Skocz do zawartości

Aktualizacja Forum


adminnew
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

***
Post został usunięty w związku z tymi tematami:

dlaczego-janusz-otrzymal-status-przyjaciela-t52773.html
dlaczego-janusz-otrzymal-status-przyjaciela2-t52782.html
Ze specjalną dedykacja dla zarządu, który najwidoczniej uważa że powinno się promować osoby dwulicowe, mające bardzo wybiórcze poczucie szacunku wobec innych.
***

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 134
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

***
Post został usunięty w związku z tymi tematami:

dlaczego-janusz-otrzymal-status-przyjaciela-t52773.html
dlaczego-janusz-otrzymal-status-przyjaciela2-t52782.html
Ze specjalną dedykacja dla zarządu, który najwidoczniej uważa że powinno się promować osoby dwulicowe, mające bardzo wybiórcze poczucie szacunku wobec innych.
***

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

***
Post został usunięty w związku z tymi tematami:

dlaczego-janusz-otrzymal-status-przyjaciela-t52773.html
dlaczego-janusz-otrzymal-status-przyjaciela2-t52782.html
Ze specjalną dedykacja dla zarządu, który najwidoczniej uważa że powinno się promować osoby dwulicowe, mające bardzo wybiórcze poczucie szacunku wobec innych.
***

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Goście nie powinni mieć opcji widzenia chatu i pisania na nim.

A teraz maja? Ja jak się wyloguje to nie widzę chata.

 

Ktoś pytał o ortografię. Na jakimś forum widziałem przycisk pomiędzy WYŚLIJ a ZREZYGNUJ, PISOWNIA. Po jego naciśnięciu pojawia się nasz post z zaznaczonymi na czerwono wyrazami z błędami. Klikając w czerwony wyraz pojawiają się propozycje poprawy błędu. Forum stało na phpBB

To ciekawa modyfikacja. Poszukam, chociaż przeglądarka podkreślająca błędy jest lepszym rozwiązaniem.

Poza tym jeżeli znajdę to nie gwarantuję, że szybko się pojawi, bo mam mało czasu, a lista rzeczy do zrobienia tutaj jest jeszcze bardzo długa.

 

Komenda ''img" na chacie jest dostępna tylko dla Adminów i Modków.

Normalny User nie może wkleić zdjęcia.

Da się coś z tym zrobić?

Kto był na chacie wczoraj, od razu gdy go udostępniłem, widział jako można wykorzystać znaczniki bbcode do wkurzania ludzi na stronie. Chodzi tutaj pliki z dźwiękami. Dlatego właśnie wyłączyłem tę opcję dla użytkowników, a zostawiłem tylko linki.

 

Widziałem wcześniej, że pojawił się post na temat braku płci tak jak to było wcześniej. Podobno trzeba wyczyścić cache. Niestety tak opcja u mnie nic nie dała. Jakieś jeszcze propozycje?

 

Do admin: sprawdziłem edycja wcześniejszych postów już działa. Dziękuję :)

Chodzi o znaczek płci przy nicku, czy o płeć pod awatarem? To drugie ja widzę. Proszę o zrobienie screena kogoś, kto też tego nie widzi, abym wiedział dokładnie, których danych jeszcze nie ma. Proszę też o wypowiedź moderatorów i administratorów innych, czy widzą płeć.

 

Co do edycji to zajął się tym Ahaed :)

 

Niebieska czcionka na tle obecnego logo wygląda średnio. Proponuję biały. Istnieje możliwość dogrania starej wersji kolorystycznej dla wybrednych?

Chodzi o niebieską czcionkę w którym miejscu?

Druga wersja kolorystyczna do nie jest takie proste. Trzeba ją supportować i dodatkowo instalować na niej każdą modyfikację, co dwukrotnie zwiększa pracę. Wcale mi się to nie widzi.

 

YYYyy chat coś szwankuje.

Co dokładnie?

