Jump to content

Problem z okiem molinezji

Recommended Posts

Witam wszystkich, wiem że na forum jest podobny temat ale chciałem się zapytać o konkretną sytuację.

Chodzi mi o moją molinezję żaglopłetwą u której zauważyłem dzisiaj, że coś niedobrego dzieje się z jej okiem. Oko wygląda jakby było w balonie, poza tym ryba prawie cały czas pływa przy powierzchni i łapie powietrze. Żadnych innych objawów nie ma.

Dodaje zdjęcie:

Dołączona grafika

Jeśli potrzebne sa jeszcze jakieś informację to proszę pisać.

Z góry dziękuje za pomoc.

Akwarium 112l,

grzałka 100w,

filtr haliea BT700,

oświetlenie 2x18W,

Obsada: mieczyki, gupiki, kiryski, neony innesa, molinezje żaglopłetwe i pielęgniczki ramireza

Do tej pory miałem tylko ospę i pasożyty które udało mi się całkowicie wyleczyć ok 2 miesiące temu.

U ciebie prawdopodobnie przerybienie i marny filtr , efekt gotowy, czyli tak jak mówisz marne parametry . Widzę przechodzisz choroby po kolei . Zrób coś z tym bo jak bateryjna poważna choroba się przyplącze to już się z tego nie podniesiesz. Może problem przerybienia nie jest poważny, lecz filtracja przy takiej obsadzie nie daje sobie rady. Są dwie opcje lepszy filtr, lub redukcja obsady. Inaczej ciągle będziesz miał problemy.

U ciebie prawdopodobnie przerybienie i marny filtr , efekt gotowy, czyli tak jak mówisz marne parametry . Widzę przechodzisz choroby po kolei . Zrób coś z tym bo jak bateryjna poważna choroba się przyplącze to już się z tego nie podniesiesz. Może problem przerybienia nie jest poważny, lecz filtracja przy takiej obsadzie nie daje sobie rady. Są dwie opcje lepszy filtr, lub redukcja obsady. Inaczej ciągle będziesz miał problemy.

bateryjna czy baKteryjna?

Albo jbl albo któraś z wyżej wymienionych tetr ja w 112 mam tetre 700 z tym że w deszczownicy zrobiłem więc Dla zmniejszenia ciśnienia wypływającej wody.Z filtrami to ciężko jedni chwalą dany model drudzy narzekają

możliwa diagnoza :posocznica lub infekcja nerek, woda zanieczyszczona organicznie

sprawdż wodę w szczególności poziom azotanu; przeprowadż sekcję zwłaszcza tych ryb, które padły

środki zapobiegawcze :sera baktopur direct lub sera koi bakto tabs

Share

• Create New...