Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam pytanko do bardziej doświadczonych. Kupiłam 25l. akwarium w komplecie z filtrem i oświetleniem. Filtr jest przelewowy,zgarnia wodę z dna, wylewa na 3-warstwowy filtr i kilkoma otworami z powrotem do akwarium. Mam wątpliwość czy prąd wody nie jest zbyt duży. Rybki( 6 neonek) cały czas "stoją" w miejscu przy samym wlocie filtra, nie pływają po całym akwarium. Czy jest to możliwe, aby nie miały siły pływać, tylko stawiają opór prądowi wody?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Neonki Innesa - 6 szt, nic więcej, tyko one. Woda jest pobierana z dołu, z dna w rogu i wylatuje kilkoma strumieniami od góry na całej powierzchni wody. Powoduje to również napowietrzenie, nie mam osobnego napowietrzenia tzw bąbelków od dołu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... no tak :( , kupiłam cały zestaw tzw. gotowiec, nic się tam nie da regulować. Są 3 warstwy : wata filtrująca, pianka poliuretanowa i krążki ceramiczne. Czy faktycznie te moje rybki " walcza " z wodą?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim razie prąd wody nie powinien być za mocny, bo w takich zestawach najczęściej dają za słabe a nie za mocne pompy. Przyczyna musi być inna. Tak jak napisałaś, woda leci z góry, więc akwa jest dobrze napowietrzone. Jak długo twój baniak dojrzewał zanim wpuściłaś rybki? Masz tam jakieś żywe roślinki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rybki zadomowiłam po 1,5 tygodnia stania wody z uzdatniaczem, roślinki wsadziłam po 3 dniach. Trzy wysokie z tyłu i 3 niskie bardziej z przodu, drobny żwirek, kilka kamyczków. Woda była klarowna, temp 25C, ph nie mierzyłam, bo pisali, że neonki mają szeroką tolerancję. Czyli nie męczę ich...?, bo jakos tak nie mogę patrzeć jak one są takie nieruchliwe:) Powiedz mi jeszcze, czy ja ten filtr mogę na noc wyłączać, czy raczej powinien chodzić non stop?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Filtr powinien chodzić cały czas. Musisz go tylko czasem przeczyścić (przy każdej podmianie raz w tygodniu). Jeśli chodzi o małą aktywność rybek, to może po prostu jeszcze są w stresie po przeprowadzce? Na pewno niedługo się ożywią :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...