Skocz do zawartości

Małe robaczki.


S'Sayan
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Wiecie co to jest? Akwarium 25l z krewetkami. Mogą to być małe krewecie? Pojawia się to co jakiś czas i się rusza/pełza.

 

Z góry dzięki :twisted:

Tak jak wspomniał kolega powyżej, nie wygląda to wcale na krewetki. Najpewniej to wypławek. W akwariach gdzie nie ma rybek, często właśnie można spotkać to ustroństwo. Szczególnie gurami gustują w wypławku, dlatego też niektórzy wpuszczają te rybki, aby zrobiły mały remanent :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Groźne to jest dla krewetek?

W zasadzie, jest to "drapieżnik''. Lubi ikrę i potrafi polować na narybek, więc lepiej ukrócić jego egzystencję w akwarium. Nie wiem jak to się nazywa fachowo, ale podpływając do ofiary wydziela on taki "śluz'', który w efekcie paraliżuje ją, po czym wysysa z niej soki życiowe...

Co do samych krewetek o które pytasz, to nie jestem pewien, ale jeżeli zauważysz, że populacja krewetek spada ci drastycznie, to może oznaczać, że zamieszany jest w to właśnie wypławek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiecie co bo za miesiąc będę własnie to akwarium zmieniał na większe 54l więc może nie ma sensu na ich zwalczanie?

Co zrobić z roślinami i krewetkami aby podczas przenoszenia nie zanieść ich do nowego akwarium??

Skąd się to mogło wziąć? W ziemi ogrodowej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ściągamy gumką wodę

O co chodzi?

 

Co zrobić z roślinami i krewetkami aby podczas przenoszenia nie zanieść ich do nowego akwarium??

Nie ma tego w tekście.

 

Skąd się to mogło wziąć? W ziemi ogrodowej?

Jest w tekście ale nie ma wspomniane nic o ziemi, mogło się to stamtąd wziąć?

 

 

Prosiłbym o pomoc w tym restarcie aby ich nie przenieść.

 

Mam jeszcze pytanko - czy to mięso jak się je tam wrzuci to ono nie wpłynie źle na krewecie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiecie może ile one żyją bez pożywienia??? Bo jeśli bym powyciągał krewecie, a ich ilość nie jest wielka bo sporo padło to teoretycznie nie miały by się czym żywić.

 

Prosiłbym o pomoc w tym restarcie aby ich nie przenieść.

 

Mam jeszcze pytanko - czy to mięso jak się je tam wrzuci to ono nie wpłynie źle na krewecie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ściągamy gumką wodę

Wiesz co to jest gumowy wąż do spuszczania wody?Spuszczasz wodę po kuracji kasztanowej wraz z truposzami.

Co zrobić z roślinami i krewetkami aby podczas przenoszenia nie zanieść ich do nowego akwarium??

Jak się zastosujesz do zaleceń zaleceń zawartych w poście to nie będzie co przenosić.

Skąd się to mogło wziąć? W ziemi ogrodowej?

A czy tam coś o niej piszą?

Nie.

Ale za to są podane najczęstsze przyczyny ich powstawania/przywleczenia najczęściej z roślinami lub poprzez pokarm.

Nieuważnie czytasz.

Wiecie może ile one żyją bez pożywienia??? Bo jeśli bym powyciągał krewecie, a ich ilość nie jest wielka bo sporo padło to teoretycznie nie miały by się czym żywić.

Raczej przeżyja bez pożywienia w akwarium do czasu kiedy założysz następne.

Mam jeszcze pytanko - czy to mięso jak się je tam wrzuci to ono nie wpłynie źle na krewecie?

Na pewno nie.

Prosiłbym o pomoc w tym restarcie aby ich nie przenieść.

Możesz rośliny wymoczyć w No planaria jak nie masz ochoty/czasu z nimi walczyć.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Mam jeszcze pytanko - czy to mięso jak się je tam wrzuci to ono nie wpłynie źle na krewecie?

Pamiętaj tylko, że sposób na "mielonego", to działanie bardziej doraźne, dlatego aby osiągnąć skuteczny efekt, warto było by go połączyć z którąś z metod opisanych we wcześniejszym linku.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak się zastosujesz do zaleceń zaleceń zawartych w poście to nie będzie co przenosić.

Możesz rośliny przepłukać w No planaria jak nie masz ochoty/czasu z nimi walczyć.
Są jakieś inne środki czy tylko ten jeden bo znając życie u mnie w sklepie nie będą mięli.

 

Wiesz co to jest gumowy wąż do spuszczania wody?Spuszczasz wodę po kuracji kasztanowej wraz z truposzami.

Dzięki :mrgreen:

 

Ale za to są podane najczęstsze przyczyny ich powstawania/przywleczenia najczęściej z roślinami lub poprzez pokarm.

Wiem, że nie ma napisane o ziemi bo nawet o tym wspomniałem, a pytałem tylko z ciekawości. Wydaje mi się, że te ustrojstwa przyniosłem wraz z mrożoną ochotką.

 

Raczej przeżyja bez pożywienia w akwarium do czasu kiedy założysz następne.

Mi chodzi o to, że dzisiaj bym krewecie przeniósł do innego zbiornika, roślinki też do innego i te co są na roślinach po jakim czasie zdechną.

 

 

Mam jeszcze coś: może się wydać dziwne ale czy to na pewno są wypławki? Moje mają wielkość do 1,5 mm, a wszędzie piszę, że one są większe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z góry chciałbym bardzo przeprosić za złamanie regulaminu ale jest to dla mnie bardzo ważne ponieważ chciałbym jak najszybciej zacząć walkę z tym dziadostwem, a coś mój temat umilkł i chciałbym go odświeżyć.

 

Więc tak. Szukałem, czytałem i doszedłem do wniosku, że to mogą ale nie musza być wypławki.

Uważam tak bo z opisów wynika, że wypławki są dużo dłuższe od tych robaczków, które ja mam.

Szukałem zdjęcia i te moje bardziej podobne są do nicieni (mniejsze, i nieprzeźroczyste)

 

One nie pojawiają się co chwilę, gdy wyłączę światło lecz np. raz na 2, 3 tygodnie. Są przez jakiś czas, zetrę je czyścikiem i mam spokój na jakiś czas.

 

Z tego co się dowiedziałem to wypławki są lekko przeźroczyste, a te nie - jak nicienie. W dodatku budowa nie przypominają ślimaka bez skorupki lecz "prostą glizdę"

 

Co można z tym zrobić bo na :google: jest tak opisane "po łepkach"

 

Przy dużej inwazji nicieni ryby stopniowo chudną i giną.

U mnie były masowe zgody krewetek - tekst dotyczy nicieni.

 

Podobne do tych:

Dołączona grafika

http://desmond.imageshack.us/Himg42/scaled.php?server=42&filename=p2285834.jpg&res=medium

 

PS. Proszę modów o niepakowanie mi ostrzeżeń ale jest to dla mnie dość ważne. Dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nicienie to taki rodzaj glonu on bierze się z ni kąt też mam krewetkarium i tam były u mnie te nicienie jak przenosiłem te krewetki do innego akwarium to zaraziłem te drugie akwarium tymi nicieniami.

Czyli z tego co mówisz krewetki mogą mieć coś z tym wspólnego tak?

Możliwe aby własnie od tego były zgony?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...