Skocz do zawartości

Czas na powrót do akwarystyki


Rekomendowane odpowiedzi

Witam ! Jako że na forum oficjalnie zarejestrowany jestem od niedawna a czytam od dobrych kilku miesięcy , chciał bym zasięgnąć rady osób mających doświadczenie . Mam w planach zakupić w najbliższym czasie zestaw narożnikowy 57x57x40 + pokrywa + szafka , jakiej firmy - jeszcze nie wiem , zdecyduje cena i wykonanie. I tutaj mam kilka pytań , chciał bym filtr zewnętrzny MINI KANI 120 / fluval 105 - czy któryś z was użytkowników posiada któryś z tych filtrów i co może o nim powiedzieć , a dokładniej jak głośno chodzi ta pompka zewnętrzna w m.kani i jak z głośnością fluvala bo słyszałem że nie za dobrze ? Z oświetleniem i ogrzewaniem dam sobie rade. Co do wystroju to będziemy rozmawiać jak szkło będzie już u mnie stało , chociaż nie powiem , że piasek i lotos w tylnej części mi po głowie chodzi :geek: Co do rybek , też nie pytam bo to wyjdzie "w praniu" .Przyznam były plany na cornel 70x70 , ale cena jeszcze raz taka jak za 57x57 więc odpada. Czekam za odpowiedziami na pytanko oraz za propozycjami - dotyczącymi praktycznie wszystkiego - wyboru producenta szkła/pokrywy/szafki oraz filtra. Pozdrawiam !

 

 

Edit:

 

I jeszcze jedno małe pytanko , muszę w nowym poście bo nie mogę edytować - dla znających temat czym różnią się modele tego akwa co szukam - TRIO a DELTA , niby różnica 10L przy tych samych wymiarach - pomoże mi ktoś dojść co i jak :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja Ci polecam jednak Fluvala 105. Sam posiadam wersje 205 i powiem Ci nie słychać go prawie wcale. Głośny się robi gdy już jest zabrudzony czyli tak po okolo 3-4 miesiącach.

 

Kupując Fluvala płacisz nie tylko za firme ale za jakość. Ja już fluvala mam ponad 5 lat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zadzwoniłem do kilku producentów i wybór padł na WIWAL (to nie reklama) - dlaczego ? najtaniej. Teraz czekam aż ktoś zgłosi się po agamy wraz z terrarium , bo w to miejsce przyjdzie akwarium . Ze sprawą filtracji się muszę przespać bo to jednak 100zł różnicy. Po przemyśleniach doszedłem do wniosku że do pokrywy dołożę 1 żarówkę energooszczędną, na samo dno pójdzie ziemia ogrodowa + kulki gliniane , na to piasek kwarcowy , bo takie połączenie mam przetestowane i wiem że działa. Na tył aby zasłonić węże i grzałkę pójdzie lotos , bo mam dostęp do osoby która ma piękne tygrysy . Wiem trochę małe akwarium 76L no ale tylko na taki bajer pozwala mi miejsce. Co do ryb ? nie wiem , na skalary za niskie w sumie , palety odpadają z bardzo oczywistych względów , tak samo duże pielęgnice . Prawdopodobna obsada to 10 neonów innesa , 10 razbor klinowych ,muszę jedynie pozbyć się zbrojników , w ich miejsce może jakieś ciekawe L-ki , które nie rosną zbyt wielkie lub kirysy sterby . Na wlot filtra , obojętnie który to będzie nałożę gąbkę , do filtra , gąbka + ceramika . Wora Rurowit (kran) ph 7 , ewentualnie dolewki z RO . Co2 oczywiście , bo jak by inaczej z butli tylko trzeba wypatrzeć okazje na aukcjach , bo nowe komplety zabijają ceną :)

 

EDIT: Agamy sprzedane , jeszcze tylko ostatni gekon i mogę zamawiać zestaw 8-) , już zastanawiam się jakie oświetlenie dołożyć.. jakieś sugestie? Rozmawiałem z producentem przez telefon , mówił że za wiele miejsca nie ma na przeróbki , a chciał bym dać na tylną część energooszczędną - mam taka w 25L i roślinki ładnie rosną .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...