Skocz do zawartości

Kilka pytań


Rekomendowane odpowiedzi

WItam!

 

Mam nadzieję że to już ostatnie pytania i potem pozostanie założyć akwarium, wszystko już praktycznie przygotowane ale pojawiają się zawsze jakieś wątpliwości. akwarium 126l 80x35x45.

 

1. wybrałem następujący zestaw http://allegro.pl/zestaw-comfort-akw-11 ... 02613.html (tutaj akurat 112l w linku) i na początku nawet ta ramka osłaniająca podłoże mi się podobała ale teraz zastanawiam się czy warto ją mieć gdyż w końcu zasłania kawałek akwa-niby podłoże ale może to dziwnie wyglądać.

 

2. podłoże- wybrałem 2x9l ada amazonia ale zastanawiam się czy to nie za mało (znowu te 6cm podłoża w akwa)-chciałbym mieć podobne ukształtowanie powiechni jak tutaj i chyba muszę zamówić jeszcze 3l podłoża, co sądzicie? http://naturaqua.pl/blog/projekt_09_iwa ... umi_09.jpg

 

3. zalewanie akwarium- jak najlepiej to zrobić? Od razu wodą z kranu? Czy lepiej żeby odstała w baniakach (ale skad wezmę tyle baniaków)? Wlewamy uzdatniacz na start czy w takim akwarium jest to kompletnie niepotrzebne? Wreszcie jak ją nalać? Myślałem nad opcją talerzyk+wężyk aby nie wypłukać podłoża...

 

4. tło z zestawu z 1 linku, warto czy lepiej walnąć bristol na tył?

 

5. od razu po zalaniu wlać co2 czy odczekać kilka dni? Kiedy zacząć nawozić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja zalewalem akwarium tak ze odkrecilem glowke z prysznica podkrecilem waz ogrodowy, ustawilem +/- temperaturke, polorzylem plastikowa miske na dnie i nalewalem wode, odstawiac wode trzeba jak sa juz rybki bo chodzi o to zeby chlor wyparowal a jemu to zajmuje ~24 godziny. Co do tla hmmm ja bym walna czarny bristol i tyle. co do nawozenia to nie wiem, ja odrazu dalem podklad pod podloze i co2 tez odrazu zaczelo smigac.

 

 

Mod.Janusz-Przyznaję ci ostrzeżenie za nieprzestrzeganie regulaminu--(pisownia)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra zobaczę jak to tło wygląda, najwyżej je sprzedam czy wywalę. Czekam na resztę odpowiedzi. za 2 tygodnie mam nadzieję już zalać:) No i kolejne pytanie.

 

6. filtr będzie unimax 250-brać do tego jakiś prefiltr czy jest zbędny? (docelowo będą krewetki w akwa)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. wybrałem następujący zestaw http://allegro.pl/zestaw-comfort-akw-11 ... 02613.html (tutaj akurat 112l w linku) i na początku nawet ta ramka osłaniająca podłoże mi się podobała ale teraz zastanawiam się czy warto ją mieć gdyż w końcu zasłania kawałek akwa-niby podłoże ale może to dziwnie wyglądać.

Znam wielu ludzi, którzy mają podstawki w akwa i nie wygląda to dziwnie. Ja np. w moich 54l mam na samym dole naklejony fabrycznie czarny pasek 'czegoś' + mata.

Wygląda to tak:

Dołączona grafika

 

2. podłoże- wybrałem 2x9l ada amazonia ale zastanawiam się czy to nie za mało (znowu te 6cm podłoża w akwa)-chciałbym mieć podobne ukształtowanie powiechni jak tutaj i chyba muszę zamówić jeszcze 3l podłoża, co sądzicie? http://naturaqua.pl/blog/projekt_09_iwa ... umi_09.jpg

Moja mała zasada, lepiej kupić, więcej niż mniej. Jak wyjdzie Ci przy aranżowaniu, że masz za mało to zrobisz tak zwanego karpia --> :o I będzie zdziwko.

 

3. zalewanie akwarium- jak najlepiej to zrobić? Od razu wodą z kranu? Czy lepiej żeby odstała w baniakach (ale skąd wezmę tyle baniaków)? Wlewamy uzdatniacz na start czy w takim akwarium jest to kompletnie niepotrzebne? Wreszcie jak ją nalać? Myślałem nad opcją talerzyk+wężyk aby nie wypłukać podłoża...

Woda z kranu, nie lej uzdatniaczy. Miseczka, talerzyk cokolwiek ciężkiego na dno, dużego i siup woda. Z wiadra, wężyka, kubeczka, z czegokolwiek.

 

4. tło z zestawu z 1 linku, warto czy lepiej walnąć bristol na tył?

Hmmm.. może nie brystol. Nie lepiej coś co się nie zaleje? Np. gotowe czarne tła, nieprzemakalne?

 

5. od razu po zalaniu wlać co2 czy odczekać kilka dni? Kiedy zacząć nawozić?

Nawozimy dopiero po wpuszczeniu ryb.

6. filtr będzie unimax 250-brać do tego jakiś prefiltr czy jest zbędny?

