, a już zauważyłem kogo się radzić, a czyje rady traktować z przymrużeniem oka.

Przypuszczam, że jak większość z resztą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gorzej jak będzie coś takiego:

Obsada: Założyciel będzie chciał na maxa wmawiać, że chce Skalara do 50l. Potem ktoś powie, że się nie nadaje do tego litrażu i będzie miał rację, a potem wejdzie ktoś i powie mu, że się nadaje. Założyciel tematu przyzna Plusa osobie, która nie ma racji. I co wtedy?

 

No chyba, że jednego Moda da się do Plusów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli będzie ktoś siedział i czytał to wszystko i decydował czy dany plusik się należy czy nie, to oki...dla mnie strata czasu...jestem na forum niedługo, a już zauważyłem kogo się radzić, a czyje rady traktować z przymrużeniem oka.

Przypuszczam, że jak większość z resztą.

To też jest prawda.

Ostatecznie to może się okazać niepotrzebnym zawracaniem głowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za to są ostrzeżenia/bany

Ale ostrzeżenia, bany etc. mogą dawać tylko moderatorzy itd., a nie każdy temat (tak mi się wydaję), są wstanie prześledzić na bieżąco. Po minusach widzieli by komu warto się przyjżeć. Kogo nie toleruje za wypowiedzi tak zwana społeczność forum. Tak zwane "demokratyczne forum" oczywiście z królem Adminem i Właścicielem na czele ;)

 

Wracając do tematu jestem przeciwko plusom. Zagmatwa to strasznie sprawę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij




×
×
  • Dodaj nową pozycję...