 

Poza tym, proponuję, by zmniejszyć granicę rozmiaru awataru. No bo niektóre są tak ciężkie, że ciężko forum się przegląda :(

Awatary i tak są bardzo ograniczone wagowo. To nie są czasy, kiedy łącze internetowe 512kb było wypasem :P Jeżeli coś zamula forum to szybciej niektóre obrazki w podpisach, ale też nie powinno być tak strasznie. Forum musi trochę pozamulać, bo inaczej będzie za pięknie :P

 

Przydalo by się nowe Subforum w Rozmowach o Wszystkim i o Niczym, pod nazwą Wasze publikacje, etc. jakoś podobnie. Można byloby tam zamieszczać swoje wlasne wiersze, prozy lub rysunki nie związane z akwarystyką. Oczywiście, zostalby tam dopisany moderator :) Najlepiej ten, który jest wlasnie tam.

Nie interesowałem się jeszcze tak bardzo organizacją for. Na ten temat powinni się wypowiedzieć starsi stażem na tym forum administratorzy :)

 

Powiadomienia na maila: dawniej przychodziły z skrzynki SA, teraz idą z o2 admina, tylko nie wiem czy obecnego, czy poprzedniego. Fajnie byłoby to zmienić. ;)

Starego. Ja mam dostać maila w serwisie Super Akwarium, wtedy ustawię tam swój nowy adres :)

 

Dodając stronę forum do paska zakładek (google chrome) nie widać tego mini logo.

Chodzi pewnie o ikonę. Tę taką przy adresie strony. Nie widać jej pewnie dlatego, że jej nie ma :D Jeżeli to takie ważne to mogę dograć. Z tym nie ma najmniejszego problemu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Przydalo by się nowe Subforum w Rozmowach o Wszystkim i o Niczym, pod nazwą Wasze publikacje, etc. jakoś podobnie. Można byloby tam zamieszczać swoje wlasne wiersze, prozy lub rysunki nie związane z akwarystyką. Oczywiście, zostalby tam dopisany moderator :) Najlepiej ten, który jest wlasnie tam.

Nie interesowałem się jeszcze tak bardzo organizacją for. Na ten temat powinni się wypowiedzieć starsi stażem na tym forum administratorzy :)

 

 

Na ten temat odpowiedział Ci już Atreyu dokładnie.

 

 

Od siebie dopowiem, że ROWION jest już naprawdę luźnym działem. I są tam poruszane tematy wszelkiej "maści" jak wiadomo.

Dzisiaj założyłeś tam temat związany z poezją itp. Jeżeli naprawdę się temat rozrośnie, to nie widzę żadnego problemu.

W obecnej chwili nie ma to najmniejszego sensu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuję również automatyczne wyszukiwanie po wpisaniu tematu nowego topicu. Oczywiście jeżeli silnik forum na to pozwala. A wiem, że ostatnio jest z tym ciężko :)

Otóż, nowy użytkownik często pisze tematy, które były wałkowane miliony razy i gdzieś tam niektóre siedzą jeszcze na 2 czy 40 stronie w Pytaniach. Oczywiście, chyba dopiero po recydywie można by było mu przyznać ostrzeżenie. Ale znacząco zmniejszyło by spam, gdyby na forum, po wpisaniu tematu nowego postu, obok pojawiały się tematy o tym samym tytule. Działało by to na podstawie opcji szukaj. Zaproponowałem to na pewnym forum gry browserowej, i zadziałało :)

 

Przepraszam za tyle ogólników.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Proponuję również automatyczne wyszukiwanie po wpisaniu tematu nowego topicu. Oczywiście jeżeli silnik forum na to pozwala. A wiem, że ostatnio jest z tym ciężko :)

Otóż, nowy użytkownik często pisze tematy, które były wałkowane miliony razy i gdzieś tam niektóre siedzą jeszcze na 2 czy 40 stronie w Pytaniach. Oczywiście, chyba dopiero po recydywie można by było mu przyznać ostrzeżenie. Ale znacząco zmniejszyło by spam, gdyby na forum, po wpisaniu tematu nowego postu, obok pojawiały się tematy o tym samym tytule. Działało by to na podstawie opcji szukaj. Zaproponowałem to na pewnym forum gry browserowej, i zadziałało :)

Również ciekawe rozwiązanie. Też widziałem niegdyś na forum dla webmasterów. Zobaczę czy i co da się zrobić. Dopisuję do listy.

