Skocz do zawartości

[1000] Baniaczek 1 kilolitr - start


robsonik4
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 6 miesięcy temu...

Witam po długiej nieobecności w tym temacie.

 

Dane techniczne:

 

wymiary: 200 x 70 x 70 - przód Opti White

woda 99% RO

filtracja: JBL 1501 - 2 szt.

ogrzewanie: 2 grzałki przepływowe HYDOR po 300W

oświetlenie: 10 x 58W T8 REFLEX 6500K - układ symulacji wschodu i zachodu słońca (automatyczny dimmer), LED nocny RBG

automatyczna regulacja poziomu wody + możliwość automatycznej podmiany

pomiar temperatury 4 punktowy na wyświetlaczach LED

podłoże: 25l Aqua Basic JBL-a, 50 kg bazaltu, 20 kg piasku białego kwarcowego, 40 kg żwiru biało_kremowego, skała 120 kg, korzenie 4 szt. (mangrowiec, Red moor wood 2 szt.; korzeń drzewo liściaste 1 szt.), tło własnej konstrukcji z CR65.

 

Flora made by Sławek 121:

 

Nurzaniec

Echinodorus

Hygrophila corymbosa

Limnophila

Rogatek

Wywłócznik

Hedyotis

Staurygene

Lilaeopsis

Anubiasy

Cryptocoryna

Microsoria

Pogostemon helferii

Pistia

Mech

 

Obsada planowana: Tęczanki 40-60 szt. + obsługa glonowo-żwirowa

 

Zbiornik w trakcie dojrzewania - fotki za 2-3 tygodni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

99% RO? Mierzyłeś parametry takiej wody? Taka woda jest ekstremalnie miękka, jej ph to około 5 oraz nie jest dobrym środowiskiem dla ryb oraz roślin. Na Twoim miejscu mieszałbym RO z odstaną kranówką w odpowiednich dla Twoich ryb proporcjach. Ja tak robię i moje ryby mają się świetnie. W sumie to nie znam ryb, które pływają w naturalnym środowisku w wodach o takich parametrach...

Przemyśl to.

Filtracja 1501x 2 moim zdaniem nie da rady w takim zbiorniku. Mam jeden taki w 300l i powiem szczerze, że jest słaby, DUŻO lepiej sprawdza się HW 304a, a i jest o połowę tańszy, więc można sobie pozwolić na większą ilość takich filtrów połączonych szeregowo. Choć najlepiej by się spisał sump lub filtr DIY o duuuużej pojemności wkładów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Filtracja 1501x 2 moim zdaniem nie da rady w takim zbiorniku. Mam jeden taki w 300l i powiem szczerze, że jest słaby,

Nie przesadzajmy.W 300L mam e 900 i daje radę.

Poza tym HW są cholernie awaryjne i dla kogoś,kto inwestuje tysiące w akwarium nie są godne polecenie.

W ogóle nie są tego godne ;)

 

Ps.Ahaed fotki widziałem.Cierpliwości ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Pierwszy post:

Deleted by user

Zresztą kolejne to samo.

 

 

Tematy podklejone w tym dziale:

zanim-zalozysz-nowy-temat-przeczytaj-t1937.html

 

 

Czy to znaczy, że on jest lepszy niż każdy inny użytkownik? Bo jemu wolno a innym nie?

Syn Tuska? Czy jak?

 

Edit:

 

Temat powinien wylądować w koszu. A jak założyciel łaskawie będzie chciał się pochwalić zbiornikiem. To niech założy temat zgodnie z zasadami tego działu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robi się gorąco widzę ;)

 

...po kolei:

 

1. ...woda ma PH 7,2 na początku miała 8 ( pisałem o tym do Sławka121 na PW) i z tego co się orientuje to PH odpowiada za kwasowość lub zasadowość a nie za miękkość; twardość mierzy się w stopniach n czy też d - niech się wypowie ktoś bardziej kumaty. W moim przypadku KH i GH wynoszą 5 i 7 lub odwrotnie co w tej chwili jest mało istotne, gdyż zbiornik dojrzewa.

2. ...w tej chwili działa jeden filtr i mam niezły dym w zbiorniku - widzę to po "syfach" pływających w wodzie na różnych głębokościach oraz po roślinach

3. ...wykasowałem ponieważ chciałem zrobić out z forum (miałem swoje powody) - tylko flora od Sławka uratowała mnie przed ta decyzją.

 

 

Panowie i Panie poczekajcie na spokojnie te 2-3 tygodnie na fotki bo myślę, że będzie warto; na forum wrzucę jak zrobić małym nakładem kosztów fajne tło beż cięcia styropianu i bez pianki 8-)

 

 

PS sorki za dziwny sposób pisania, ale profesor Miodek czuwa ze swoim czerwonym inkaustem ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Filtracja 1501x 2 moim zdaniem nie da rady w takim zbiorniku. Mam jeden taki w 300l i powiem szczerze, że jest słaby,

Nie przesadzajmy.W 300L mam e 900 i daje radę.

Poza tym HW są cholernie awaryjne i dla kogoś,kto inwestuje tysiące w akwarium nie są godne polecenie.

W ogóle nie są tego godne ;)

 

Ps.Ahaed fotki widziałem.Cierpliwości ;)

Nie powiedziałbym. Mam e1501 i HW 304a i nie mam żadnych zastrzeżeń do tego chińczyka. Pięknie pracuje, ładnie mieli wodę, jest cichy i wydajny. JBL jest mocno przereklamowany, i siada przy HW na cztery łapy. Nie dajcie sobie wcisnąć kitu, że filtry HW czymś odbiegają od reszty. Do tego dochodzi atrakcyjna, a wręcz bezkonkurencyjna cena. Mam w akwariach filtry JBL, HW x 3 oraz Aquael i w tym momencie najgorzej wypada właśnie JBL. Więc albo Tobie trafił się felerny HW albo mi JBL. Ale tak jak piszę, jestem z nich BARDZO zadowolony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...