Skocz do zawartości

[16l] roślinne UPDATE: 29.08.2012


fforc9e
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

UPDATE: 17.05.2012

 

Krótki opis:

Niestety ze względów na przeprowadzkę byłem zmuszony zlikwidować akwarium. Cześć z Was pewnie powie, że mogłem je wziąć "pod pachę" bez potrzeby robienia full restartu ale niestety wyszło troszkę inaczej.

Planuję wystartować na nowo w połowie bądź pod koniec września po przeprowadzce. Zamieszcza stare informację o raz na pomarańczowo zmiany, które planuję wprowadzić

 

Litraż/wymiary:

16l (niecałe 15,8L wody)38x19x25 (szer. x głeb. x wys.)

Filtracja:

Hagen kaskada (nie pamiętam modelu)

Podłoże:

Aquatic Nature Shrimp-Soi

Oświetlenie:

Aquael Decolight Duo Plant 1x11W

 

Flora:

Eleocharis parvula - 1 i 2 plan Christmas Moss - na duży kamień w rogu akwa (opcjonalnie)

Fauna:

5xCRYSTAL RED

Nawożenie:

Estimative Index, dwa razy w tygodniu (czasami zapominam :P ),Aqua Art Carbo

 

W ostatnim poście są zdjęcia jak akwa wygląda na dzień dzisiejszy (czyli 17.05.2013)

Edytowane przez fforc9e
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do napowietrzania to po prostu go nie "wyłączyłem", zapomniałem. Jeszcze niecały miesiąc temu pływało tam 10-15 zbrojników niebieskich, takie super małe. One potrzebują super mocnego napowietrzani. Na szczęście już trochę podrosły i wszystkie mogłem oddać. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

UPDATE: 31.01.2012

 

Java moss został znacznie podcięty ponieważ roślinka zaczęła od spodu brązowieć z braku światła. Posadziłem również parvule na trawnik. Teraz tylko czekać i patrzeć jak się rozkrzewia i zagęszcza.

 

 

Woda jest trochę mętna ponieważ musiałem większość wypompować przed sadzeniem parvuli. :)

 

Zdjęcia:

(kliknij aby powiększyć)

 

Dołączona grafika Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

UPDATE: 05.02.2012

 

Kolejny i jak na razie ostatni update. Tak jak planowałem przełożyłem dwa kamienie do innego akwa. i posadziłem Heteranthera zosterifolia zamiast płaskich kamieni. Parvula jak na razie nie zaczęła rosnąc, pewnie musi się przyjąć.

 

Oto efekt:

Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Kolejny update. Niestety musiałem wywalić kamień z mchem ponieważ z niewiadomych przyczyn mech zaczął marnieć i chyba trochę gnić. Obecnie całość wygląda w ten sposób. Na razie korzystam z samej pompki od małego aquaela bo pompka od minikani się rozszczelniła i muszę ja wymienić w najbliższym czasie (niestety przeszkadza mi w tym grypa). Jak widać parvula powoli odbija ale trochę wolno. Może ktoś miał do czynienia z tą rośliną i może mi powiedzieć czy to normalne czy popełniam gdzieś błąd.

 

Oto zbiorniczek na dzień dzisiejszy. :)

Dołączona grafika

W piątek podcinka heteranthery, muszę ją trochę zagęścić. Na razie rośnie tylko do góry, trochę mało na boki. Planuje wsadzić coś na środek, taki punkt środkowy ale jeszcze nie wiem co.

 

PS. Cztery przyssawki od dyfuzora są ponieważ nie mam szklanego kolanka i nie chce zaginać wężyka od CO2 :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Update 07.09.2012

Powoli zabieram się za start akwarium. Najtrudniejsze mam już za sobą - znalazłem odpowiedni kamsztor do baniaczka. :)

Z tego co się dowidziałem jest to Gray mountain

 

Kliknij aby powiększyć

07092012_kamien-1_thumb.png

Kliknij aby powiększyć

07092012_kamien-2_thumb.png

 

Update 17.05.2013

 

Po przeprowadzce wystartowałem jeszcze raz z moją piętnastką. Obecnie wygląda to tak.

17052013_thumb.png

 

17052013-2_thumb.png

Edytowane przez fforc9e
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...