Skocz do zawartości

Podłoże - pomóżcie


mateo5991
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich, ostatnio kupiłem do swojego akwarium drobny czarny żwir bazaltowy, lecz ma on w niektórych miejscach trochę ostre krawędzie.

Napiszcie mi co mogę dokupić na wierzch żeby Kiryski się nie pokaleczyły, czy mogę kupić piasek kwarcowy ?

Jeżeli nie, to napiszcie co w takim razie muszę kupić.

Wszystkim dziękuje z góry za pomoc. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym kupił sam żwirek kwarcowy. Możliwe, że jak dasz większą warstwę niż warstwa bazaltu to kwarc będzie na wierzchu.

 

Jeśli dasz mniejszą warstwę kwarcu, a większą bazaltu, który jest większy to po pewnym czasie zacznie wychodzić na wierzch, a kwarc pójdzie na dno.

 

Nie masz kogoś znajomego z betoniarką?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jaki substrat? nie bardzo wiem co to jest.

Żwir kwarcowy, bazaltowy itp. jest jałowy co oznacza, że nie wydziela pierwiastków do korzeni roślin. Substrat to podłoże, które daje się pod żwir, które zawiera wszystkie pierwiastki sprzyjające.

 

Co do ilości to różnie to bywa. Ja na Twoim miejscu bym usunął całkowicie ten bazalt bo od do niczego potrzebny nie jest, a do ułożenia 4cm warstwy potrzebujesz 8,4 litra. Wynika to z prostego obliczenia 60*35*wysokość podłoża/1000.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chcę piachu, nie wiem ile jest litrów w worku :) jest 2 kg.

 

Edit:

 

Zdecydowałem się na ten: http://allegro.pl/czarny-piasek-kwarcow ... ?source=ob

Napiszcie czy może być, czy nie za drobny i napiszcie ile worków po 2 kg kupić żeby zrobić warstwę max 3/4 cm, wymiary akwa to 60x35x35

pod spodem mam bazalt, frakcja wieksza od tego ale też drobny.

 

Edit:

 

Ewentualnie mogę kupić też taki

http://allegro.pl/czarny-zwirek-kwarcow ... 82852.html

 

nemo130: edytuj posty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...