Skocz do zawartości

Problem z okiem molinezji


Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich, wiem że na forum jest podobny temat ale chciałem się zapytać o konkretną sytuację.

Chodzi mi o moją molinezję żaglopłetwą u której zauważyłem dzisiaj, że coś niedobrego dzieje się z jej okiem. Oko wygląda jakby było w balonie, poza tym ryba prawie cały czas pływa przy powierzchni i łapie powietrze. Żadnych innych objawów nie ma.

 

Dodaje zdjęcie:

Dołączona grafika

 

Jeśli potrzebne sa jeszcze jakieś informację to proszę pisać.

Z góry dziękuje za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akwarium 112l,

grzałka 100w,

filtr haliea BT700,

oświetlenie 2x18W,

Obsada: mieczyki, gupiki, kiryski, neony innesa, molinezje żaglopłetwe i pielęgniczki ramireza

 

Do tej pory miałem tylko ospę i pasożyty które udało mi się całkowicie wyleczyć ok 2 miesiące temu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U ciebie prawdopodobnie przerybienie i marny filtr , efekt gotowy, czyli tak jak mówisz marne parametry . Widzę przechodzisz choroby po kolei . Zrób coś z tym bo jak bateryjna poważna choroba się przyplącze to już się z tego nie podniesiesz. Może problem przerybienia nie jest poważny, lecz filtracja przy takiej obsadzie nie daje sobie rady. Są dwie opcje lepszy filtr, lub redukcja obsady. Inaczej ciągle będziesz miał problemy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U ciebie prawdopodobnie przerybienie i marny filtr , efekt gotowy, czyli tak jak mówisz marne parametry . Widzę przechodzisz choroby po kolei . Zrób coś z tym bo jak bateryjna poważna choroba się przyplącze to już się z tego nie podniesiesz. Może problem przerybienia nie jest poważny, lecz filtracja przy takiej obsadzie nie daje sobie rady. Są dwie opcje lepszy filtr, lub redukcja obsady. Inaczej ciągle będziesz miał problemy.

bateryjna czy baKteryjna?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

możliwa diagnoza :posocznica lub infekcja nerek, woda zanieczyszczona organicznie

sprawdż wodę w szczególności poziom azotanu; przeprowadż sekcję zwłaszcza tych ryb, które padły

 

środki zapobiegawcze :sera baktopur direct lub sera koi bakto tabs

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...