 

Chodziło mi o kolor czcionki na tle loga. Jest czarny forum akwarystyczne a na niebiesko pod nim napis

Szczegół, ale mogę zmienić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz odznaczyć w podpisie 'Wyłącz bbCode'. Wtedy będzie działało.

 

Mam jeszcze jedną propozycję.

Dobrze by było, jakby dodano nową rangę specjalną :)

Pod nazwą Emerytura.

No bo np. taka mei - była moderatorką, ale teraz nie jest przyjacielem, po prostu jest odznaczona jako zwykły użytkownik. Ale można by było nadać jej rangę Emerytura - Żeby nowi userzy wiedzieli, że ona była kiedyś zielona :) Poza tym, jest jeszcze chyba parę tam dawnych modów będących tylko w grupie Zarejestrowanych użytkowników :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

mi też chat nie odpowiada i nie wiem jak wyłączyć awatary. Dograjcie emotki ze starego systemu. Trochę się do nich przyzwyczaiłem.

Moje konto -> mchat i tam ustawiasz, aby nie było.

 

Emotki będą dograne.

 

Co to znaczy "nie sprzyja konwersacji prowadzonych na czacie"?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie na chacie drażni to że nie mogę sobie wyłączyć odświeżania żeby przeczytać to co mi się schowało daleko za górną krawędzią okna, co 5 sec mam powrót do końca i przewijanie do góry z szukaniem miejsca w którym zakończyłem czytać

Znalazłem w sumie na to półśrodek, nie czytam to co już zostało napisane ale jakoś mnie to nie bawi ^^

 

EDIT

Co do rang to ciekawym rozwiązaniem, moim zdaniem oczywiście, była by ranga spamer, którą byli by nagradzani nadworni bzdeto-pisarze. Spamer nie powinien mieć możliwości zakładania własnych tematów i ograniczoną ilość dobowych odpowiedzi w istniejących tematach, powiedzmy 1 czy 2. Była by to bardziej dotkliwa kara dla takiego AsFerona (dzień dobry), "bieganie" po forum z właściwą metryczką, niż ograniczenie mu dostępu do forum pod jego nickiem w postaci bana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Utrudnia konwersację. Wiele osób w ciągu dnia nie siedzi tylko na czacie, ale także używa komputera w celach mniej służbowych - na przykład w pracy. W tym momencie nie można śledzić cały czas czata, bo jak się szef zbliża to trzeba przełączyć na program kasowy/księgowy/inny.

Potem chcąc się dowiedzieć co było pisane podczas obowiązkowej usprawiedliwionej nieobecności trzeba "rolkować" w górę. Jak już dojdziesz gdzie skończyło się pisać to jakiś agentos coś napisze i znowu jesteś na samym dole i "rolkowanie" zaczyna się od początku. Rezultat, nie wiesz co do ciebie pisały inne osoby, nie możesz doczytać bo dostajesz oczowstrząsu, nie możesz odpisać bo nie wiesz co ci napisali, inni uważają że ich olewasz bo nie odpisujesz. Rezultat, utrudniona konwersacja na czacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Była by to bardziej dotkliwa kara dla takiego AsFerona (dzień dobry), "bieganie" po forum z właściwą metryczką, niż ograniczenie mu dostępu do forum pod jego nickiem w postaci bana.

Właśnie, zróbcie mi taką rangę. Może w końcu się ode mnie odwalą.

Po za tym jest coś takiego jak ostrzeżenie. Teraz już nie wiem czy wkurza Cię to, że piszę bzdury czy, że dużo piszę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mnie nie podoba się, że goście nie tylko widzą czat, ale i także mogą na nim pisać. Sama byłam świadkiem jak gość napisał na czacie. (po mimo tego, że akurat był to ktoś z forum tylko nie zalogowany to i tak nie zmienia faktu, że w tamtym momencie był to gość).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij




×
×
  • Dodaj nową pozycję...