(docelowo będą krewetki w akwa)

Myślę, że spokojnie da radę ;) jakie rybcie jeszcze planujesz??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No w Twoim wypadku wygląda to świetnie ale u mnie będzie 6cm więc trochę boję się że zasłoni trawniczek... Z wyliczeń wynika że podłoża wystarczy ale może dokupię jeszcze 2l power sands albo 3l amazoni-problem w tym że mało sklepów ma tę amazonię w 3l. Co do ryb to jeszcze będzie ławica neonów inessa oraz otoski albo otoski+kiryski panda. Może za kilka miesięcy dojdzie kakadu lub ramirezy. Odmulacz wystarczy do spuszczania wody czy zakupić dodatkowo wężyk? Jeszcze jedno pytanie... Chcę zamówić takie skały: http://allegro.pl/kamienie-ada-syriuss- ... 77861.html

 

Ile kg potrzebuję do takiej aranżacji http://naturaqua.pl/blog/projekt_09_iwa ... umi_09.jpg oraz czy takie zakupione skały niby ady trzeba też spreparować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

. podłoże- wybrałem 2x9l ada amazonia

Jakie masz oświetlenie i czy w ogóle czytałeś o tym podłożu może już kiedyś stosowałeś?

Ale wątpię.

Co2 chcesz wlewać.Jak się ono nazywa nie wnikam i tak nie da rady przy adzie.

Postaraj się o zestaw co2 z butlą albo szykuj się na walkę z glonami.

Rady Kahl są cenne przyswój je,ja tylko dodałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oświetlenie będzie 2x18 + 2x24, easy carbo na początek, trochę czytałem o tej adzie amazoni i opinie były różne ale chyba warto spróbować z nią? Jeśli polecacie inne podłoże to chętnie spróbuję, z wyliczeń wynika że 18l starczy:P Chyba że coś źle liczę 8x3,5x0,6= 16,8. Pewnie jeszcze te 3l dodatkowo zamówię żeby górki usypać albo power sands.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WItam!

 

Mam nadzieję że to już ostatnie pytania i potem pozostanie założyć akwarium, wszystko już praktycznie przygotowane ale pojawiają się zawsze jakieś wątpliwości. akwarium 126l 80x35x45.

 

1. wybrałem następujący zestaw http://allegro.pl/zestaw-comfort-akw-11 ... 02613.html (tutaj akurat 112l w linku) i na początku nawet ta ramka osłaniająca podłoże mi się podobała ale teraz zastanawiam się czy warto ją mieć gdyż w końcu zasłania kawałek akwa-niby podłoże ale może to dziwnie wyglądać.

 

2. podłoże- wybrałem 2x9l ada amazonia ale zastanawiam się czy to nie za mało (znowu te 6cm podłoża w akwa)-chciałbym mieć podobne ukształtowanie powiechni jak tutaj i chyba muszę zamówić jeszcze 3l podłoża, co sądzicie? http://naturaqua.pl/blog/projekt_09_iwa ... umi_09.jpg

 

3. zalewanie akwarium- jak najlepiej to zrobić? Od razu wodą z kranu? Czy lepiej żeby odstała w baniakach (ale skąd wezmę tyle baniaków)? Wlewamy uzdatniacz na start czy w takim akwarium jest to kompletnie niepotrzebne? Wreszcie jak ją nalać? Myślałem nad opcją talerzyk+wężyk aby nie wypłukać podłoża...

 

4. tło z zestawu z 1 linku, warto czy lepiej walnąć bristol na tył?

 

5. od razu po zalaniu wlać co2 czy odczekać kilka dni? Kiedy zacząć nawozić?

1. Czy ramka ma być czy nie - to musi się tobie podobać.

2. Podłoże - raczej ci nie starczy na górki, a szczególnie ze będziesz to robił po raz pierwszy i na pewno ci to wszytko będzie się rozjeżdżało. Co do podłoża to każdy bierze to co lubi, ale jeżeli nie chcesz inwestować dodatkowo w oświetlenie 1w/l, CO2 - butla, nawozy i dużą ilość roślin to będziesz miał niezłą walkę z glonami.

3. Wodę możesz od razu lać z kranu, w końcu i tak nie będziesz miał żadnych ryb czy innego pływającego życia (chyba). Najlepiej się dowiedz czy w twoim kranie jest woda chlorowana czy ozonowana. Jeżeli te drugie to może przy podmiankach lać prosto z kranu. Uzdatniacz do niczego ci nie będzie potrzebny. Dobrą wybrałeś opcje nalewania wody do akwa.

4. Tło z zestawu nie będzie pasowało do aranżacji którą planujesz.

5. CO2 możesz podawać od początku odkąd będziesz miał rośliny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to spoko, bardzo fajne akwa. W tym przypadku zostaje Ada, Dużo, bardzo dużo, naprawdę dużo światła, CO2 no i oczywiście nawozy. Życzę ci tak pięknego aranżu.

 

jeśli nie ada amazonia to co?

To zależy od:

- CO2

- światło

- rośliny.

To są trzy główne parametry przy dobraniu podłoża do akwarium.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do roślin to podobają mi się te z ostatniego linku tylko zrobiłbym mniej wysokich i więcej trawnika, co2 na razie w płynie światło planowałem 2x18 i 2x24w. Mam nadzieję że tyle wystarczy. Może jeszcze jakieś odbłyśniki. Ogólnie nie zamierzam oszczędzać, jak robić to porządnie:P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...