Skocz do zawartości

obsada 54l


kubawaks
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Niedawno założyłem akwa 54l. Woda odstała się bez rybek przez miesiąc. Mam chyba za mało rybek i chciałbym powiekszyć obsadę:

 

2x molinezja złota + 3 tygodniowe maluszki

2x kirysek panda (2 do dokupienia)

10x RC

 

Chciałbym dokupić do tego jakieś stadko, np. neony.

Woda w moim akwa jest dość twarda więc preferowałbym jakiś gatunek, któremu by to nie przeszkadzało.

Pozdrawiam.

 

Co do molinezji to w miarę wzrostu rybek będę je oddawał innym akwarystom ze względu na litraż.

 

Zakładaj tematy w odpowiednich działach. Zwracaj uwagę na pisownię.

mod.Evelyn

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak masz za twardą to filtruj przez torf powinno zbić i KH i GH albo jak masz dostęp do wody z filtra RO to rób podmianki mieszając zwykłą wodę z RO w odpowiednich proporcjach.

 

Obsada no na molinezje za małe akwa więc proponuje ci zamienić to na platki i tak jak piszesz dokupienie neonów 10sztuk lub razbory klinowej też w ilości 10 sztuk,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lub ;

 

1+2 gupik

10 rybek stadnych tak jak wyżej podał rafi

10 RC

 

lub

 

1+2 bojownik ( tylko wtedy niewiem jak z RC niektórzy mówią że bojownik może je zabić,

ale ja miałem 3 bojki razem z RC i nic się nie działo oczywiście w oddzielnych baniakach )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm skoro masz twardą wodę to daruj sobie te neony. Lepiej wybierz któreś z ryb jakie Ci poniżej podaję, mają większą tolerancję w stosunku do twardszej wody. Neony lubią bardzo miękką wodę. Jak już pisał poprzednik- molinezje niestety musisz oddać. To napewno nie będzie trudne bo żyworódki maja branie ;P

 

1x bojownik

10x razbora klinowa/r. espei/prystelka/bystrzyk czarny/b. barwny/b. ozdobny/żałobniczka/barwieniec czarny/b. czerwony/miedzik obrzeżony

6x kirys pigmej

 

1+2x gupik pawie oczko/platka/prętnik karłowaty

10x razbora klinowa/r. espei/prystelka/bystrzyk czarny/b. barwny/b. ozdobny/żałobniczka/barwieniec czarny/b. czerwony/miedzik obrzeżony

6x kirys pigmej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm skoro masz twardą wodę to daruj sobie te neony. Lepiej wybierz któreś z ryb jakie Ci poniżej podaję, mają większą tolerancję w stosunku do twardszej wody. Neony lubią bardzo miękką wodę. Jak już pisał poprzednik- molinezje niestety musisz oddać. To na pewno nie będzie trudne bo żyworódki maja branie ;P

 

1x bojownik

10x razbora klinowa/r. espei/prystelka/bystrzyk czarny/b. barwny/b. ozdobny/żałobniczka/barwieniec czarny/b. czerwony/miedzik obrzeżony

6x kirys pigmej

 

1+2x gupik pawie oczko/platka/prętnik karłowaty

10x razbora klinowa/r. espei/prystelka/bystrzyk czarny/b. barwny/b. ozdobny/żałobniczka/barwieniec czarny/b. czerwony/miedzik obrzeżony

6x kirys pigmej

Dzięki za opinie. Okazało się, że woda jest jednak z innego ujęcia i jest ok.

 

Molinezje oddałem. Pandy chciałbym wymienić na mniejsze kiryski, ale puki co siedzą w baniaku.

 

Teraz obsada wygląda tak:

6x inessa, docelowo ma być 8-10.

2x panda

3x narybek molinezji (oddam jak podrosną)

10x RC

 

Bardzo spodobały mi się ostatnio rozborki galaxy. Czy mógłbym do tej obsady dołożyć stadko tych rybek?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pandy jak najbardziej ok do takiego baniaka.

Kiryski pandowate są za duże do tego akwarium.

 

Przy takim litrażu zdecydowałbym się albo neony albo galaxy.

A nie da rady np po 8 z każdego z tych gatunków?:)

W takim akwarium jedno stado w jednej partii wody.

Zamiast kirysków pandowatych z łatwo dostępnych masz malutkie/sierpoplame/pigmejskie.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...