Skocz do zawartości

Przygotowanie podłoża


antyradar1
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie, mam ogromną prośbę chcę w najbliższym czasie zrobić restart mojej 180-ki ale zastosuję inne podłoże.

Kupiłem podłoże JBL MANADO 25l oraz substrat pod żwir JBL AQUABASIS PLUS 5L x 2 wydaję mi sie że wystarczy do zbiorniczka o wymiarach 100x40x50 Juwel, zmieniłem także pompę z 600l/h na 1000l/h tamta była mało wydajna.

A moja prośba to:

Jak przygotować podłoże, jak je rozłożyć na dnie - substrat równo czy ze skosem czy na całej szerokości akwarium

Jaka grubość żwiru oraz substratu - proszę o jakiś opis, zdjęcia lub filmik

Następne pytanie to czy mogę zastosować wodę z mojego zbiornika do restartu czy trzeba wlać świeżą i poczekać aż wszystko dojrzeję na nowo - mały problem z moimi mieszkańcami nie mam innego zbiornika aby przeczekać okres dojrzewania.

Dziękuje i pozdrawiam Grzegorz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz dać starą wodę ale mimo wszystko odczekałbym z tydzień bo jest nowe podłoże i filtr. Możesz również jechać na dwa filtry przez ten tydzień.

 

Grubość podłoża wg wskazań producenta. Możesz oczywiście zrobić górkę ale troche więcej cennego materiału to pochłonie.

 

Przy brzegach możesz nie dawać substratu, żeby nie wystawał przy przedniej szybie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź, jeżeli chodzi o substrat to nie będzie go widać po rozłożeniu na całej szerokości ponieważ jest to zbiornik Juwel one mają ramkę na około 2 cm wysokości.

Filtr jest wewnętrzny także tylko wkłady wymienię na nowe a pompa jest troszkę mocniejsza niż była w oryginalnym gotowym i kompletnym zbiorniku. Podłoże - producent JBL napisał że substrat 2 cm a żwir od 5 do 8 cm tylko jak rośliny posadzić, jak głęboko bo teraz nie wiem czy korzenie mają być w żwirku czy w substracie.

Jeszcze trzy pytanka:

Jak i czym po spuszczeniu wody doczyścić tło strukturalne z starych glonów i osadu bo wygląda bardzo brzydko.

Mam bardzo ładny korzeń potrzebuję jakąś roślinkę która mi ten korzeń ładnie obrośnie.

Czy ktoś kupował jakiś duży zestaw roślin przez internet, jeżeli tak to proszę o linka do sprzedającego godnego polecenia.

Dziękuję i pozdrawiam Grzegorz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem tak chciałem od początku tylko ze Juwel którego tak naprawdę dostałem na urodziny ma:

1. Zamontowany na stałe filtr wewnętrzny którego nie dam rady wyciąć - utarta gwarancji

2. Jeżeli uda się wyciąć filtr to połowie zbiornika u góry ma belkę poprzeczną na stałe która uniemożliwia wstawienie całego tła o długości 100 cm a nie jak to robi producent Juwel tło z dwóch części 2 x 45 cm + 10 cm pompa.

 

Akwarium chciałem sprzedać zaraz na początku ale zrobiłbym przykrość moim dzieciakom i żonie.

 

Teraz tylko problem z Juwelem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie już zostawię te co jest, czyli 2 części tylko muszę je wyszorować.

Czyli jak wyszoruję wszystko i zrobię restart to 2 tygodnie będzie sobie pracować bez rybek ?

A znasz może jakiegoś sprzedawce z internetu który sprzedaję fajne roślinki - sprawdzonego oczywiście bo u mnie w okolicy porażka w sklepach zoologicznych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam własnie bawię się od 5 rano z restartem mojej 180 l. Czy ktoś mi może powiedzieć czy substrat JBL Aqua Basis Plus należy jakoś ugniatać czy po prostu luźno wsypać 2 cm. Czy sypać na równo czy tak jak podłoże czyli z górki

Czy dać siatkę na substrat bo zaraz będę sypał JBL Manado.

Bardzo proszę o szybką odpowiedź.

Pozdrawiam Grzegorz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...