Skocz do zawartości

[168L]-aktualka str.3


Sławek121
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mój pierwszy roślinniak.Co o nim sądzicie?

Z tego co widzę w sygnaturze to nie jest to Twój pierwszy roślinniak :)

Chyba, że startujesz od razu z grubej rury i zakładasz dwa :)

Można tak powiedzieć.160L wystartowałem w tamtym tygodniu.

 

A mi się podoba tylko ale ta roślinka koło nurzańca (chyba lotos ale nie jestem pewny) troszkę szpeci przesadził bym ją gdzieś indziej albo zamienił ja coś innego :D

Musze wziąć jeszcze lekcje z fotografii,bo lotosy są najładniejsze w tym baniaku(chociaż to rzecz gustu,ale w tym wypadku myślę że fotki).

 

Co to są za słupki po lewej? Jakoś mi ten bobek (kamyk) nie pasuje po prawej

 

Myślałeś o jakimś drewnie?

 

Te słupki to początki mszanych"drzewek",ale nie wiem czy zostaną bo za nimi są szczepki ładnych krypci.

Bobek i mi nie pasuje,ale nie chciało mi się go wyjmować do zdjęcia.

Jednak docelowo będzie obrośnięty mchem,na razie tylko 5 gałązek(drogi był i tyle było sprzedawane).

 

Drewno jest tylko jako baza dla mchu,a co do korzeni,to nie będzie.

Mam korzenie w każdym z pozostałych akwariów i ten chce zostawić bez.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A dla mnie całkiem przyjemny baniaczek. Fajne wkomponowane roślinki "nie zielone" (sorry nie znam nazw, więc będę jakoś je wskazywał).

Super wygląda środkowy tył. Fajny efekt. Czekać tylko aż Nurzaniec podrośnie.

Osobiście zrobiłbym coś z mchami na środku. Jakoś mi nie pasują.Prawy górny róg też taki sobie.

Ale jak sam mówiłeś to dopiero początek, więc trzeba czekać aż zarośnie.

 

Szczerze? Po Tobie spodziewałem się czegoś lepszego ;)

Broń Boże nie odbierze tego jako atak, ale zawsze mnie ciekawiło co składa się na to, że wymagania co do danej osoby względem aranżacji zbiornika są wyższe?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście zrobiłbym coś z mchami na środku. Jakoś mi nie pasują.Prawy górny róg też taki sobie.

Szczerze? Po Tobie spodziewałem się czegoś lepszego ;)

Broń Boże nie odbierze tego jako atak, ale zawsze mnie ciekawiło co składa się na to, że wymagania co do danej osoby względem aranżacji zbiornika są wyższe?

Mchy najprawdopodobniej wylądują w kolejnym akwa(kolejne mcharium,na które czekam-ma przyjść w tym tygodniu-no cóż,ponioslo mnie,ale to już ostatnie).

A cryptocoryny(prawy górny róg),padły po przeprowadzce i dopiero zaczynają odbijać.

 

Odnośnie Twojego pytania,to nie mam pojęcia,ale mam 9 akwariów(z czego większość świeżych i nie ma jeszcze docelowego wyglądu) i nie chcę powtarzać aranżacji.Każdy jest inny,a ten ma być typowo roślinny bez korzeni.

160L już ma urozmaicenia-nie tylko korzenne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mchy najprawdopodobniej wylądują w kolejnym akwa(kolejne mcharium,na które czekam-ma przyjść w tym tygodniu).

Planujesz coś na miejsce mchów?

 

A cryptocoryny

Wielkim znawcą nie jestem, ale takie roślinki jeszcze rozróżniam :D

 

I jeszcze z ciekawości, wpuścisz coś oprócz Otosków i Krewetek?

Jakie oświetlenie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 3 miesiące temu...

Trzyma się,trzyma,ale rośliny z niego idą jak woda,więc nie ma co pokazywać.

Na dniach planuję zmiany-dosadzanie roślin i jednak dołożenie korzeni z mchami.

Myślę też nad jakąś ławicą.

 

 

Ps.Dużo lepiej prezentuje się 160L(nie sprzedawałem z niej zieleninki),ale nie chce mi się już kolejnego tematu w galerii zakładać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...