Skocz do zawartości

problem z filtrem jbl greenline


krasnoludeks
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

witam specow na tym forum...

przejde bezposrednio do problemu ktorego nie zabardzo rozmumiem.

 

kupilem filtr JBL greenline (zewnetrzny filtr), po zainstalowanie musialem go troche podkrecic bo tak mocno pompowal, teraz (po 1.5 miesiaca) poprostu z woda prawie ze tylko kapie a nie leci i to przy calkowitym otwarciu zaworkow.

 

filtr juz byl czysczony 2 razy (choc w instrukcji pisze ze raz na kilka miesiecy wystarczy wyczyscic tylko gorne filtry).

 

troche nie wiem co moge zrobic a filtr nie byl tani. moze cos siadlo i nie dziala tak jak powinno...

 

z gory dziekowa za rady ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

weze nie czyszcone dwa lata a dwa miesiace to troszke roznicy jest hihihi

 

ale macie racje zaczne od tych wezy choc wydaje mi sie ze to nic nie da, ale moze akurat...

 

rurki wlasnie przed chwila naprawde dobrze przeczyscilem i nic.

 

teraz troche ciezko z moim czasem zeby za te weze sie wziac ale jak tylko to zrobie zaraz sie odezwe jaki wynik.

 

dzieki za szybka rade.

 

pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ściągnij głowicę, wyciągnij wirnik, zobacz czy wszystko jest ok, jak masz to daj trochę wazeliny, i podłącz. Nie działa wirnik to musisz oddać na gwarancje.

 

Jeśli się kreci to nie ma innej możliwości jak węże lub mogło się też zatkać to miejsce gdzie głowiczka wciąga wodę albo ją wypycha.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wlasnie sciaglem glowiczke i kleszczami otwieralem po kolei weze aby sprawdzic czy leci wolno czy szybko, i wiecie waz z filtra do akwa super ale waz z akwa do filtra prawie nic a powinno mocno ciagnac bo filtr nizej niz akwa, wiec musialbym wode tym wezem spuscic z awka w kilkanascie minut a tu zonk.

 

wiem wiec ze problem lezy ( jak narazie) po stronie weza z akwa do filtra.

 

a to dla mnie duzy problem bo mam 200l akwa narozne a weze sa wlanise za nim docisniete akwarium , no to czeka mnie przygoda jutro i glowkowanie...

 

dzieki narazie za wszystko dam znac co i jak po przegladzie weza...

pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...