Skocz do zawartości

W planach akwarium ok 4000l


danielcio23a
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam jestem nowy na forum jakieś 10let temu miałem akwaria ale teraz znowu chcę założyć i czytając fora zdziwił mnie postęp, technologie i dostępność wszystkiego szczególnie roślin ale nie o tym chciałem pisać

 

Za rok ruszam z budową domu i w projekcie kazałem wzmocnić strop pod akwarium 1200l 250x60x80 dodatkowo do piwnicy po skosie rury by podłączyć filtr biologiczny który będzie w piwnicy a jeśli chodzi o ogrzewanie to planuję podpiąć pod centralne ale tak by cały rok ogrzewać jak wodę w bojlerze mianowicie blacha miedziana na niej wężownica przyłożone do szyby filtra i zabezpieczone przed utratą ciepła np.styropianem do tego elektrozawór na wlocie podpięty do termostatu dodatkowo połączenie wężownicy z bojlerem w taki sposób by w razie braku ognia w piecu grzałka z bojlera pełniła funkcję głównego ogrzewania dodatkowo w razie W grzałki z termostatem w filtrze jeszcze dobra izolacja wszystkich rur dopływu odpływu z wężownicy jak i z akwarium by jak najbardziej zminimalizować straty temperatury "kasy"

 

Pomyśl nad tą blachą z wężownicą miedz ma bardzo dobre przewodzenie temperatury możesz do tego użyć jakiejś gumowej lub plastikowej wężownicy umieszczonej w filtrze ale powierzchnia grzania będzie dużo mniejsza więc będą dużej otwarte zawory i większa strata energii

 

Oświetlenie najtańsze było by ledowe jest dostępne w różnych barwach ale nie wiem jak to się ma do uprawy roślin i hodowli ryb

 

Moje wymarzone akwarium nie powstanie prędzej jak za 5 lat bo najpierw trzeba wybudować i wykończyć dom :((

 

Pozdrawiam trzymam kciuki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...