Skocz do zawartości

Jakiej firmy filtr zewnętrzny?Prosze o porady


dawide
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Przymierzam się do wymiany filtra wewnętrznego na zewnętrzny. Na Allegro znalazłem multum aukcji z filtrami w niskich cenach. Jednak nigdzie nie moge znalesc opinii na ich temat.Co o nich sądzicie? Jakie są wasze opinie?Warto to kupić czy dołożyć do Aquarela? Ewentualnie jakie firmy brać jeszcze pod uwagę?

 

Korzystając z okazji mając akwa o poj 112 l jaki przepływ wody powinien mieć filtr?Czy zaszkodzi jak kupie trochę większy niż jest potrzebny?Np do akwa 200 l?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale ja bym planował zmieścić się w kwocie do 50-60 zł :roll: + ewentualnie napowietrzacz?(przy kaskadowym będzie potrzebny)

 

http://allegro.pl/najlepszy-filtr-zewne ... 70097.html

 

myślałem konkretniej o takim czymś

 

albo

 

http://allegro.pl/filtr-kaskadowy-hbl-7 ... 59853.html

 

co o tym sądzicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłbym HW 302 ale ostatnio są dosyc drogie na allegro.

Tydzień temu kupiłem za 107zł (w tym dostawa).

To chyba nie tak dużo.

Zgadza się ja też po tyle kupowałem (ale to cena bez wkładów, z wkładami +10zł)

 

Ale w jak to pisałem to na allegro były z wkładami za 149 + przesyłka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam podobny zamiar, co dawide, tyle że akwa dużo mniejsze (45 l). Kaskadowy raczej odpada, bo mam pokrywę i nie chcę dziur w niej robić... Co polecacie? Zastanawiam się nad Tetra Tec Ex 400...

Może być ale jak nie masz miejsca na rury to też będziesz musiał podciąć.

 

Poszukaj Aquael Mini Kani, bedzie tańszy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co masz na myśli? Te filtry widziałem tylko w necie i z tego, co zauważyłem Aquael ma grubsze wężyki. W Aquael do środka wkłada się też pompę (nie wiem, jak jest w przypadku Tetry). Jak jest z głośnością takich filtrów w porównaniu z wewnętrzynymi? Dzięki!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak jest z głośnością takich filtrów w porównaniu z wewnętrzynymi? Dzięki!

Z hałasem jest różnie zależnie od firmy, oraz zabrudzenia filtra. Czy, bardziej brudny tym głośniej idzie.

Ja Ci polecam do takiego akwarium Fluval 205. Płacisz może i ponad 200zł ale masz go na lata.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co masz na myśli? Te filtry widziałem tylko w necie i z tego, co zauważyłem Aquael ma grubsze wężyki. W Aquael do środka wkłada się też pompę (nie wiem, jak jest w przypadku Tetry). Jak jest z głośnością takich filtrów w porównaniu z wewnętrzynymi? Dzięki!

Wężyki z minikani 120 wchodzą bez problemu pod pokrywę wromarka 54l profil. Pompka dynda sobie za akwa. Pompa jest niesłyszalna, jedynie chlupot wody. Masz możliwość także skręcenie przepływu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...